Počítače a internet

Článků v rubrice: 105

Brněnský Language Hackathon propojuje přirozené i programovací jazyky

Na propojení programovacích a přirozených jazyků láká IT komunitu brněnský Language Hackathon. Program začne v pátek 13. října v 19 hodin v brněnském Impact Hubu a celý program poběží nepřetržitě až do sobotního večera, kdy bude vyhlášení. Na vítězný tým čekají vouchery v hodnotě 1 000 euro. Cílem hackathonu je přinést neotřelá řešení například v oblasti strojového překladu, machine learningu, zpracování přirozeného jazyka či chatbotů. Akce odstartuje v pátek večer sestavováním týmů z registrovaných účastníků a nástřelem prvních nápadů. Po jejich krátké prezentaci se skupinky vrhnou do práce, na realizaci svých projektů budou mít asi čtyřiadvacet hodin. V sobotu večer organizátoři vyberou vítěze. Přihlásit se můžete do 12. 10.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Událost je výsledkem unikátní spolupráce Moravia IT a Kiwi.com, které našli společnou řeč právě díky práci s přirozeným jazykem. Hackathon podporuje i Impact Hub Brno, který poskytne prostory a další zázemí. Organizátoři zajišťují jídlo, pití i kvalitní Wi-Fi. “Jazyky umožňují lidem komunikovat, sdílet myšlenky a nápady, vzájemně se propojovat. A mnohé technologie dnes dělají to samé, spojují lidi nezávisle na čase, místě, či rodném jazyku. Proto jsme jako společné téma zvolili právě tuto kombinaci,” vysvětluje Gabriela Borutová, marketingová project-manažerka z Moravia IT.

Nápad z jiného hackathonu už boduje

Jedním z pokrytých témat jsou chatboti a práce s umělou inteligencí, téma, které v Česku momentálně rezonuje například díky studentům ČVUT, jejichž sociální chatbot porazil projekty univerzitních skupin z Princetonu či MIT a dostal je do finále soutěže Alexa Prize.

Zkušenost s chatboty mají i v Kiwi.com. Z původního projektu, který také vznikl jako nápad na hackathonu a kladl si za cíl vyvinout jednoduchého bota pro Facebook Messenger, postupně vzniká projekt, který zjednoduší a výrazně urychlí zákaznickou podporu.

“Vyvíjíme systém, který ulehčí práci agentům na zákaznické podpoře, takový interní našeptávač, který ze zprávy zákazníka pochopí, co potřebuje vyřešit, a následně nabídne agentovi odpověď a zrychlí tak komunikaci,” popisuje princip technický vedoucí projektu Michal Sänger z pražského týmu Kiwi.com. Na základě klíčových slov například chatbot pozná, že chce zákazník aerolinek do svého objednaného letu přidat zavazadlo a agentovi automaticky nabídne k odeslání zprávu, která se doptává na číslo letu a další podrobnosti. "Momentálně systém testujeme u části agentů v Brně a v celé pobočce v Manile, ověřujeme především přesnost nabízených odpovědí,” upřesňuje Sänger. Celý projekt začal jako programování bota ve Facebook Messengeru, tento přístup se však neosvědčil. “Zjistili jsme, že přes Facebook se na nás lidé často obrací, pokud řeší komplikovanou situaci, například uvízli na letišti a potřebují sehnat náhradní let. V takové chvíli je lepší, aby se problémem ihned zabýval agent zákaznické podpory. Oproti tomu, přes chat na webu Kiwi.com si nejčastěji objednávají doplňkové služby, zjišťují stavy rezervací nebo informace o své cestě. Takovéto scénáře jsou pro automatické odbavení mnohem vhodnější”, popisuje příklad produktový manažer chatbotového projektu Martin Kučera.

Ještě se můžete přihlásit

Dead-line je do půlnoci 12.10., registrace zde: https://www.languagehack.cz/hackathon?show_mentors=others#form

místo konání je Impact Hub Brno, Cyrilská 7, web http://www.hubbrno.cz/

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Nové jaderné projekty pro Evropu

Nejen Česká republika, která v právě probíhajícím výběrovém řízení poptává 4 nové jaderné bloky, ale i další evropské země plánují rozvoj jaderné energetiky.

Solární rok 2023

Vývoj solární energetiky v roce 2023 v Česku opět výrazně přidal na rychlosti. Podle dat Solární asociace se postavil téměř 1 gigawatt nových fotovoltaických elektráren (FVE), celkem jich vzniklo skoro 83 000.

Přehled současného stavu SMR ve světě

O  SMR, malých modulárních reaktorech, jsme již psali několikrát. Ze souhrnného materiálu NEA (Jaderné energetické agentury OECD) jsme pro čtenáře Třípólu vybrali přehledy jednotlivých projektů (stav v r.

Co s vysloužilými fotovoltaickými panely, turbínami a bateriemi?

Růst výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a růst počtu elektrických vozidel (EV) je klíčem ke globálnímu snížení závislosti na fosilních palivech, snížení ...

Co nám vodní houby mohou říci o vývoji mozku

Když čtete tyto řádky, pracuje vysoce sofistikovaný biologický stroj – váš mozek. Lidský mozek se skládá z přibližně 86 miliard neuronů a řídí nejen tělesné funkce od vidění ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail