Bez zařazení

Článků v rubrice: 378

IHY v plném proudu

V prosinci 2006 jsme upozornili na tři studentské soutěže k Mezinárodnímu heliofyzikálnímu roku 2007. „Rok Slunce“ se přehoupl do svého závěru, tak vás chceme informovat o výsledku jedné z nich, kterou podpořila energetická společnost ČEZ.

Fotogalerie (3)
Ilustrační foto

Studenti středních škol se utkali v tvorbě web stránek na téma: Solární energie na internetu.

Vítězové


Družstvo Gymnázia Žďár nad Sázavou si zaslouženě odneslo palmu vítězství. Doporučujeme podívat se na jejich soutěžní stránku: http://ihy.internet-explorer.cz/ Na tomto webu naleznete obecné informace o solární energii, výsledky studentských experimentů provedených v laboratořích Gymnázia Žďár nad Sázavou a nástin možností, jak by se solární energie dala využít ve škole. Stránky jsou bohatě vybavené texty, obrázky a grafy, můžete si stáhnout tematické tapety na plochu, spořič obrazovky a miniaplikaci pro Windows Vista, můžete si zvolit barevné ladění stránek podle nálady.

Druzí byli studenti z gymnázia a SOŠ Frýdek-Místek a třetí tým z Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm – i jejich stránky stojí za vidění: http://www.astro-grpr.wz.cz/ihy/. Na stránce http://ihy2007.astro.cz/soutez/energie/ najdete přehled účastníků s odkazy na jejich soutěžní weby.

Gratulujeme!!!

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Zahájena světová kampaň na měření větru LiDARem pro veřejné využití

Jedinečná kombinace důvěryhodných meteorologických modelů výskytu a síly větru, numerických předpovědí počasí a skutečných měření umožní nejpřesnější předpovědi ...

Velký bratr vás sleduje

Pokud brouzdáte po internetu, jste stále atakováni reklamami. Někteří inzerenti na vás ale číhají i nepozorováni. Nabídky v reálném čase (RTB) jsou procesem, při kterém ...

Top 10 podivných věcí, které byly hacknuty

Protože technologie zabírají stále významnější část našeho života, jsou také stále bližší (a častější) nejrůznější počítačové hrozby.

Jihočeský jaderný park

Jihočeský kraj, ČEZ a ÚJV Řež zakládají Jihočeský jaderný park. Projekt má urychlit přípravu a zavádění malých modulárních reaktorů v České republice.

Výměna rotoru jednoho ze dvou největších českých generátorů

Zařízení, které produkuje přibližně 10 % české spotřeby elektřiny, prochází kontrolami a modernizací. Technici do generátoru prvního bloku JE Temelín na konci května instalovali záložní rotor generátoru.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail