Bez zařazení

Článků v rubrice: 352

Beatsteaks! Beatsteaks!

V počátcích Třípólu (tehdy Třetího pólu) jsme pro zpestření (nejen vědou a technikou živ je člověk) dávali i články o hudbě a filmech. Proč nezkusit starý zvyk oprášit? Přinášíme krátkou reportáž z nedávného koncertu skupiny Beatsteaks v Praze.

Fotogalerie (5)
Atmosféra koncertu (Foto autorka)

„Přijeli na ně tři autobusy plný němců! Já je viděl! V kotli nevydržíme dýl jak dvě minuty…“ Říká již několika koncerty zocelený fotograf stojící vedle mě a pro jistotu ještě pevněji svírá foťák. Jeho slova neslibují pro naši techniku nic hezkého a ďábelské výrazy plné nadšení ve tvářích okolo stojících germánů mi teď přijdou ještě zfanatizovanější, než před chvílí. Začínám si říkat, že nechávat pro tentokrát boty s okovanou špičkou doma, nebylo zas až tak prozíravé.

Ostré lokty, ukázat s úsměvem zuby, významně třímat fotoaparát, přečkat bez úhony předkapelu Schmutzki, dvacet minut vydržet na dobrých pozicích v davu, připravit se a zapřít nohy. Beatsteaks! Beatsteaks! Sotva se berlínská partička objevila na pódiu a hrábla do strun, nastalo peklo, za které by se nemusela stydět žádná dobrá demonstrace rozháněná slzným plynem. Ale bylo to skvělé peklo, protože kolikrát se vám poštěstí zaskákat si v davu rozvášněných fanoušků létajících vzduchem se zrcadlovkou v ruce. Když je nemůžete zastavit, musíte skákat s nimi a užít si to. A užívat si Beatsteaks a jejich punkovo-rockové kousky rozhodně není problém. Jak vypadaly chvilky, kdy se dalo něco v tom všem skákání zachytit, si prohlédněte v galerii.

Více fotek zde: http://cz.opinionspost.com/beatsteaks-beatsteaks/#sthash.ouAGtB7Z.dpuf

Helena Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Jak schovat zlaté nobelovské medaile

Udělování Nobelových cen bylo v průběhu jejich téměř stodvacetileté historie doprovázeno řadou až bizarních událostí. Dvě zlaté medaile byly dokonce rozpuštěny v kyselinách. Tato zajímavá příhoda se váže k maďarskému chemikovi šlechtického původu Györgye ...

Praha počítá se vznikem vodních ploch a výsadbou stromů

Praha nepodceňuje přípravu na extrémní sucho, které v následujících měsících předpovídají meteorologové. Rada města počítá s rozsáhlými revitalizačními projekty. V ulicích tak bude zeleň zavlažována průsakovou vodou z kolektorů (psali jsme v článku https://www.

Termojaderná fúze na rozcestí

Kdy už je termojaderné zařízení ziskové? To nám prozradí Lawsonovo kritérium: součin hustoty plazmatu a doby jeho udržení (stability) musí být dost velký, zhruba 1020 s.m-3. Pro spojitou činnost udržujeme plazma v omezeném prostoru silným magnetickým ...

Existuje hypotetická částice X 17?

Fyzika nás učí, že existují 4 základní interakce, tedy přírodní síly, které vše ovládají a vysvětlují konstrukci světa dle současného stavu poznání - gravitace, elektromagnetická síla, slabá a silná interakce. Zdá se, že vědci jsou na stopě páté fundamentální přírodní síly.

Proč komáři koušou zrovna vás

Někteří lidé mohou sedět venku celé léto a komáři na ně takzvaně „nejdou“. Jiní se objeví za letního večera venku a okamžitě si musejí škrábat komáří kousance, přestože se koupali v repelentu. Co s tím? Důvodem je většinou neviditelná chemická clona ve vzduchu kolem nás.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail