Bez zařazení

Článků v rubrice: 384

IHY v plném proudu

V prosinci 2006 jsme upozornili na tři studentské soutěže k Mezinárodnímu heliofyzikálnímu roku 2007. „Rok Slunce“ se přehoupl do svého závěru, tak vás chceme informovat o výsledku jedné z nich, kterou podpořila energetická společnost ČEZ.

Fotogalerie (3)
Ilustrační foto

Studenti středních škol se utkali v tvorbě web stránek na téma: Solární energie na internetu.

Vítězové


Družstvo Gymnázia Žďár nad Sázavou si zaslouženě odneslo palmu vítězství. Doporučujeme podívat se na jejich soutěžní stránku: http://ihy.internet-explorer.cz/ Na tomto webu naleznete obecné informace o solární energii, výsledky studentských experimentů provedených v laboratořích Gymnázia Žďár nad Sázavou a nástin možností, jak by se solární energie dala využít ve škole. Stránky jsou bohatě vybavené texty, obrázky a grafy, můžete si stáhnout tematické tapety na plochu, spořič obrazovky a miniaplikaci pro Windows Vista, můžete si zvolit barevné ladění stránek podle nálady.

Druzí byli studenti z gymnázia a SOŠ Frýdek-Místek a třetí tým z Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm – i jejich stránky stojí za vidění: http://www.astro-grpr.wz.cz/ihy/. Na stránce http://ihy2007.astro.cz/soutez/energie/ najdete přehled účastníků s odkazy na jejich soutěžní weby.

Gratulujeme!!!

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Alternativní maso

Právě před deseti lety jsme uveřejnili článek o umělém mase Vepřový řízek ze zkumavky | 3 pól - Magazín plný pozitivní energie (3pol.cz).

Nový obor Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT

Připravit odborníky na bezpečnost a současně zabezpečení jaderných zařízení ve všech jejích ohledech je hlavní cíl nového doktorského studijního programu Fakulty jaderné ...

Vytiskněte si vlastní jaderný reaktor

Jak se pohyb větru přenáší z listů větrné elektrárny na turbínu, co se skrývá uvnitř jaderného reaktoru, nebo jak se chová pára v parogenerátoru.

Desítky slunečních elektráren po celé České republice otevírají své brány

Více než dvě desítky solárních elektráren po celé České republice se v týdnu od 20. září zpřístupní veřejnosti.

Nejvýše položený reaktor

V Bolívijském El Alto v nadmořské výšce 4 000 metrů se začal stavět výzkumný reaktor, který budenejvýše položeným jaderným objektem na světě.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail