Praktické informace

Článků v rubrice: 81

Pomoc internetu při hledání práce

Fotogalerie (2)
Ilustrační foto

Životopis

Při hledání místa je základem kvalitní životopis. Existuje mnoho webových stránek, kde si uživatel může vytvořit perfektně vypadající „cívíčko“, stačí jen vložit údaje. Takže nezoufejte, pokud si nejste jisti formátováním a úpravou textu. I tak můžete mít životopis profesionálně zpracovaný.

LinkedIn

Dalším důležitým přínosem internetu je Networking. Zejména pokud se vaše kariéra ubírá spíše administrativně-kancelářským směrem, rozhodně nevynechejte možnost seznámit se s potenciálními zaměstnavateli a případně i kolegy, kteří vám nejlépe řeknou, jak se ve vyhlédnuté firmě pracuje. Optimální jsou v tomto ohledu sociální sítě, zejména Linkedin.

Online pomocníci

Třetím směrem je samotné hledání práce on-line. Dnes jsou k dispozici nabídky personálních agentur nebo pracovních portálů i vyhledávače pracovních nabídek. Ty sdružují všechny nabídky na jedno místo, kde v nich uživatel jednoduše vyhledává. Některé tipy najdete v Odkazech na horní liště webstránky Třípólu. Vyplatí se také zapátrat, nemá-li vlastní personální stránku s nabídkou volných míst firma, kterou jste si vyhlédli. Příkladem může být www.kdejinde.cz, kde najdete všechno, na co byste se chtěli zeptat ucházíte-li se o práci v energetice, resp. v největší české energetické firmě ČEZ.

Vyhledávače

Pokud jste už někdy po vhodném místě pátrali, asi vás napadlo, že by bylo dobré mít nějaký „porovnávač“, jako je třeba v případě hotelů Trivago. Existuje. Neuvoo.cz je vyhledávač pracovních nabídek neboli pracovní agregátor. Sdružujeme nabídky z personálních agentur, pracovních portálů a také přímo od zaměstnavatelů. Uživatel si může filtrovat podle lokality, oboru nebo jakéhokoliv klíčového slova. Snadno se mu tedy zobrazí i třeba práce na částečný úvazek či pozice pro ZTP. V současné době máme na webu okolo 350 000 nabídek pouze v České republice,“ uvádí Barbora Pangrácová z neuvoo.cz. Neuvoo funguje nejen v ČR, ale také v dalších více než 60 zemích, takže si uživatel může během pár vteřin zobrazit nabídky opravdu z celého světa: z Argentiny Brazílie, Chile, Ekvádoru, Kanady, Kolumbie, Kostariky, Mexika, Panamy, Peru, Portorika, Spojených států amerických, Uruguaye, Venezuely, Belgie, Francie, Irska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Norska, Polska, Portugalska, Rakouska, Řecka, Rumunska, Ruska, Španělska, Spojeného království, Švédska, Švýcarska, Ukrajiny, Austrálie, Filipín, Hongkongu, Indie, Indonésie, Japonska, Jižní Koree, Kataru, Kazachstánu, Kuvajtu, Malajsie, Nového Zélandu, Ománu, Saudské Arábie, Singapuru, Spojených arabských emirátů,Tchaj-wanu, Turecka, Vietnamu, Egypta, Jižní Afriky, Maroka nebo Nigérie.

Doporučujeme také portál www.allforjobs.com.

Barbora Pangrácová


 

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.

Chladicí systém ITER

Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.

Zájemci o energetiku mohou poprvé on-line do elektráren ČEZ

Až na dno jaderného reaktoru nebo na vrchol větrné elektrárny! Ani omezení v boji s koronavirem neznamenají stopku návštěvám energetických provozů, alespoň ne těm virtuálním.

Závod o největší větrnou turbínu světa

V současné době probíhá ve světě závod o sestrojení největší větrné turbíny. Odehrává se zejména mezi evropskými, americkými a čínskými výrobci.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail