Studenti

Článků v rubrice: 254

Němčina pro bystré hlavy – soutěž pro vás

Baví tě přírodní vědy a technika a německy umíš zatím jen trochu? Nezoufej a využij možnosti zúčastnit se již třetího ročníku soutěže Němčina pro bystré hlavy, kterou pro středoškoláky vypsal Goethe‑Institut. Na vítěze čeká cesta do Německa!

Fotogalerie (2)
Ilustrační foto

Soutěž je určena technicky a přírodovědně zaměřeným středoškolákům ve věku 15‑18 let, kteří se učí němčinu zatím jen krátce a jako druhý cizí jazyk. Soutěž proběhne česky a částečně německy. Hlavní cenou je cesta do Německa!

Soutěží se na www.goethe.de/cesko/hk:

• představí svůj soutěžní projekt z některého z oborů fyzika, chemie, biologie, matematika nebo informatika,

• sdělí, co je pro ně na Německu zajímavého,

• vyplní kvíz o německých vynálezech.

Osm finalistů dostane na jaře 2013 příležitost představit svůj projekt před odbornou porotou v Praze. Dva nejlepší pak v létě 2013 pojedou do Německa a poznají tuto zemi z pohledu vědy a výzkumu. Kromě toho si tam také samozřejmě zlepší svou němčinu.

Projekt podporují MŠMT, SOČ a DAAD.

Bližší informace

· www.goethe.de/cesko/hk a na 
Facebooku pražského Goethe‑Institutu: www.facebook.com/GoetheInstitutPrag

Stepanka.Lanova@Prag.goethe.org, 221 962 225
Goethe‑Institut, Masarykovo nábřeží 32, 110 00 Praha 1

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.

Chladicí systém ITER

Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.

Zájemci o energetiku mohou poprvé on-line do elektráren ČEZ

Až na dno jaderného reaktoru nebo na vrchol větrné elektrárny! Ani omezení v boji s koronavirem neznamenají stopku návštěvám energetických provozů, alespoň ne těm virtuálním.

Závod o největší větrnou turbínu světa

V současné době probíhá ve světě závod o sestrojení největší větrné turbíny. Odehrává se zejména mezi evropskými, americkými a čínskými výrobci.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail