Astronomie

Článků v rubrice: 126

Astronomická expedice 2004: Vesmír v naší blízkosti

Máte zájem o přírodní vědy a o astronomii zvláště? Stále ještě vás láká pozorovat dění na obloze na vlastní oči a nejen na obrazovce počítače? Nemáte stejně smýšlejícího kolegu ve svém okolí? Tak přesně pro vás je Astronomická expedice 2004.

Letní astronomická škola se formou stanového tábora na pozemku Hvězdárny v Úpici zopakuje již po šestačtyřicáté. Pravidelně se zde sjíždí na šedesát astronomů – a tmavé oblohychtivých zájemců o seznámení se s teoretickou i praktickou astronomií.
Začátečníkům nabídneme vše, co nezbytně potřebují k samostatné práci s dalekohledem, naučí se orientovat na obloze a výsledky svých bádání zaznamenávat léty prověřeným způsobem. Dostanou možnost naučit se pozorovat proměnné hvězdy, meteory, objekty hlubokého nebe, Slunce i další. Zajímá-li vás práce s CCD kamerou – není problém, i na to jsme zde vybaveni. Nejen astronomií jsme však živi, takže řeč přijde i na klasický táborový život (koupání, výlety...). Samozřejmě se postaráme i o vaše hladové žaludky a to až královsky.
Více informací na http://expedice.astronomy.cz Předběžné přihlášky od zájemců budeme sbírat až do 1. března 2004, naleznete je na uvedených webových stránkách, můžete ji zaslat e-mailem na expedice@hvezdarna.cz či klasickou poštou na adresu Leon Miš, Hvězdárna, P. O. BOX 8, 542 32 Úpice.

Michal Švanda
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Přehled současného stavu SMR ve světě

O  SMR, malých modulárních reaktorech, jsme již psali několikrát. Ze souhrnného materiálu NEA (Jaderné energetické agentury OECD) jsme pro čtenáře Třípólu vybrali přehledy jednotlivých projektů (stav v r.

Co s vysloužilými fotovoltaickými panely, turbínami a bateriemi?

Růst výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a růst počtu elektrických vozidel (EV) je klíčem ke globálnímu snížení závislosti na fosilních palivech, snížení ...

Co nám vodní houby mohou říci o vývoji mozku

Když čtete tyto řádky, pracuje vysoce sofistikovaný biologický stroj – váš mozek. Lidský mozek se skládá z přibližně 86 miliard neuronů a řídí nejen tělesné funkce od vidění ...

Co uvádí vodní houby do pohybu

Vodní houby nemají neurony ani svaly, přesto se pohybují.  Jak to dělají a co nám to říká o vývoji krevních cév u vyšších živočichů, odhalili vědci z Evropské ...

Erupce sopky Santorini před 520 000 lety

Hluboko pod středomořským dnem, které obklopuje řecký ostrov Santorini, objevili vědci pozůstatky jedné z největších sopečných erupcí, které kdy Evropa viděla.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail