Paradox bavorských divočáků
Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.
Do soutěže 3. pólu ve druhém pololetí 2006/07, která se zabývala průzkumem mínění na téma energie, přispěly svými výsledky dvě školy – SOŠp a SOUs v Hranicích na Moravě a SOU v Moravském Krumlově.
V Hranicích provedli průzkum a vyhodnocení studenti Martin Hnilo, Pavel Hnilo, Jan Hudec a Jan Otáhal. Oslovili celkem 320 respondentů, kterým položili 10 otázek. Při vyhodnocování rozdělili respondenty do čtyř kategorií podle věku: 18–30 let (152), 30–45 let (51), 45–65 let (48), nad 65 let (69). Dobře položené otázky, pečlivé vyhodnocení doprovázené názorným grafickým vyjádřením – jednoznačné první místo v soutěži. Ostatně nejvíc napoví ukázka:
Co si myslíte o jaderné energetice v ČR?
a) její podíl by se měl zvýšit 112 b) její podíl by se měl snížit 28 c) její podíl by měl být zachován 180
Jak odpovídali respondenti v jednotlivých věkových kategoriích :
18–30 let: a) 45 b) 19 c) 88
30–45 let: a) 15 b) 3 c) 33
45–65 let: a) 15 b) 2 c) 31
nad 65 let: a) 37 b) 4 c) 28
V SOU Moravský Krumlov pracovalo na průzkumu 23 studentů, kteří položili 10 otázek 200 respondentům rozděleným podle věku, 176 odpovědělo. Otázky však byly v mnoha případech formulovány nejednoznačně, takže vyhodnocení bylo obtížné a nevypovídající. Respondenti si často pod pojmem energie zřejmě představovali pouze elektrickou energii. I tak si ovšem všichni zúčastnění studenti zaslouží uznání a také slíbené věcné ceny.
Gratulujeme a držíme palce k maturitě!
Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.
"...spíše bych spoléhal na přirozenou blbost..." praví nedávný kreslený vtip. Mnoha lidem to ale jako vtip nepřipadá. Údaje prezentované společností Atlas VPN ukazují, ...
Indonésie a Dánsko podepsaly čtyřmiliardovou smlouvu na thoriový malý modulární reaktor, jehož hlavním účelem bude produkce amoniaku.
68 % úspěšných a vysoce ziskových společností světa aplikuje tzv. hybridní model práce. To znamená, že zaměstnanci mohou chodit do kanceláře, ale i pracovat z domova nebo vzdáleného místa.
V roce 2013 se čtvrtstoletí starý tokamak rozhodl znovu objevit sám sebe a pod novým jménem zamířit k novým obzorům a cílům. Tore Supra, zařízení CEA/Euratom umístěné ...
Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.