Bez zařazení

Článků v rubrice: 334

Virtual Baltic Bees Jet Team – skupinová letecká akrobacie

Je čtvrtek 10. 3. 2011,16.50 h a já se jako každý týden připravuji na akrobatický trénink se svým týmem. Virtuální. Ano, je řeč o virtuálním létání. Nemáme sice k dispozici reálné stroje s vůní kerosinu, ale to takřka tisícům z nás nevadí. Náš tým je virtuální součástí reálného Baltic Bees Jet Teamu a létá na letadle Aero Vodochody L‑39C Albatros s modifikacemi stejnými, jaké mají letouny L‑39 reálné předlohy. V současné době je nás v týmu pět – 4 členové leteckého personálu a manažer.

Fotogalerie (5)
Jako v reálu

Virtuální létání

Pokud má dnes někdo zájem začít virtuálně létat, má několik možností. Na výběr je toho mnoho – od simulátorů věnujících se simulacím leteckých soubojů z první a druhé světové války (Rise of Flight, Il2 šturmovik 1946) až po simulaci soudobých leteckých bojů (Lock on FC2 [1], DCS: Black shark a další). Pro civilní létání je zde série Microsoft Flight Simulator [2]. Pro pilota, je zde připraveno single player nebo multiplayer (na LAN i internetové síti). V multiplayeru bych rád vyzdvihl úlohu sítě VATSIM [3], nebo IVAO [4] jako skvělé simulace pro ty, kteří chtějí létat podle platných předpisů a procedur.

Možná se ptáte, proč to děláme. Jednoduše – protože nás to baví. Jsme většinou příznivci létání, kteří nemají přístup ke skutečnému létání, nebo letci, kteří takto tráví volný čas (vhodné i pro lidi, kteří se chtějí zdokonalit v procedurách, předpisech a radiové komunikaci). Výhody virtuálního létání spatřuji v tom, že si prohlubujeme znalosti o letecké technice a systémech, trávíme volný čas v dobré společnosti lidí (zejména u multiplayeru) a hlavně, takové sdružování lidí může vyvrcholit až v několikaletá přátelství mezi virtuálními piloty. Nevýhody spatřuji zejména v poměrné časové, finanční a technické náročnosti našeho koníčku. Podle skutečných pilotů dokáží nejlepší namodelované letouny nasimulovat mezi 70‑85 procenty skutečného chování letounu. Největší výhoda je v tom, že když udělám chybu a havaruji, mohu se ze své chyby poučit a nadále se jí vyhýbat. To v reálném létání samozřejmě nejde.


Pozvánka

Virtual Baltic Bees Jet Team vznikl před začátkem roku 2011 a je výsledkem několikaměsíčních příprav a jednání s Baltic Bees (dále jen BB) týmem. Jsme všichni nadšenci do létání, příznivci letecké akrobacie a milovníky letounu Aero Vodochody L‑39 Albatros. Chceme reprezentovat jak českou republiku v tomto virtuálním leteckém odvětví, tak rovněž BB. Je rovněž zajímavé se podílet o své zkušenosti a poznatky s členy reálného týmu – testovat nové manévry ve virtuální podobě, připravovat jejich show a inspirovat je. Spolupráce mezi námi a reálným týmem je na vysoké úrovni i přesto, že jsme neziskovou částí týmu. V této souvislosti bych rád všechny čtenáře magazínu 3pól pozval na virtuální air show, kterých se Virtual Baltic Bees Jet Team účastňuje (informace o chystaných vystoupeních naleznete na našich webových stránkách). V současné době pořádáme náborovou akci, takže každý zájemce o virtuální létání má možnost vstoupit do našeho týmu!

Zdroje:

[1] Lock On simulátor [online]. Dostupné z URL: http://lockon.co.uk

[2] Microsoft Flight Simulator [online]. Dostupné z URL:
http://www.microsoft.com/games/fsinsider

[3] VATSIM [online]. Dostupné z URL: http://www.vatsim.net

[4] IVAO [online]. Dostupné z URL: http://ivao.aero

[5] Virtual Baltic Bees Jet Team [online]. Dostupné z URL: http://virtualbalticbees.ic.cz

[6] Baltic Bees Jet Teamu [online]. Dostupné z URL: http://www.balticbees.com

Lukáš Adámek, vedoucí Virtual Baltic Bee
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Sloupový nástroj aneb 600 tun ve středu tokamakové jámy ITER

Impozantní nástroj tvořený rovným kmenem a větvemi z něho vyrůstajícími, neboli 600tunovým sloupem s devíti radiálními rameny, vyroste příští rok ve středu jámy tokamaku ITER. Během montáže v jámě bude podepírat, vyrovnávat a stabilizovat podsestavy vakuové nádoby, jakmile budou spojeny a svařeny.

Československo – země radia

Letos si připomínáme 100 let od založení Státního ústavu radiologického a 70 let od vzniku Ústavu pro výzkum, výrobu a využití radioizotopů.

Centrální solenoid ITER

Který magnet tokamaku je nejdůležitější? Bez magnetů toroidálního pole vám plazma uteče na stěny komory, bez magnetů pole poloidálního nedosáhnete potřebného tvaru plazmového provazce, bez magnetů centrálního solenoidu nebude žádné plazma…Stop!

Dolivo - Dobrovolskij a počátky přenosu elektrické energie

Před sto lety zemřel dnes již málo známý ruský fyzik, elektrotechnik a vynálezce M. O. Dolivo-Dobrovolskij. Jako jeden z prvních fyziků a techniků teoreticky i prakticky odhalil možnosti využití trojfázového střídavého proudu.

Výletů do vesmíru se nebojíme, ale auto si raději budeme řídit sami

Mladí by chtěli profitovat z vědeckého pokroku okamžitě, starší generace se dívá spíše na jeho pozitivní vliv do budoucna, vyplývá z průzkumu 3M o postojích veřejnosti k vědě (State of Science Index).

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail