Počítače a internet

Článků v rubrice: 108

Energie, technika, Fyzika (2)

Nedávno se na webu objevila nová verze stránky firmy ČEZ http://www.cez.cz, kterou jste si už jistě důkladně prohlédli.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Na českém webu nepřehlédněte ani stránku „Elektrotechnika pro každý den“ s výstižnou adresou http://www.elektrika.cz. Najdete na ní kromě různých zpráv, komentářů a článků o historii elektrotechniky také „Hrobař varuje“ (o nebezpečí úrazu elektrickým proudem), „Kuriozity“ (neobvyklé příhody s elektřinou) nebo „Rubriky fachmana“ (o elektrotechnické teorii a praxi).
Výborný materiál jak pro učitele (aktualizace), tak i pro přípravu studentských a žákovských referátů představuje stránka nazvaná „Brána do světa elektrotechniky“. Najdete ji na adrese http://petr.lanskrounsko.cz/electro Krátké a hutné články s ilustracemi jsou uspořádány do sekcí Elektronika, Elektrotechnika, Bezpečnost (první pomoc), Elektrotechnická měření, Informatika a výpočetní technika, Laboratorní cvičení (podrobné návody na elektrická měření).
A na závěr ještě dvě šikovné stránky v angličtině. Stránka www.keveney.com obsahuje asi dvě desítky názorných animací činnosti tepelných motorů od klasického parního stroje přes zážehové motory až k několika typům proudových motorů. Pro vášnivé letecké modeláře je na stránce navíc i odkaz na on-line kalkulátor pro výpočet parametrů letecké vrtule. Stránka amerického Franklinova institutu (http://www.fi.edu) je rozdělena do sekcí „Learn“, „Visit“ a „Explore“. Nejzajímavější je část první, kde si můžete vybrat některé z témat v odkazech Online Exhibit. Nabízí se např. mozaika různých fyzikálních drobností (Pieces of Science), pojednání o začátcích letectví (Flight), o Franklinovi, lidském srdci či mozku.

JaK
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail