Bez zařazení

Článků v rubrice: 370

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv. smart city hub. Toto centrum umožní reálné testování technologií v prostředí, kde samořiditelná vozidla sdílejí ulice s automobily, chodci a cyklisty.

Fotogalerie (1)
Schéma areálu „Smart City Hub“ (zdroj Jaguar Land Rover)

Testování v reálných podmínkách umožní spolupráce s centrem Future Mobility Campus Ireland (FMCI), které poskytne prostor pro výzkum autonomních připojených elektrických sdílených vozidel. Testovací prostředí zahrnuje 12 km silnic kombinovaných s inteligentními křižovatkami a propojenými parkovišti. Pro zkoušky v testovacím prostředí inženýři využijí Jaguar I-PACE, první prémiové plně elektrické SUV na světě.

Areál Future Mobility Campus Ireland (FMCI) 

Testovací prostředí zahrnující 12 km veřejných komunikací poskytne zázemí a odborné znalosti. Využívat se budou cenná data ze senzorů, simulace různých silničních prostředí a různé dopravní scénáře. Poskytnuté testovací prostory umožní automobilce Jaguar Land Rover udělat významný pokrok ve výzkumu v oblasti autonomních vozidel. Celý areál bude vybaven senzory, vysoce přesnými lokalizačními systémy, centrem pro správu dat, řídicím centrem a prototypy autonomních vozidel. Obsahovat bude inteligentní křižovatky, připojené silnice, autonomní parkování a místa pro dobíjení elektromobilů. Zároveň bude propojen se 450 km dlouhým úsekem blízké dálnice a s řízeným letovým koridorem pro bezpilotní letadla z letiště Shannon (poblíž ústí řeky Shannon) v Irsku. 

FMCI poskytne společnosti Jaguar Land Rover klíčové výzkumné pracoviště jako nadstavbu stávajícího zařízení – softwarového centra v Shannon. „Partnerství se společností FMCI nám poskytuje zázemí pro testování naší vznikající autonomní technologie na strategickém místě. Spolupráce se špičkovými softwarovými společnostmi nám umožní efektivněji vyvíjet naše budoucí systémy,“ řekl John Cormican, generální manažer pro Shannon Ireland Jaguar Land Rover. „Smart city zóna poskytuje prvotřídní vybavení a umožňuje spolupráci na vývoji moderních technologií od autonomních vozidel po související infrastrukturu. Nejcennější je možnost testování elektromobilu v reálných podmínkách,“ dodal Russell Vickers, CEO FMCI. 

Jaguar Land Rover bude při výzkumu a vývoji spolupracovat s řadou dalších světových technologických společností, včetně Cisco, Seagate, Renovo, RedHat, Valeo a Mergon. 

Více informací naleznete na www.media.jaguarlandrover.com a na Home - Future Mobility Campus Ireland (futuremobilityireland.ie)

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Prevence kybernetického útoku

Kvůli koronavirové pandemii trávíme v poslední době nedobrovolně mnoho času doma. Jeden lockdown za druhým. Převážnou většinu času jsme on-line: práce z domova, distanční vzdělávání, ...

Výzva Evropské komisi, aby spravedlivě hodnotila energetické zdroje

Cílem Evropské komise má být, aby se Evropská unie stala mezi vyspělými zeměmi úspěšným regionem s nízkou uhlíkovou stopou.

Jaderný reaktor pro pohon raket

Americká společnost General Atomics Electromagnetic Systems (GA-EMS) oznámila, že její koncepce tepelného reaktoru pro pohon (NTP, Nuclear Thermal Propulsion), který by mohl dopravit astronauty na Mars, již překročila ...

Jak se snažíme usnout

Spánek je základním předpokladem duševní a fyzické pohody. Statistiky Evropské společnosti pro výzkum spánku ale ukazují, že přibližně 10 % evropské populace postihují poruchy spánku.

Proč by se měli ochránci přírody opravdu zajímat o jadernou energii

Jaderný průmysl musí účinně jednat, aby ukončil mnoho desetiletí pochybností o formě energie, která je nejpřátelštější k životnímu prostředí a která je jedinou ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail