Studenti

Článků v rubrice: 254

Přihlašte se do Matematické nebo Fyzikální olympiády!

Skupina ČEZ a Nadace ČEZ budou po příštích 5 let generálními partnery matematických a fyzikálních olympiád. Cílem tohoto partnerství je zvýšení zájmu studentů o matematiku a fyziku.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Finanční podpora zajistí kvalitnější organizaci soutěže, podporu koordinátorů a větší motivaci soutěžících. Patronát nad oběma soutěžemi převzal Martin Roman, generální ředitel Skupiny ČEZ.

Matematické a fyzikální olympiády mají u nás dlouholetou tradici. Příští rok oslaví fyzikální olympiáda 52 let a matematická dokonce 60. výročí. Doposud tyto soutěže nikdo dlouhodoběji nepodporoval a jejich význam nebyl doceňován. Hlavní lákadlo pro studenty představuje kromě slávy možnost získat finanční cenu a pro školy možnost získání „Oranžové učebny“ v hodnotě 200 tisíc korun. Hlavním kritériem je počet studentů, kteří postoupí do krajských kol obou olympiád v poměru k počtu studentů na škole. Patnáct škol s nejvyšším poměrem bude zařazeno do slosování. Vítězná škola pak bude moci peníze použít na nákup nebo modernizaci vybavení v učebnách fyziky, chemie či v laboratořích a učebnách se zaměřením na technické obory. Více informací na http://www.kdejinde.cz

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.

Chladicí systém ITER

Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.

Zájemci o energetiku mohou poprvé on-line do elektráren ČEZ

Až na dno jaderného reaktoru nebo na vrchol větrné elektrárny! Ani omezení v boji s koronavirem neznamenají stopku návštěvám energetických provozů, alespoň ne těm virtuálním.

Závod o největší větrnou turbínu světa

V současné době probíhá ve světě závod o sestrojení největší větrné turbíny. Odehrává se zejména mezi evropskými, americkými a čínskými výrobci.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail