Studenti

Článků v rubrice: 314

Den otevřených dveří na Jaderce

Navštivte 27. ledna Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze. Máte jedinečnou možnost poznat všechny její katedry, činnosti a specializace. Bude možné navštívit i školní reaktor a tokamak!

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

V úterý 27. ledna máte vzácnou možnost navštívit jednu z nejrenomovanějších a nejlepších VŠ fakult v ČR. V hlavní budově v Praze 1, ul. Břehová 7, bude od 9 do 15 hodin Den otevřených dveří pro všechny studenty a učitele středních škol. Všechny odborné katedry se představí vlastními stánky a expozicemi, mezi 12.30 a 14.00 proběhne hlavní program s prezentací, informacemi o studiu, možnostech uplatnění absolventů a zahraničních kontaktech. Na exkurzi se můžete přihlásit nejen na tokamak Golem, který je přímo v budově, ale i na reaktor Vrabec na katedře jaderných reaktorů. FJFI ČVUT je jediná fakulta v Evropě (a možná na světě), která může studentům nabídnout obě hlavní experimentální zařízení: štěpný reaktor i fúzní reaktor!

FJFI se ale nejmenuje jenom "jaderná", ale také "fyzikálně inženýrská" - to znamená, že zde můžete studovat širokou paletu fyzikálních oborů, ale dokonce i matematiku, chemii a informatiku!

Jaderná fakulta oslaví letos právě 60 let - po celou tu dobu je považována za jednu z nejprestižnějších škol v ČR, její absolventi jsou skvělí v analytickém myšlení a uplatní se ve všech oborech.

Přijďte, dveře jsou dokořán.

Další informace na Jaderka.czFjfi.cvut.cz, e-mail: Jaderka@fjfi.cvut.cz

Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Přehled současného stavu SMR ve světě

O  SMR, malých modulárních reaktorech, jsme již psali několikrát. Ze souhrnného materiálu NEA (Jaderné energetické agentury OECD) jsme pro čtenáře Třípólu vybrali přehledy jednotlivých projektů (stav v r.

Co s vysloužilými fotovoltaickými panely, turbínami a bateriemi?

Růst výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a růst počtu elektrických vozidel (EV) je klíčem ke globálnímu snížení závislosti na fosilních palivech, snížení ...

Co nám vodní houby mohou říci o vývoji mozku

Když čtete tyto řádky, pracuje vysoce sofistikovaný biologický stroj – váš mozek. Lidský mozek se skládá z přibližně 86 miliard neuronů a řídí nejen tělesné funkce od vidění ...

Co uvádí vodní houby do pohybu

Vodní houby nemají neurony ani svaly, přesto se pohybují.  Jak to dělají a co nám to říká o vývoji krevních cév u vyšších živočichů, odhalili vědci z Evropské ...

Erupce sopky Santorini před 520 000 lety

Hluboko pod středomořským dnem, které obklopuje řecký ostrov Santorini, objevili vědci pozůstatky jedné z největších sopečných erupcí, které kdy Evropa viděla.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail