Bez zařazení

Článků v rubrice: 341

Beatsteaks! Beatsteaks!

V počátcích Třípólu (tehdy Třetího pólu) jsme pro zpestření (nejen vědou a technikou živ je člověk) dávali i články o hudbě a filmech. Proč nezkusit starý zvyk oprášit? Přinášíme krátkou reportáž z nedávného koncertu skupiny Beatsteaks v Praze.

Fotogalerie (5)
Atmosféra koncertu (Foto autorka)

„Přijeli na ně tři autobusy plný němců! Já je viděl! V kotli nevydržíme dýl jak dvě minuty…“ Říká již několika koncerty zocelený fotograf stojící vedle mě a pro jistotu ještě pevněji svírá foťák. Jeho slova neslibují pro naši techniku nic hezkého a ďábelské výrazy plné nadšení ve tvářích okolo stojících germánů mi teď přijdou ještě zfanatizovanější, než před chvílí. Začínám si říkat, že nechávat pro tentokrát boty s okovanou špičkou doma, nebylo zas až tak prozíravé.

Ostré lokty, ukázat s úsměvem zuby, významně třímat fotoaparát, přečkat bez úhony předkapelu Schmutzki, dvacet minut vydržet na dobrých pozicích v davu, připravit se a zapřít nohy. Beatsteaks! Beatsteaks! Sotva se berlínská partička objevila na pódiu a hrábla do strun, nastalo peklo, za které by se nemusela stydět žádná dobrá demonstrace rozháněná slzným plynem. Ale bylo to skvělé peklo, protože kolikrát se vám poštěstí zaskákat si v davu rozvášněných fanoušků létajících vzduchem se zrcadlovkou v ruce. Když je nemůžete zastavit, musíte skákat s nimi a užít si to. A užívat si Beatsteaks a jejich punkovo-rockové kousky rozhodně není problém. Jak vypadaly chvilky, kdy se dalo něco v tom všem skákání zachytit, si prohlédněte v galerii.

Více fotek zde: http://cz.opinionspost.com/beatsteaks-beatsteaks/#sthash.ouAGtB7Z.dpuf

Helena Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Fyziklání 2020

Dne 14. 2. 2020, tedy ještě před uzavřením škol kvůli koronavirové epidemii, se uskutečnila mezinárodní fyzikální soutěž pro týmy středoškoláků Fyziklání 2020, kterou pořádá skupina vysokoškolských studentů FYKOS (Fyzikální korespondenční seminář).

Krev od vyléčených pacientů se může stát lékem na Covid-19

Tento týden v New Yorku začíná test experimentální terapie současné pandemické nemoci Covid-19, způsobené novým koronavirem. Tento typ terapie je znám již více než 100 let, byl použit v roce 1918 při pandemii tzv. španělské chřipky. Tehdy nebyly k dispozici žádná antivirotika ani očkování.

www.rouskyvsem.cz.

Je období řádícího koronaviru způsobujícího nemoc Covid-19. Podpořme dobrou věc, nic nás to nestojí. V této vypjaté situaci lze na internetu najít spoustu informací. Některé jsou ověřené, jiné typické “fakenews”. A to je problém. Proto se tým stojící za webem rouskyvsem.

Sluncem poháněné vzducholodě

Byly doby, kdy byly vzducholodě považovány za budoucnost létání. Pak upadly v zapomnění, aby se nyní vrátily jako „zelenější“ způsob dopravy. Britská firma Varialift Airships plánuje stavět vzducholodě poháněné sluncem, které by se měly používat v mezinárodní přepravě nákladů.

Amatérská ochranná rouška

V boji proti koronaviru je potřeba velkého množství ochranných roušek a zdravotnických masek. Odborníci vyzývají: „Noste všichni masku, abyste se vyhnuli infekci!“. Rostoucí poptávka způsobila vážný nedostatek masek. Ochranné roušky v lékárnách byly brzy vykoupené, což mezi lidmi vyvolávalo paniku.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail