Bez zařazení

Článků v rubrice: 378

Evropská emisní jednička se jmenuje Lucembursko

Lucembursko je největším producentem skleníkových plynů v Evropské unii na jednoho obyvatele – 25,4 tuny za rok.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Lucembursko je největším producentem skleníkových plynů v Evropské unii na jednoho obyvatele – 25,4 tuny za rok. Absolutní jedničkou zůstává Německo, na které připadá více než pětina evropských emisí skleníkových plynů. Za uplynulých patnáct let klesly emise těchto plynů v Evropě o 400 miliónů tun. Rozhodující měrou se o to ale zasloužil hospodářský propad nových členských zemí, zatímco valná část „evropské patnáctky“ svou produkci zvýšila. Zvlášť výrazný vzestup zaznamenalo Rakousko, které se stalo nejrychleji rostoucím producentem skleníkových plynů v Evropě.

(Zdroj: Evropská ekologická agentura)

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Velký bratr vás sleduje

Pokud brouzdáte po internetu, jste stále atakováni reklamami. Někteří inzerenti na vás ale číhají i nepozorováni. Nabídky v reálném čase (RTB) jsou procesem, při kterém ...

Top 10 podivných věcí, které byly hacknuty

Protože technologie zabírají stále významnější část našeho života, jsou také stále bližší (a častější) nejrůznější počítačové hrozby.

Jihočeský jaderný park

Jihočeský kraj, ČEZ a ÚJV Řež zakládají Jihočeský jaderný park. Projekt má urychlit přípravu a zavádění malých modulárních reaktorů v České republice.

Výměna rotoru jednoho ze dvou největších českých generátorů

Zařízení, které produkuje přibližně 10 % české spotřeby elektřiny, prochází kontrolami a modernizací. Technici do generátoru prvního bloku JE Temelín na konci května instalovali záložní rotor generátoru.

Vodík a grafen z metanu

Na břehu řeky Cam, blízko místa, kde trénují vysokoškolské veslařské týmy Cambridge, druhé nejstarší britské univerzity, stojí šedý přepravní kontejner připravený pro Abu Dhabi.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail