Studenti

Článků v rubrice: 254

Studentská společnost umí vyrobit i prodat

Studenti ostravského gymnázia vyvinuli a zvládli prodej revolučního nosiče pro notebooky. Se svým projektem vyhráli finále celostátní soutěže „Nejlepší Studentská společnost JA“. Do soutěže se přihlásili se svou společností KPI Group, která během školního roku fungovala jako skutečná firma a zabývala se vývojem a prodejem revolučního nosiče pro notebooky. Finálové kolo soutěže se uskutečnilo 7. 6. v Praze v prostorách VŠE. Českou republiku budou reprezentovat na evropském finále v norském Oslu.

Fotogalerie (6)
Ilustrační foto

V soutěži, kterou pořádá mezinárodní obecně prospěšná vzdělávací organizace Junior Achievement ve spolupráci s Raiffeisenbank a Nadací Vodafone ČR, zaujala studentská společnost KPI Group porotu především svým profesionálním přístupem ve všech aspektech podnikání, který prokázala jak v samotné činnosti, tak i ve schopnosti prezentovat následně výsledky své práce. Na druhém místě se umístila společnost Střední průmyslové školy dopravní v Praze PRODUCT FOR ALL vyrábějící návleky na obuv a organizující školní exkurze. Třetí místo získala společnost INFINITY ze Střední odborné školy Pardubice, která se zaměřila na tradiční pečení.

Hlavním partnerem soutěže je Raiffeisenbank, vyhlášená již čtyřikrát z posledních pěti ročníků „Nejdynamičtější bankou roku“. Soutěž „Nejlepší studentská společnost JA“ podporuje nejenom finančně, ale především poskytuje know‑how svých specialistů.

Absolutního vítěz soutěže čeká v srpnu mezinárodní finále v norském Oslu. Spolu s dalšími dvěma vítěznými týmy se studenti zúčastnili také slavnostního ceremoniálu v rezidenci amerického velvyslance v Praze, kde jim ocenění osobně předal velvyslanec USA pan Norman Eisen.


Soutěž organizuje Junior Achievement
Junior Achievement je nejstarší a nejrozsáhlejší neziskovou vzdělávací organizací na světě. Vznikla již v roce 1919 v USA a dnes je rozšířena ve 123 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojuje 10 miliónů dětí a mladých lidí mezi 6 a 22 roky. Česká kancelář Junior Achievement byla založena roku 1992 díky panu Tomáši J. Baťovi.

Studenti v rámci projektu „Studentská společnost JA“ zakládají reálnou podnikatelskou společnost, kterou sami řídí. Cílem projektu je rozvinout schopnost studentů pracovat v týmu, komunikovat, samostatně organizovat a rozhodovat, krátce řečeno podnikat. Díky organizaci Junior Achievement mají studenti příležitost konzultovat své podnikání ve studentských společnostech nejen se svými učiteli, ale i s představiteli obchodního světa. Účelem studentských společností není vytvořit zisk, ale umožnit studentům na vlastní kůži poznat jak fungují firmy v reálném světě.

Více informací o Junior Achievement na:
http://www.jacr.cz


O vítězném nosiči P‑work

P‑work je speciální nosič pro notebook, který umožňuje pracovat na přenosném počítači ve stoje a dokonce i při chůzi. Zároveň zpohodlní práci na notebooku vsedě. Je určen pro většinu notebooků s velikostí displeje do 15,6". Použitelný je prakticky kdekoliv – na ulici, ve vlaku, při čekání u lékaře, Tělo P–work je vyrobeno z plexiskla, čímž se stává vodotěsný, odolný proti teplotám či UV záření. Snadno jej očistíte od případných nečistot. Popruhy jsou z polypropylenu. Díky nastavitelným popruhům jej můžete používat bez ohledu na výšku či tvar postavy. P‑work sám o sobě je velmi lehký. Podporuje práci ve stoje, která má příznivý dopad na zdraví člověka.

Bližší informace na:
http://kpi‑group.cz/fakepage/index.php?menu=1

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.

Chladicí systém ITER

Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.

Zájemci o energetiku mohou poprvé on-line do elektráren ČEZ

Až na dno jaderného reaktoru nebo na vrchol větrné elektrárny! Ani omezení v boji s koronavirem neznamenají stopku návštěvám energetických provozů, alespoň ne těm virtuálním.

Závod o největší větrnou turbínu světa

V současné době probíhá ve světě závod o sestrojení největší větrné turbíny. Odehrává se zejména mezi evropskými, americkými a čínskými výrobci.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail