Bez zařazení

Článků v rubrice: 369

Evropská emisní jednička se jmenuje Lucembursko

Lucembursko je největším producentem skleníkových plynů v Evropské unii na jednoho obyvatele – 25,4 tuny za rok.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Lucembursko je největším producentem skleníkových plynů v Evropské unii na jednoho obyvatele – 25,4 tuny za rok. Absolutní jedničkou zůstává Německo, na které připadá více než pětina evropských emisí skleníkových plynů. Za uplynulých patnáct let klesly emise těchto plynů v Evropě o 400 miliónů tun. Rozhodující měrou se o to ale zasloužil hospodářský propad nových členských zemí, zatímco valná část „evropské patnáctky“ svou produkci zvýšila. Zvlášť výrazný vzestup zaznamenalo Rakousko, které se stalo nejrychleji rostoucím producentem skleníkových plynů v Evropě.

(Zdroj: Evropská ekologická agentura)

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Jak se snažíme usnout

Spánek je základním předpokladem duševní a fyzické pohody. Statistiky Evropské společnosti pro výzkum spánku ale ukazují, že přibližně 10 % evropské populace postihují poruchy spánku.

Proč by se měli ochránci přírody opravdu zajímat o jadernou energii

Jaderný průmysl musí účinně jednat, aby ukončil mnoho desetiletí pochybností o formě energie, která je nejpřátelštější k životnímu prostředí a která je jedinou ...

Spojené království plánuje prototypovou fúzní elektrárnu

Britská vysoce kompaktní fúzní elektrárna s tokamakem STEP – Spherical Tokamak for Energy Production – by měla být postavena do roku 2040.

Zdroje uranu vystačí na 135 – 250 let

Takový je jeden ze závěrů zprávy uveřejněné 23. prosince 2020 v tzv. Červené knize (Red Book), kterou společně vypracovaly Nuclear Energy Agency (NEA) při OECD a Mezinárodní agentura pro atomovou energii ...

Začíná desetiletí hybridních elektráren?

Právě začínající třetí desetiletí 21. století přinese masivní rozvoj hybridních elektráren, které jsou kombinací slunečních a větrných zdrojů a bateriových úložišť.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail