Fyzika a klasická energetika

Článků v rubrice: 221

Úhel pohledu: série o vybraných otázkách energetiky

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Vážení čtenáři, zahajujeme seriál článků na aktuální a tzv. „kontroverzní“ témata energetiky. Na každé téma je možné pohlížet z různých úhlů pohledu. Náš úhel bude jednoznačně proenergetický, poukazující na nutnost řešit problémy racionálně, vyspěle technicky, s ohledem na kvalitu a vlivy na životní prostředí. Jedná se tedy o úhel pohledu, který polemizuje s pohledem netechnickým, opírajícím se často o přesvědčení a nikoli o důkazy. Rozhodně však přitom nejde o odsouzení tohoto netechnického pohledu, ale spíše o hledání argumentů umožňujících diskusi s kýmkoliv. Budeme pokládat otázky a doufáme, že ve vás vyvoláme potřebu problém rozebírat, na položené otázky odpovídat či s nimi polemizovat. K tématům se lze vracet a diskutovat na webu www.3pol.cz. Očekáváme nejen vaše názory, vaše úhly pohledu, ale třeba i řešení.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Lechtat draka se nevyplácí

Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.

Chladicí systém ITER

Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.

Zájemci o energetiku mohou poprvé on-line do elektráren ČEZ

Až na dno jaderného reaktoru nebo na vrchol větrné elektrárny! Ani omezení v boji s koronavirem neznamenají stopku návštěvám energetických provozů, alespoň ne těm virtuálním.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail