Bez zařazení

Článků v rubrice: 395

Vývoj autonomních autobusů ve Skotsku v projektu CAVForth2 za 10,4 milionů liber

Firma Fusion Processing Ltd. oznámila pokračování vývoje svého CAVStar® Automated Driving System jako součásti druhé fáze úspěšného projektu autonomního (tj. bez řidiče) autobusu CAVForth ve Skotsku. Ke stávající testovací flotile pěti dieselových autobusů Enviro200AV, které jsou schopny přepravit více než 10 000 cestujících týdně, se připojí elektrobus Enviro100AEV. Zkoušky autonomních autobusů na veřejných komunikacích ve Skotsku jsou podporované britskou vládou a financované britským průmyslem. Druhá fáze projektu za 10,4 milionů liber – CAVForth2 – povede k prodloužení trasy mezi uzly veřejné dopravy v Edinburghu a Fife do centra města Dunfermline přes most Forth Road. Celková obsloužená vzdálenost bude téměř 32 km.

Fotogalerie (1)
Nový elektrický autonomní autobus pro oblast Edinburgu (zdroj Fusion Processing)

Automatizovaný systém řízení CAVStar® nové generace, vedoucího partnera projektového konsorcia, Fusion Processing Ltd., je navržen tak, aby bezpečně zvládal složité dopravní toky a jízdní podmínky vyskytující se v městských oblastech (kromě dálnic a silnic B). CAVStar® kombinuje data ze sady nejmodernějších senzorů, včetně kamer, radaru a LiDARu spolu s technologií umělé inteligence, aby poskytoval bezpečné autonomní řízení za všech povětrnostních podmínek. Údaje o fázování semaforů umožní autobusům jezdit bez přerušování od jednoho zeleného světla ke druhému, což dále zvýší energetickou účinnost, plynulost dopravy a pohodlí cestujících a sníží emise pevných částic z brzd a pneumatik.

Nulové emise

Cílem projektu je dokázat, jak mohou autonomní autobusy zkrátit dobu jízdy, zlepšit kvalitu služeb pro zákazníky a zároveň snížit spotřebu energie a emise. Vedení konsorcia Nejnovější generace technologie CAVStar® Automated Driving společnosti Fusion Processing zasadí do testovacího provozu elektrický autobus Enviro100AEV od partnera konsorcia Alexandra Dennise.

Společnost si věří

Jim Hutchinson, generální ředitel společnosti Fusion Processing, řekl: „CAVForth2 staví na našich rozsáhlých zkušenostech s vývojem flotily pěti autonomních autobusů SAE úrovně 4 v plné velikosti, navržených tak, aby fungovaly bezpečně na veřejných komunikacích. Prodlužujeme trasu o dalších 8 km v komplexním městském prostředí. Pevně věříme, že příští generace našeho CAVstar® Automated Drive System, který kombinuje řadu radarových, LiDAR a optických senzorů s nejmodernějšími jednotkami pro zpracování umělé inteligence, tento úkol zvládne.“

Vláda podporuje

Ministr obchodu Grant Shapps řekl: „Během několika let by podnikání v oboru samořídicích vozidel mohlo přidat desítky miliard do naší ekonomiky a vytvořit desítky tisíc pracovních míst ve Spojeném království. Je to obrovská příležitost, kterou jsme odhodláni využít. Podpora, kterou dnes poskytujeme, pomůže našim průkopníkům v oblasti dopravy a technologií předběhnout globální konkurenci tím, že se jejich chytré nápady dříve promění v produkty připravené na trh.“

Bez řidičů, ale stále ještě pod lidským dozorem

I mezi vysoce vyškolenými řidiči autobusů může mít styl jízdy významný vliv na spotřebu paliva: až o 20 %. Tato odchylka napříč vozovým parkem autobusů může mít za následek vyšší provozní náklady, jakož i zvýšené emise a dopad na životní prostředí. Inteligentní autonomní řízení omezuje zbytečné brzdění a zrychlování, zajišťuje hladší a pohodlnější jízdu pro cestující a přispívá k menšímu opotřebení brzd a pneumatik s odpovídajícím snížením emisí pevných částic. Prach z brzd a pneumatik bude poprvé zahrnut do emisních předpisů EU jako součást návrhů pro Euro VII, což dále zdůrazňuje výhody autonomních vozidel v rámci sítí veřejné dopravy ve snaze zlepšit kvalitu ovzduší, zejména ve městech.

Technologie CAVStar® společnosti Fusion Processing má redundanci na všech systémech kritických pro bezpečnost. To spolu s dodatečnou redundancí zabudovanou do systémů řízení a brzd znamená, že za volantem není potřeba lidský řidič. Ale stejně jako u prvního projektu CAVForth bude mít flotila CAVForth 2 na palubě speciálně vyškolené bezpečnostní řidiče, kteří budou monitorovat autonomní systémy vozidel, spolu s „kapitánem“ autobusu, který bude procházet po palubě pro cestující, pomáhat zákazníkům a odpovídat na jakékoli otázky.

CAVForth2 je financován britským vládním Centrem pro připojená a autonomní vozidla (CCAV) a projektovými partnery Fusion Processing Ltd, Alexander Dennis, Stagecoach, Transport Scotland, Edinburgh Napier University a Bristol Robotics Laboratory, UWE.

Fusion Processing

Společnost Fusion Processing byla založena v roce 2012 s cílem navrhovat a budovat pokročilé systémy pro automatizaci vozidel a technologie pro zlepšení bezpečnosti vozidel. Díky četným vozidlům, která se dnes účastní technologických zkoušek a komerčních operací, zvyšuje práce společnosti bezpečnost silničního provozu a umožňuje novou generaci autonomních systémů vozidel, které mají změnit automobilový průmysl. www.fusionproc.com

Zdroj: TZ Fusion Processing

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Co je zvláštního na oceánech

Asi 70 procent zemského povrchu je pokryto vodou, přesto oceány zůstávají pro vědce z velké části záhadou. O povrchu Měsíce se ví více než o hlubinách oceánu.

Nejhlubší místa oceánů

Létáme do vesmíru, hledáme cizí civilizace, a přitom na naší vlastní planetě jsou neprobádané říše, které se zdají být téměř mimozemské.

Malý modulární jaderný reaktor AP300

Společnost Westinghouse předvádí projekt malého modulárního reaktoru AP300. Je to zmenšená verze velkého osvědčeného reaktoru AP1000. Cílem společnosti je, aby první dodával energii do sítě během deseti let.

Soustředění FYKOS očima účastníka

Od 22. do 30. dubna se ve Frýdštejně, vesničce nedaleko Jablonce nad Nisou, konalo jarní soustředění FYKOSu, které bylo tentokrát s vesmírnou tématikou. Tradičně nechyběl program odborný, ani legendový.

Barum slaví sedmdesát pět let od svého založení

Značka Barum vznikla spojením názvů podniků Baťa, Rubena a Matador/Mitas. Před 75 lety bylo poprvé zaregistrováno dodnes používané logo značky Barum.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail