Bez zařazení

Článků v rubrice: 366

IHY v plném proudu

V prosinci 2006 jsme upozornili na tři studentské soutěže k Mezinárodnímu heliofyzikálnímu roku 2007. „Rok Slunce“ se přehoupl do svého závěru, tak vás chceme informovat o výsledku jedné z nich, kterou podpořila energetická společnost ČEZ.

Fotogalerie (3)
Ilustrační foto

Studenti středních škol se utkali v tvorbě web stránek na téma: Solární energie na internetu.

Vítězové


Družstvo Gymnázia Žďár nad Sázavou si zaslouženě odneslo palmu vítězství. Doporučujeme podívat se na jejich soutěžní stránku: http://ihy.internet-explorer.cz/ Na tomto webu naleznete obecné informace o solární energii, výsledky studentských experimentů provedených v laboratořích Gymnázia Žďár nad Sázavou a nástin možností, jak by se solární energie dala využít ve škole. Stránky jsou bohatě vybavené texty, obrázky a grafy, můžete si stáhnout tematické tapety na plochu, spořič obrazovky a miniaplikaci pro Windows Vista, můžete si zvolit barevné ladění stránek podle nálady.

Druzí byli studenti z gymnázia a SOŠ Frýdek-Místek a třetí tým z Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm – i jejich stránky stojí za vidění: http://www.astro-grpr.wz.cz/ihy/. Na stránce http://ihy2007.astro.cz/soutez/energie/ najdete přehled účastníků s odkazy na jejich soutěžní weby.

Gratulujeme!!!

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Vzácný druh magnetizmu nalezen v grafenu

Grafen, jeden z nejpevnějších materiálů na světě, obvykle nevykazuje magnetické vlastnosti. Ale když poskládáte grafenové vrstvy a trochu je zkroutíte, začnou se dít divné věci.

Fyziklání 2021

Fyziklání je největší týmová fyzikální soutěž v Praze s mezinárodní účastí. Je určena pro pětičlenné týmy středoškoláků, ale určitě se mezi ...

Které země Evropy mají největší zájem o „inteligentní“ domácí zařízení

Stále více lidí vyhledává techničtější životní styl, snaží se ulehčit si život či stihnout více, zajistit domácnost plně integrovanými bezpečnostními systémy, ...

Lechtat draka se nevyplácí

Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail