Bez zařazení

Článků v rubrice: 365

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv. smart city hub. Toto centrum umožní reálné testování technologií v prostředí, kde samořiditelná vozidla sdílejí ulice s automobily, chodci a cyklisty.

Fotogalerie (1)
Schéma areálu „Smart City Hub“ (zdroj Jaguar Land Rover)

Testování v reálných podmínkách umožní spolupráce s centrem Future Mobility Campus Ireland (FMCI), které poskytne prostor pro výzkum autonomních připojených elektrických sdílených vozidel. Testovací prostředí zahrnuje 12 km silnic kombinovaných s inteligentními křižovatkami a propojenými parkovišti. Pro zkoušky v testovacím prostředí inženýři využijí Jaguar I-PACE, první prémiové plně elektrické SUV na světě.

Areál Future Mobility Campus Ireland (FMCI) 

Testovací prostředí zahrnující 12 km veřejných komunikací poskytne zázemí a odborné znalosti. Využívat se budou cenná data ze senzorů, simulace různých silničních prostředí a různé dopravní scénáře. Poskytnuté testovací prostory umožní automobilce Jaguar Land Rover udělat významný pokrok ve výzkumu v oblasti autonomních vozidel. Celý areál bude vybaven senzory, vysoce přesnými lokalizačními systémy, centrem pro správu dat, řídicím centrem a prototypy autonomních vozidel. Obsahovat bude inteligentní křižovatky, připojené silnice, autonomní parkování a místa pro dobíjení elektromobilů. Zároveň bude propojen se 450 km dlouhým úsekem blízké dálnice a s řízeným letovým koridorem pro bezpilotní letadla z letiště Shannon (poblíž ústí řeky Shannon) v Irsku. 

FMCI poskytne společnosti Jaguar Land Rover klíčové výzkumné pracoviště jako nadstavbu stávajícího zařízení – softwarového centra v Shannon. „Partnerství se společností FMCI nám poskytuje zázemí pro testování naší vznikající autonomní technologie na strategickém místě. Spolupráce se špičkovými softwarovými společnostmi nám umožní efektivněji vyvíjet naše budoucí systémy,“ řekl John Cormican, generální manažer pro Shannon Ireland Jaguar Land Rover. „Smart city zóna poskytuje prvotřídní vybavení a umožňuje spolupráci na vývoji moderních technologií od autonomních vozidel po související infrastrukturu. Nejcennější je možnost testování elektromobilu v reálných podmínkách,“ dodal Russell Vickers, CEO FMCI. 

Jaguar Land Rover bude při výzkumu a vývoji spolupracovat s řadou dalších světových technologických společností, včetně Cisco, Seagate, Renovo, RedHat, Valeo a Mergon. 

Více informací naleznete na www.media.jaguarlandrover.com a na Home - Future Mobility Campus Ireland (futuremobilityireland.ie)

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Lechtat draka se nevyplácí

Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.

Chladicí systém ITER

Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.

Zájemci o energetiku mohou poprvé on-line do elektráren ČEZ

Až na dno jaderného reaktoru nebo na vrchol větrné elektrárny! Ani omezení v boji s koronavirem neznamenají stopku návštěvám energetických provozů, alespoň ne těm virtuálním.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail