Studenti

Článků v rubrice: 243

Nová dílna k Mikuláši

4. 12. 2009 ve 12.30 h slavnostně otevřel ředitel střední školy elektrotechnické v Plzni Jaroslav Černý novou moderní učebnu pro praktickou odbornou výuku. Na tento projekt darovala Nadace ČEZ částku 400 tis. Kč.

Fotogalerie (3)
Ilustrační foto

Učebna je vybavena speciálním stavebnicovým systémem, který naučí studenty prakticky zapojovat jednotlivé moderní elektrotechnické prvky a komponenty do složitějších na sebe navazujících funkčních celků. Přiblíží studentům problematiku aktuálních průmyslových instalací a umožní jim řešit různé situace, se kterými se budou setkávat v praxi: např. mohou objevovat jak funguje ovládání elektromotorů či garážových vrat nebo měnit otáčky elektromotorů a podle potřeby i jejich směr. Chytré logické automaty jim umožní zjednodušovat a „zlevňovat“ klasická zapojení.

Tato učebna praktické výuky není na střední škole jediná, pro vyšší ročníky je velmi důležitá spolupráce i s ostatními dílnami, například s Dílnou elektropneumatiky s diagnostikou řízení procesů.

„Dílna řešení a diagnostiky průmyslových rozvodů a instalací doplní teoretické vyučování v odborných předmětech a významným způsobem napomůže ke zvýšení praktických i teoretických kompetencí žáků SOUE Plzeň,“ uvádí ředitel školy Jaroslav Černý. „V oblasti řízení automatů budou žáci programovat a modifikovat programy a také seřizovat celky na požadované parametry. Při výuce využíváme moderní systémy řízení prostřednictví datových sítí.“

Zaměstnavatelé žádají na trhu práce kvalifikované technické odborníky. Studenti, kteří mají možnost pracovat se špičkovou technikou již ve škole, budou ve výhodě!

Petra Kazmířová

Zajímala by vás tato škola? Dejte vědět!!!
Kontakt:
Střední odborné učiliště elektrotechnické Plzeň
Vejprnická 56
31800 Plzeň
http://www.souepl.cz


Učiliště vzniklo 1. 7. 1999. Je školou komplexního typu s teoretickou a praktickou výukou středního vzdělání se zaměřením na elektrotechniku, elektroniku, instalace a automatizační techniku. Škola nabízí 6 čtyřletých maturitních oborů, 3 tříleté obory zakončené výuční listem a další 3 nástavbové programy zakončené maturitou pro absolventy s výučním listem.

Kromě vlastního vzdělávání nabízí i rozšiřující aktivity ke zvýšení uplatnitelnosti absolventů na trhu práce, tedy ke zvýšení odborné kvalifikace (odborná způsobilost v elektrotechnice), ve spolupráci s Elektrotechnickým cechem Plzeňského regionu. Dlouhodobě spolupracuje se ZČU v Plzni v oblasti přípravy a propagace studia svých žáků na univerzitě – Fakultě elektrotechnické, Fakultě aplikovaných věd a Pedagogické fakultě.

Žáci se každoročně zúčastňují soutěží odborných dovedností v oborech elektrikář silnoproud a slaboproud, zabezpečovací systémy, automatizace a dosahují v nich velmi dobrých výsledků.

Škola je členem významného profesního sdružení Český svaz zaměstnavatelů v energetice a využívá úzké spolupráce s významnými zaměstnavateli v regionu, mezi něž patří i Skupina ČEZ.

Petra Kazmířová
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Energosádrovec

Na příčky, podhledy, římsy pro osvětlení, jako zvuková izolace, nebo podklad pro plovoucí podlahu – sádrokartonové desky slouží ve stavebnictví už přes sto let.

Může americium nahradit plutonium v kosmických misích?

O tom, že kosmické mise (satelity, měsíční a marsovská vozítka, sondy letící na hranice Sluneční soustavy a dál) pohání jaderné a radionuklidové zdroje, jsme psali již několikrát.

Zátěžový test dobíječek elektromobilů

Premiérový český test souběžného dobíjení šesti elektromobilů na třech stanicích a současně málo vídané doplňování baterií 12 e-aut jedné značky v místě a čase.

Oblíbená Soutěž „Vím proč“ startuje pošesté

Na tři minuty se stát Newtonem, Einsteinem nebo Curie-Sklodowskou, natočit zajímavý fyzikální pokus a vyhrát 200 000 korun pro svou školu.

Plovoucí fotovoltaické elektrárny – řešení pro země s nedostatkem půdy

Kromě nestálosti a nepředvídanosti výroby jsou zřejmě největší nevýhodou solárních elektráren velké zábory zemědělské půdy. Tuto nevýhodu se stále více zemí snaží řešit umisťováním fotovoltaických panelů na střechy továrních hal, obchodních center, úřadů i obytných domů.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail