Bez zařazení

Článků v rubrice: 413

Výsledky soutěže aneb čtěte lépe zadání

Právě před rokem jsme na tomto místě vyhlásili literární soutěž čtenářů Třetího pólu.

Do redakce dorazilo 38 povídek. To je hodně, takový zájem jsme nečekali. Kámen úrazu byl ale v tom, že jen čtyři jakž takž splňovaly zadání. Podívejme se, jak to tedy dopadlo:
Porota složená z členů redakční rady uděluje dvě první místa. V kategorii „Můj oblíbený vynález a co by se stalo, kdyby nebyl objeven“ Blance Sekerové z Čáslavi za úvahu o televizi. V kategorii „Jak jsem se setkal s něčím nevysvětlitelným“ Adéle Křížové za povídku-reportáž Záhadné těleso. Uveřejňujeme je v časopise a autorům posíláme věcné ceny. Druhé dva příspěvky „Úchylka“ od Jana Burdíka a „Pan Collins a brzivlaky“ od Jany Poskerové najdete na webu. I jejich autoři dostali odměnu. Ostatní povídky jsou většinou sci-fi žánru a ty nejlepší z nich budeme postupně uveřejňovat v průběhu roku. Mimo soutěž jsme se rozhodli ocenit nápad pana Hlaváčka, který se nechal inspirovat článkem v lednovém čísle. Posuďte sami – není to skvělý nápad?

NÁPAD
Musím vám napsat, že se mi moc líbil článek o produktu Nucleostop. Napadlo mě, že by se mohl začít vyrábět nástavec na vodovodní baterie, který by oddělil živou vodu od mrtvé. Klíčem celého zařízení by místo tachyonového impulsu mohl být třeba efekt zacelování děr ve vodovodních trubkách (mrtvá voda přece spojila rozsekaného junáka a dala mu život). Pokud máte vodovodní trubky v pořádku, je to proto, že je máte plné mrtvé vody. Ale s naším produktem se vám to nestane! My vám z trubek vyrobíme cedník, který vám mrtvou vodu oživí!
j. hlaváček


POZOR, POZOR!
Na rok 2006 vypisujeme zbrusu novou soutěž! Pozorně čtěte článek „Nevyčerpatelná a čistá“ a napište nám vlastní vizi, jak řešit problém přenesení elektřiny z vesmíru na Zemi. Vaše řešení očekáváme do konce května. Odměnou budou nejen věcné ceny, ale i možná účast na mezinárodní konferenci.

Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail