Nejtěžší částice antihmoty, jaká kdy byla objevena
Nově nalezená antičástice, zvaná antihyperhydrogen-4, by mohla být potenciálně v nerovnováze se svým částicovým protějškem, což by mohlo poodhalit tajemství původu našeho ...
Jadernou energii lze využít mnoha způsoby. Dnes vyvolává vášnivé diskuze především polemika o jaderných elektrárnách, v nedávné minulosti se však hlavní pozornost upírala na jaderné zbraně. Energie pocházející z nitra atomu stále zůstává pro řadu lidí nepřijatelná. Pokud se ukrývá v termonukleární hlavici, pak je rozhořčení samozřejmě na místě.
Válečné použití jaderných zbraní na konci druhé světové války stále vrhá stín nejen na jadernou energii, ale také na vše, co s ní souvisí. Nesmíme však zapomínat na to, že vývoj těchto zbraní paradoxně přinesl i řadu pozitivních poznatků. Projekt Manhattan, na jehož konci stály první jaderné bomby, způsobil ve čtyřicátých letech minulého století nebývalý rozvoj jaderných věd a materiálového inženýrství. Pod tlakem okolností tak lidé během pár roků získali znalosti, které by za normálních podmínek přicházely mnohem pozvolněji.
Pokud vás zajímá historie vzniku a vývoje jaderných zbraní, pak určitě navštivte anglicky psanou stránku www.atomicarchive.com. V přehledné formě zde naleznete informace téměř o všem, co s tímto „výdobytkem“ moderní civilizace souvisí. Dočtete se o obtížích, které vznik těchto zbraní doprovázely a snadno si uděláte představu o monstrózním zbrojení během studené války. Můžete nahlédnout do útrob jaderných bomb a zjistit, co všechno se v nich skrývá. Nechybí ani podrobný popis následků jaderného výbuchu.
Samozřejmě, že text doprovází i řada obrázků, autentických fotografií a animací. Uvidíte záběry z utajených zkoušek jaderných bomb. Dozvíte se, jak funguje jaderná fúze nebo štěpení, co je to jaderná zima a jak by vypadal útok jadernou bombou na některou ze světových metropolí.
Především studenti ocení možnost rychle se zorientovat v éře jaderného výzkumu. Stránky totiž obsahují životopisy slavných vědců i chronologický přehled zásadních událostí nejen ve vývoji jaderných zbraní, ale v celé jaderné fyzice.
Jaderné zbraně určitě nejsou smysluplným využitím vědeckých poznatků. Ať už na ně pohlížíme se zvláštním úžasem nebo s obavami, zaslouží si naši pozornost. Právě pro svou nebezpečnost. Jak se říká, je dobré znát svého nepřítele, a proto lze návštěvu webu www.atomicarchive.com jen doporučit!
Nově nalezená antičástice, zvaná antihyperhydrogen-4, by mohla být potenciálně v nerovnováze se svým částicovým protějškem, což by mohlo poodhalit tajemství původu našeho ...
Vědci a spolupracovníci Evropské laboratoře pro mikrobiální výzkum v Hamburku odhalili, jak nestrukturovaný protein zachycuje molekuly podporující rakovinu.
Vlajková loď Mezinárodní energetické agentury (International Energy Agency, IEA ), sborník Světový energetický výhled publikovaný každoročně od roku 1998, je nejspolehlivějším ...
Geofyzici, kteří zkoumali data z přistávacího modulu NASA InSight, objevili pod povrchem Marsu gigantický skrytý oceán, který by podle nich mohl hostit život. Voda z podzemí by pokryla planetu kilometrem vody.
Společnost Steady Energy byla v roce 2023 vyčleněna z finského státního technického výzkumného střediska VTT a vyvíjí malý modulární reaktor LDR-50 s tepelným výkonem ...