Soutěže

Článků v rubrice: 53

Soutěž / Listopad

Soutěžní otázka pro čtenáře na listopad a prosinec:

Kdo se České republice přihlásil s nabídkou, že postaví nové jaderné reaktory?

Vylosovaný výherce získá pěkný dárek!

Minule jsme se ptali, jaké vlastnosti má včelí med. Výherce správně uvedl, že: "Vysokou energetickou hodnotu, neměnné vlastnosti, je  komplexní a vyvážený, vhodný prakticky pro všechny, poskytne rychlou energii pro tělo, je jednou z nejvýdatnějších potravin, má léčivé účinky, napomáhá růstu, posiluje kosti, má povzbuzující, uklidňující a antiseptické účinky, pomáhá při chudokrevnosti, nachlazení a astmatu, je prospěšný pro srdce, játra, žaludek i mozek, bohatý na vitamíny a minerály jako železo, měď, fosfor, vápník, hořčík a stopové prvky mangan, kobalt, zinek, jód, fluor a kyselinu křemičitou a vitamíny skupiny B a vitamín C. Je prostě výborný a zdravý."

-red-


Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Opište prosím text z obrázku

Velikonoční téma „vaření vejce“ aneb Jak jste si pustili fyzikální fantazii našpacír

V březnu jsme vám zadali záludnou otázku: Jak uvařit natvrdo vejce uzavřené v termosce se studenou vodou, aniž by se poškodila termoska? Přiznáme se, že ani fyzici v redakční radě neznali jednoznačnou správnou odpověď, proto nás zajímala vaše fantazie a fyzikální intuice. Zde je, a hned v několika provedeních. Vzhledem k obtížnosti dostanou odměnu autoři všech uvedených řešení. Názory čtenářů i odborníků jsou natolik zajímavé, že je citujeme jen v mírně zkráceném znění. Ocenit je třeba nejen technickou stránku navrhovaného řešení, ale i literární úroveň popisu. A pak samozřejmě – ryze vědecký přístup. Bravo!!!

Je možné uvést do varu vodu v nádobě z papíru?

Která koule bude dřív v cíli - modrá nebo červená?

Bude voda vytékat z děravé nádoby, když nádoba bude padat volným pádem?

Je pro letadlo lepší vzlétat a přistávat po větru nebo proti větru?

Otevřeme-li v uzavřené místnosti lahvičku s parfémem, místnost se za chvíli provoní. Čím to? Může se stát, že by se po čase vůně sama vrátila do lahvičky?

... 1 « 3 4 5 6 7 8 9 ...

Nejnovější články

Fontány diamantů doprovázejí rozpad superkontinentů

Rozpadem superkontinentů mohly být vyvolány explozivní erupce, které vystřelovaly fontány diamantů ze zemského pláště k zemskému povrchu. Diamanty se tvoří přibližně 150 kilometrů hluboko pod zemskou kůrou.

Voda se skrývá mnohem hlouběji v zemském nitru, než jsme si mysleli

Stopy výskytu vody v hlubokém nitru Země nedávno odhalilo zkoumání diamantů. Vzácný typ diamantu může naznačovat, že voda může proniknout hlouběji do nitra Země, než si vědci dříve mysleli.

Den s experimentální fyzikou 2023

Dne 6. listopadu se konala již tradiční a oblíbená akce s názvem Den s experimentální fyzikou (DSEF), organizovaná Fyzikálním korespondenčním seminářem (FYKOS). Jednalo se již o 29.

Dopravně-inženýrský software TrafficFlow

Během XXVII. Světového kongresu silničního hospodářství, ( 2. - 6. října), společnosti VDT Technology a CertiCon představily nový software s názvem TrafficFlow.

Diamanty v zemském plášti potřebují elektrické pole

V laboratorních experimentech vědci napodobovali podmínky v zemském plášti, vrstvě pod zemskou kůrou, kde se mohou tvořit diamanty. Zjistili, že diamanty rostly pouze tehdy, když byly vystaveny elektrickému poli.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail