Bez zařazení

Článků v rubrice: 439

Výsledky soutěže aneb čtěte lépe zadání

Právě před rokem jsme na tomto místě vyhlásili literární soutěž čtenářů Třetího pólu.

Do redakce dorazilo 38 povídek. To je hodně, takový zájem jsme nečekali. Kámen úrazu byl ale v tom, že jen čtyři jakž takž splňovaly zadání. Podívejme se, jak to tedy dopadlo:
Porota složená z členů redakční rady uděluje dvě první místa. V kategorii „Můj oblíbený vynález a co by se stalo, kdyby nebyl objeven“ Blance Sekerové z Čáslavi za úvahu o televizi. V kategorii „Jak jsem se setkal s něčím nevysvětlitelným“ Adéle Křížové za povídku-reportáž Záhadné těleso. Uveřejňujeme je v časopise a autorům posíláme věcné ceny. Druhé dva příspěvky „Úchylka“ od Jana Burdíka a „Pan Collins a brzivlaky“ od Jany Poskerové najdete na webu. I jejich autoři dostali odměnu. Ostatní povídky jsou většinou sci-fi žánru a ty nejlepší z nich budeme postupně uveřejňovat v průběhu roku. Mimo soutěž jsme se rozhodli ocenit nápad pana Hlaváčka, který se nechal inspirovat článkem v lednovém čísle. Posuďte sami – není to skvělý nápad?

NÁPAD
Musím vám napsat, že se mi moc líbil článek o produktu Nucleostop. Napadlo mě, že by se mohl začít vyrábět nástavec na vodovodní baterie, který by oddělil živou vodu od mrtvé. Klíčem celého zařízení by místo tachyonového impulsu mohl být třeba efekt zacelování děr ve vodovodních trubkách (mrtvá voda přece spojila rozsekaného junáka a dala mu život). Pokud máte vodovodní trubky v pořádku, je to proto, že je máte plné mrtvé vody. Ale s naším produktem se vám to nestane! My vám z trubek vyrobíme cedník, který vám mrtvou vodu oživí!
j. hlaváček


POZOR, POZOR!
Na rok 2006 vypisujeme zbrusu novou soutěž! Pozorně čtěte článek „Nevyčerpatelná a čistá“ a napište nám vlastní vizi, jak řešit problém přenesení elektřiny z vesmíru na Zemi. Vaše řešení očekáváme do konce května. Odměnou budou nejen věcné ceny, ale i možná účast na mezinárodní konferenci.

Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

10 nejzajímavějších projektů malých modulárních reaktorů roku 2025

Celosvětový zájem o malé modulární reaktory (Small Modular Reactors, SMR) stále roste. Významně jej urychlil rychlý vstup datových center na trh (v souvislosti s rozvojem umělé inteligence).

Reaktory chlazené roztavenými solemi

V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.

Teorie původu náboženství

„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail