Studenti

Článků v rubrice: 254

Expo Science Amavet

Studenti středních škol – přihlašujte se do soutěže vědeckotechnických projektů!

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Jednotlivci nebo týmy mohou přihlásit soutěžní projekt z libovolné oblasti (fyzika, chemie, biologie, geografie, historie, apod.). Projekt musí být zpracován s využitím vědeckých postupů a metod. Při formulování úkolu i jeho zpracovávání je možné spolupracovat s odborníky, výzkumnými ústavy a odbornými institucemi, podíl mladých řešitelů na výsledcích však musí být prokazatelný. Soutěžící si zpracuje na své téma plakátovou prezentaci a musí být schopen výsledky své práce obhájit česky i anglicky.

Již 18. ročník soutěže proběhne letos dvoukolově: regionální kola 17. a 18. března 2011 v Pardubicích, 22. a 23. března 2011 v Brně a 29. a 30. března 2011 v Příbrami, autoři nejlepších prací postupují do národního finále, které se koná 28. a 29. dubna 2011 na Akademii věd v Praze.

Podrobné podmínky, propozice a on-line přihlášku najdete na http://amavet.fvtp.cz/?q=node/6

Elektronickou přihlášku do soutěže je potřeba poslat do 28. února 2011.

Přejeme mnoho zdaru!

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.

Chladicí systém ITER

Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.

Zájemci o energetiku mohou poprvé on-line do elektráren ČEZ

Až na dno jaderného reaktoru nebo na vrchol větrné elektrárny! Ani omezení v boji s koronavirem neznamenají stopku návštěvám energetických provozů, alespoň ne těm virtuálním.

Závod o největší větrnou turbínu světa

V současné době probíhá ve světě závod o sestrojení největší větrné turbíny. Odehrává se zejména mezi evropskými, americkými a čínskými výrobci.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail