Dovoz energií je Achillovou patou Evropy
„Bez energetické bezpečnosti není žádná bezpečnost,“ takto shrnuje Dr. William Gillett, ředitel energetického programu EASAC, zprávu Zabezpečení udržitelných energetických zásob.
V počátcích Třípólu (tehdy Třetího pólu) jsme pro zpestření (nejen vědou a technikou živ je člověk) dávali i články o hudbě a filmech. Proč nezkusit starý zvyk oprášit? Přinášíme krátkou reportáž z nedávného koncertu skupiny Beatsteaks v Praze.
„Přijeli na ně tři autobusy plný němců! Já je viděl! V kotli nevydržíme dýl jak dvě minuty…“ Říká již několika koncerty zocelený fotograf stojící vedle mě a pro jistotu ještě pevněji svírá foťák. Jeho slova neslibují pro naši techniku nic hezkého a ďábelské výrazy plné nadšení ve tvářích okolo stojících germánů mi teď přijdou ještě zfanatizovanější, než před chvílí. Začínám si říkat, že nechávat pro tentokrát boty s okovanou špičkou doma, nebylo zas až tak prozíravé.
Ostré lokty, ukázat s úsměvem zuby, významně třímat fotoaparát, přečkat bez úhony předkapelu Schmutzki, dvacet minut vydržet na dobrých pozicích v davu, připravit se a zapřít nohy. Beatsteaks! Beatsteaks! Sotva se berlínská partička objevila na pódiu a hrábla do strun, nastalo peklo, za které by se nemusela stydět žádná dobrá demonstrace rozháněná slzným plynem. Ale bylo to skvělé peklo, protože kolikrát se vám poštěstí zaskákat si v davu rozvášněných fanoušků létajících vzduchem se zrcadlovkou v ruce. Když je nemůžete zastavit, musíte skákat s nimi a užít si to. A užívat si Beatsteaks a jejich punkovo-rockové kousky rozhodně není problém. Jak vypadaly chvilky, kdy se dalo něco v tom všem skákání zachytit, si prohlédněte v galerii.
Více fotek zde: http://cz.opinionspost.com/beatsteaks-beatsteaks/#sthash.ouAGtB7Z.dpuf
„Bez energetické bezpečnosti není žádná bezpečnost,“ takto shrnuje Dr. William Gillett, ředitel energetického programu EASAC, zprávu Zabezpečení udržitelných energetických zásob.
Návštěvníkům horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně se v druhé polovině května a první půli června naskytla neobvyklá příležitost ...
Na 170 videí s pokusy poslali do fyzikální soutěže „Vím proč“ studenti z celé České republiky. V náročné konkurenci letos u odborné poroty uspěli hlavně ti, kdo vsadili ...
Historicky první palivové soubory od společnosti Westinghouse dorazily do Jaderné elektrárny Dukovany 16. června. Následují po dodávkách do Temelína.
Oceány po celém světě údajně ztrácejí kyslík od 50. let minulého století. Příčinou je globální oteplování a znečištění vod.
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.