Bez zařazení

Článků v rubrice: 366

Antigravitace – pokračování

Anti-gravity Hills, Spook Hills nebo také Magnetic Hills – to jsou názvy pro zvláštní místa na zemském povrchu, kde je možné pozorovat, jak se auta s vypnutým motorem pohybují do kopce, lahve se kutálí vzhůru, neviditelná síla vytahuje cyklisty, aniž by šlapali, atd.

Čekají vás dva měsíce prázdnin, zkuste si tedy vyrazit na výlet za nějakým takovým přírodním úkazem. Je jich ve světě dost – nejznámější jsou například Montagnaga u Trenta nebo Martina Franca u Taranta v Itálii, Ariccia u Říma, Mount Penteli u Athén, Malveira da Serra, road N247 u Lisabonu v Portugalsku, Electric Brae, A719 Croy Bay v Ayru ve Skotsku, Spook Hill – North Wales Drive na Floridě, Magnetic Mountain v New Brunšviku v Kanadě, Morgan Lewis Hill na Barbadosu. Prý je k vidění i na polském úpatí Sněžky v obci Karpacz.

Většinou jsou tato místa navštěvovaná hojně turisty, kteří nevěří svým očím. Jsou navštěvována i vědci, kteří proměřují gravitační i magnetické pole citlivými přístroji. Pozorovaný jev je tak silný a impresívní, že místa bývají označována jako „gravitační anomálie“. Jednoduchým pokusem můžete vyloučit magnetické působení, protože jev funguje i u nemagnetických materiálů, jako jsou třeba plastové míče nebo voda rozlitá na zem. Oblíbeným vysvětlením turistických průvodců bývá, že gravitační zrychlení tu nemá směr do centra Země, ale je z nějakého neznámého důvodu vychýlené. Lidé popisují, že jsou na těchto místech rozechvělí nebo dezorientovaní.

Řešení vám v tomto článku zlomyslně neprozradíme. Najdete ho na nížeuvedených webovských stránkách. Můžete a nemusíte s ním souhlasit, můžete si vyzkoušet sami experimenty, které navrhují Paola Bressan a Luigi Garlaschelli z university v Padově. Nejlepší by ale bylo, některé z míst osobně navštívit. Pokud se to někomu ze čtenářů podaří, uvítáme a honorářem odměníme reportáž, fotku či fyzikální rozbor.

Neváhejte! Příležitost pro vás! Třetí pól se těší na vaše vysvětlení. http://www.nasca.org.uk/Strange_relics_/antigravity/antigravity.html http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.1111/1467-9280.02451 http://www.oklahomahistory.net/magnetichill.html http://www.eureka4you.com/magnetichillworldwide/index.htm

Marie Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Které země Evropy mají největší zájem o „inteligentní“ domácí zařízení

Stále více lidí vyhledává techničtější životní styl, snaží se ulehčit si život či stihnout více, zajistit domácnost plně integrovanými bezpečnostními systémy, ...

Lechtat draka se nevyplácí

Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.

Chladicí systém ITER

Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail