Bez zařazení

Článků v rubrice: 409

Potkáváme se se psy

Technici odečtové služby společnosti ČEZ Měření bývají při své práci napadeni psy celkem často. Ve většině případů se jedná naštěstí pouze o drobná poranění končetin a zničené oblečení. Ale v poslední době evidují hned pět vážnějších úrazů, které způsobili psí miláčci.

Fotogalerie (4)
Ilustrační foto

Vedení společnosti proto rozhodlo nenechat nic náhodě a pro své zaměstnance zajistilo kynologický kurs – jak se chovat v případě napadení psem. Kurs vedli odborníci ze Střední veterinární školy. Instruktážní film vysvětlí chování psů s ohledem na rasu a různé situace. V praktické ukázce pak vidí možnosti obrany a způsoby, jak se zachovat v případě napadení. Účastníci si sami mohou zkratové situace v rámci školení vyzkoušet. Následná beseda s odborníkem je velmi užitečná, zkušenosti se psy jsou totiž i dobré i špatné. Většina psů za svou agresivitu nemůže. Na jejich výchově se podepsal člověk a něco nezvládl. Agresivních psů však není mnoho. Asi nejdůležitější je zachovat rozvahu a klid a nedat se na zběsilý útěk. Pes napadá, jen cítí-li se ohrožen. V těchto případech si posluchači vyzkoušeli např. speciální obranný poklek – laicky popsáno: kleknout, sednout si na paty, předklonit se, prostě se sbalit do klubíčka. Tím si chráníme životně důležité orgány v krajině břišní. Hlavu položit na kolena a spojenýma rukama si chránit hlavu a krk. Možná utrpíte nějaká zranění, ale ne smrtelná.

Psí komunikace:

Přikrčený postoj – pes má přední část těla přitisknutou k zemi, zdvižený zadek a hledí vám do očí – pravděpodobně si chce hrát.

Než se nechá pohladit – očichá si Vás.

Olizuje vás – dává najevo svou oddanost lásku.

Štěká – hájí si své území, mohl by i zaútočit.

Hrozba – nakrčí nos, povytáhne horní ret a cení přední zuby.

Pokud se pes překulí na záda – odhalí břicho, dává najevo svou podřízenost a cítí se v bezpečí.

Sáhnete-li neznámému psovi na krmení (stačí přiblížíte-li se blízko k jeho misce) – bude to vnímat jako ohrožení a může zaútočit.

Šárka Beránková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Přehled současného stavu SMR ve světě

O  SMR, malých modulárních reaktorech, jsme již psali několikrát. Ze souhrnného materiálu NEA (Jaderné energetické agentury OECD) jsme pro čtenáře Třípólu vybrali přehledy jednotlivých projektů (stav v r.

Co s vysloužilými fotovoltaickými panely, turbínami a bateriemi?

Růst výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a růst počtu elektrických vozidel (EV) je klíčem ke globálnímu snížení závislosti na fosilních palivech, snížení ...

Co nám vodní houby mohou říci o vývoji mozku

Když čtete tyto řádky, pracuje vysoce sofistikovaný biologický stroj – váš mozek. Lidský mozek se skládá z přibližně 86 miliard neuronů a řídí nejen tělesné funkce od vidění ...

Co uvádí vodní houby do pohybu

Vodní houby nemají neurony ani svaly, přesto se pohybují.  Jak to dělají a co nám to říká o vývoji krevních cév u vyšších živočichů, odhalili vědci z Evropské ...

Erupce sopky Santorini před 520 000 lety

Hluboko pod středomořským dnem, které obklopuje řecký ostrov Santorini, objevili vědci pozůstatky jedné z největších sopečných erupcí, které kdy Evropa viděla.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail