Reportáže, cestování

Článků v rubrice: 85

Nákladní tramvaje opět v módě?

Po svém více než stoletém vývoji slouží dnes elektrické tramvaje k moderní a ekologické osobní dopravě ve 492 městech světa. Jen sama Evropa se pyšní tramvajovými sítěmi ve 285 městech. Výjimečně – většinou v průběhu první a druhé světové války a těsně po nich – posloužily upravené tramvajové vozy i k přepravě uhlí, válečného materiálu a k zásobování obchodů v bombardovaných městech, popř. k přepravě rakví s mrtvými.

Fotogalerie (6)
Šedesát metrů dlouhá drážďanská CarGo-Tram (foto J. Tůma)

Pamětníci si mohou pamatovat na otevřené pražské nákladní tramvaje Dopravního podniku, které ještě dlouho po druhé světové válce rozvážely stavební materiály při opravách tratí, nebo na kropicí tramvaje, kterými Elektrické podniky osvěžovaly pražské ulice v letním období. Dnes jsou obdivovanými exponáty ve sbírkách Muzea MHD v Praze a Národního technického muzea. Současné rychlé a husté tramvajové osobní dopravě svou závislostí na kolejové síti již nákladní tramvaje naprosto nevyhovují. Přesto se v poslední době evropská města Drážďany, Curych, Vídeň a Amsterodam nečekaně pokusily nákladní tramvaje v omezené míře znovu vzkřísit. Cílem je alespoň poněkud snížit počet rozvážkových nákladních dieselových automobilů a emise, které jejich provoz v centrech měst doprovázejí.

CarGo-Tram v Drážďanech obsluhuje automobilku VW

Z propagačních důvodů v centru Drážďan vyrostla „Skleněná továrna" Volkswagenu, která od roku 2001 umožňuje obyvatelům i turistům sledovat montáž automobilů VW. Potřebnými díly (motory, karoseriemi a komponenty) ji od nákladového nádraží, kam díly přepravuje železnice ze vzdáleného závodu ve Friedrichstadtu, zásobují čtyři nákladní tramvaje. Pětičlánkové soupravy byly vyrobeny z prvků vyřazených českých tramvají ČKD-T4D, na kterých bylo zesíleno sekundární vypružení a jejichž hnací podvozky jsou osazeny novými kolejnicovými brzdami. Mezi řídicí vozy na čelech jsou vloženy tři vozy pro přepravu nákladu s bočnicemi řešenými jako zasouvací dveře.

Celkový objem nákladního prostoru 214 m3 pojme až 60 tun nákladu a souprava tak při každé jízdě ušetří jízdu tří kamiónů dopravně přehuštěným centrem města. CarGo-Tram provozované drážďanským dopravním podnikem DVB AG. se podle jízdního řádu zařazují dvakrát za hodinu mezi tramvajové linky č. 1, 2, 4 a 12. Díky motorovému výkonu 900 kW dosahují rychlost až 50 km/h, takže nenarušují běžný provoz tramvajové sítě.

Obyvatelé se s nákladními tramvajemi v ulicích sžili, a už jen samo vykládání nákladu na koleji odbočující do „Skleněné továrny“ je pro turisty zajímavou atrakcí. Provoz pro DVB AG. je ziskový, kontrakt je uzavřen na 15 let. Pro obyvatele města jsou však ještě přínosnější způsoby, jakým se nákladní tramvaje začaly nedávno využívat v Curychu a ve Vídni.

Eco-tramvaje v Curychu svážejí odpadky

Metropole Švýcarska se od roku 2003 rozhodla ve veřejně vyhlášených termínech svážet od vybraných 9 linkových stanic v historickém centru města nákladními tramvajemi odpad přinesený občany. Tyto tramvaje jsou vybaveny dvojicí vlečných velkoprostorových vozů, z nichž poslední je na zádi opatřen hydraulicky ovládanou nakládací lopatou. Město tak organizuje třikrát týdně sběr kovů a používá tramvaje i ke svozu vysloužilých spotřebičů – od praček až po televizory. Ekologický způsob si občané pochvalují. V rámci programu „bezautomobilové domácnosti“ byl vyhodnocen jako nejlepší řešení. Spolupráce dopravního podniku s komunálním podnikem pro sběr odpadů se rozšíří na celé město.

GüterBim zásobuje vídeňské obchody

Vídeňský dopravní podnik Wiener Linien zahájil 17. května 2005 v rámci programu inteligentní infrastruktury městské dopravy zkušební provoz nákladní tramvaje „GüterBim“. Starší pomocná tramvaj má ve vleku 19 m dlouhý plošinový vůz na otočných dvounápravových podvozcích. Vůz má hliníkovou skříň s posuvnými dveřmi po obou stranách, kterou vyrobila karosárna firmy Schwarzmüller. Podlahový systém uvnitř umožňuje z boku nakládání palet, skříní nebo kontejnerů s nákladem až 13 tun. Přívěs je vybaven tramvajovými i tlakovzdušnými železničními brzdami, které mu umožňují i jízdu po tratích U-Bahn a po železnici.

Několik obchodních společností využívá „GüterBim“ v nočních hodinách k zásobování zbožím některých obchodních domů v centru města, v systému, který řídí logistické centrum.

Projekt "CityCargo v Amsterodamu zatím zklamal

Zmenšit neúnosný počet rozvážkových vozů se zbožím do obchodů a restaurací v centru Amsterodamu měly od roku 2007 zaváděné nákladní tramvaje CITYCARGO. Pokusy začaly s dvojicí tříčlánkových jednotek, které mohly trojicemi posuvných dveří z obou stran kolejí nakládat a vykládat vysokozdvižnými vozíky skříně, menší kontejnery nebo palety se zbožím; ty by jinak zaplnily pět rozvážkových kamiónů. Logistické centrum mohlo tramvaje nasazovat do vybrané tramvajové sítě mimo špičku čtyři hodiny denně, v nočních hodinách a o víkendech i déle. Projekt počítal s logistickým centrem pro nakládání u železniční stanice, se zřízením 15 překládacích míst s kolejovým napojením na tramvajovou městskou síť, a až s 50 nákladními rozvážkovými tramvajemi CityCargo. Přes podporu „zelených“ však byl vzhledem k finanční krizi roku 2009 odložen na neurčito...

Coby alternativa ke sběru odpadu nebo k nočnímu rozvozu zboží z centra měst jsou uvedené pokusy jistě zajímavé. Je ale otázkou, zda podaří vyřešit systém smíšené osobně-nákladní městské logistiky tak, aby nenarušily stále hustší nasazení prostředků městské hromadné dopravy.

Video

Svézt se Eco-tramvají při sběru domovního odpadu v Curychu můžete na youtube na www.youtube.com/watch?v=P4FA4koe88k

Jak drážďanský VW využívá nákladních tramvají CarGo, shlédnete na videošotu youtube na www.youtube.com/watch?v=3ojzFvgRXEc

Jan Tůma
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Energetika by měla respektovat fyzikální zákony, ne politická rozhodnutí

Německo ročně spotřebuje 2500 terawatthodin energie. Ve větrných a solárních elektrárnách ale vyrobí za rok jen 180 TWh, což pokrývá sotva sedm procent spotřeby. Mezi těmito dvěma čísly je obrovská propast. Německo, díky politickým rozhodnutím posledních let, čelí vážnému problému.

Jak jste na tom s informační gramotností?

Jak se studenti druhého stupně základních škol orientují ve světě technologií, které nás obklopují? Jak zvládají aplikovanou matematiku? To ukáže jubilejní 10. ročník informační soutěže IT-SLOT, které se pravidelně účastní tisíce žáků 8. a 9. tříd základních škol z celé České republiky.

Cyklické změny teploty na Zemi

Paleoklimatologové hledají stopy vývoje teplot na Zemi v horninách a fosíliích. Dlouhodobé ochlazování začalo asi před 50 miliony lety, kdy byla průměrná globální teplota 14 °C. Tenkrát ještě nebyla na Zemi trvalá ledová pokrývka a hladina mořské vody byla o více než 70 m vyšší než dnes.

Záhadný lidský mikrobiom

Nedávný výzkum ukazuje, že naše tělo je domovem mikrobů, se kterými se věda předtím nesetkávala. Možná, že se kvůli nim bude i přepisovat strom života. Navíc může mít tato mikrobiální „temná hmota“ i vliv na zdraví.

MAAE zveřejnila nové odhady vývoje jaderné energetiky do roku 2050

MAAE zveřejnila 10. září své nejnovější projekce trendů v energetice, elektřině a jaderné energii do roku 2050. Výroční zpráva nabízí smíšený odhad budoucího příspěvku jaderné energie k celosvětové výrobě elektřiny v závislosti na tom, jak se budou potenciálně ...

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail