Bez zařazení

Článků v rubrice: 396

O energetice nevážně

Moc učenosti a vážnosti někdy škodí, zejména chceme‑li si udržet zdravý rozum a nadhled nad vážnými záležitostmi světa. Energetika je obor veskrze odborný a vážný, ale umí si ze sebe dělat i legraci, což mu slouží jen ke cti.

Fotogalerie (6)
01

Například besedy na školách, které pořádá vzdělávací program energetické společnosti ČEZ, nejsou žádná nuda a pouhé přednášení o principu jednotlivých energetických zdrojů. Promítají se i vtipné filmy a obrázky. Několik jsme jich zde představili. Přestože fungují i beze slov, napadlo nás udělat soutěž – šest čtenářů, kteří nám pošlou do konce září nejvtipnější text, komentář, či popisek k alespoň jednomu z otištěných obrázků, pošleme dárek!

(Autorem kreslených vtipů je Petr Pazderka.)

Víte, že…

…besedu Energie – budoucnost lidstva si můžete objednat do školy? Pokud jste student/ka střední školy, poraďte učiteli fyziky kontakt 261 213 978, 261 214 221, 211042681 nebo info@jlmpraha.cz a pozvěte si povídání o energetice. Více informací také na 

http://www.cez.cz/cs/vyzkum‑a‑vzdelavani/pro‑pedagogy/besedy.html

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Paradox bavorských divočáků

Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.

Způsobí umělá inteligence katastrofu?

"...spíše bych spoléhal na přirozenou blbost..." praví nedávný kreslený vtip. Mnoha lidem to ale jako vtip nepřipadá. Údaje prezentované společností Atlas VPN ukazují, ...

Thóriový SMR reaktor na Borneu

Indonésie a Dánsko podepsaly čtyřmiliardovou smlouvu na thoriový malý modulární reaktor, jehož hlavním účelem bude produkce amoniaku.

Jsou evropské země kyber-bezpečné?

68 % úspěšných a vysoce ziskových společností světa aplikuje tzv. hybridní model práce. To znamená, že zaměstnanci mohou chodit do kanceláře, ale i pracovat z domova nebo vzdáleného místa.

Tore Supra tokamak je mrtev, ať žije tokamak WEST!

V roce 2013 se čtvrtstoletí starý tokamak rozhodl znovu objevit sám sebe a pod novým jménem zamířit k novým obzorům a cílům. Tore Supra, zařízení CEA/Euratom umístěné ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail