Studenti

Článků v rubrice: 251

Den s experimentální fyzikou 2020

Zajímá Tě fyzika? Chtěl(a) by ses dozvědět víc o tom, jak probíhá skutečný výzkum nebo dokonce jak se do něj můžeš osobně zapojit při budoucím studiu?

Pak organizujeme Den s experimentální fyzikou právě pro Tebe! Letos vyjímečně ON-LINE!

Fotogalerie (3)
Vloni nemusel být Den s experimentální fyzikou "distanční", tak byla možnost zajímavých exkurzí (foto FYKOS)

Den s experimentální fyzikou je jednodenní akce, kterou každoročně pořádají organizátoři Fyzikálního korespondenčního semináře (FYKOS) Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (MFF UK), aby (nejen) středoškolským studentům přiblížili experimentální fyziku a vědecký výzkum. Letos se akce z pochopitelných důvodů (koronavirová pandemie) koná on-line. Účastníci se mohou těšit na přednášky o pracovištích MFF UK a o tématech, kterým se pracovníci fakulty věnují. Součástí programu budou také informace o možnostech zapojení (budoucích) studentů do vědy a výzkumu již při studiu a diskusní panel se současnými organizátory FYKOSu.

DSEF proběhne 6. listopadu 2020 na YouTube kanálu Fykosák. Účastnit se může kdokoliv a akce je samozřejmě zdarma.

Na stránkách dsef.cz brzy zveřejníme konkrétní program a časový harmonogram akce. Těšíme se na Tebe!

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Mikrobi spali sto milionů let - a vzbudili se

Před sto miliony let, dlouho předtím, než se po planetě potuloval Tyrannosaurus rex, pohřbilo oceánské dno společenství mikrobů. Čas plynul, kontinenty se posouvaly, oceány rostly a zase se zmenšovaly, na Zemi ...

Den s experimentální fyzikou 2020

Den s experimentální fyzikou patří mezi populární akce pořádané Fyzikálním korespondenčním seminářem - FYKOS. Každoročně nabízí účastníkům pohled ...

Generace Z: Jak změní pracovní trh nástup studentů, kteří žijí on-line?

Na trh práce přichází generace Z – mladší, průbojnější a „modernější“ než jejich předchůdci, mileniálové. Co nového lidé narození po roce 1995 firmám nabízejí?

Průkopnický tokamak TFTR

Americká jaderná společnost (ANS, The American Nuclear Society), přední americká organizace na podporu jaderné vědy, propůjčila čestný titul „Historický mezník ve výzkumu jádra“ ...

Stavba druhého štěpného reaktoru na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT má zelenou

Na začátku listopadu vydal Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) povolení k umístění podkritického reaktoru VR-2.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail