Bez zařazení

Článků v rubrice: 413

Antigravitace – pokračování

Anti-gravity Hills, Spook Hills nebo také Magnetic Hills – to jsou názvy pro zvláštní místa na zemském povrchu, kde je možné pozorovat, jak se auta s vypnutým motorem pohybují do kopce, lahve se kutálí vzhůru, neviditelná síla vytahuje cyklisty, aniž by šlapali, atd.

Čekají vás dva měsíce prázdnin, zkuste si tedy vyrazit na výlet za nějakým takovým přírodním úkazem. Je jich ve světě dost – nejznámější jsou například Montagnaga u Trenta nebo Martina Franca u Taranta v Itálii, Ariccia u Říma, Mount Penteli u Athén, Malveira da Serra, road N247 u Lisabonu v Portugalsku, Electric Brae, A719 Croy Bay v Ayru ve Skotsku, Spook Hill – North Wales Drive na Floridě, Magnetic Mountain v New Brunšviku v Kanadě, Morgan Lewis Hill na Barbadosu. Prý je k vidění i na polském úpatí Sněžky v obci Karpacz.

Většinou jsou tato místa navštěvovaná hojně turisty, kteří nevěří svým očím. Jsou navštěvována i vědci, kteří proměřují gravitační i magnetické pole citlivými přístroji. Pozorovaný jev je tak silný a impresívní, že místa bývají označována jako „gravitační anomálie“. Jednoduchým pokusem můžete vyloučit magnetické působení, protože jev funguje i u nemagnetických materiálů, jako jsou třeba plastové míče nebo voda rozlitá na zem. Oblíbeným vysvětlením turistických průvodců bývá, že gravitační zrychlení tu nemá směr do centra Země, ale je z nějakého neznámého důvodu vychýlené. Lidé popisují, že jsou na těchto místech rozechvělí nebo dezorientovaní.

Řešení vám v tomto článku zlomyslně neprozradíme. Najdete ho na nížeuvedených webovských stránkách. Můžete a nemusíte s ním souhlasit, můžete si vyzkoušet sami experimenty, které navrhují Paola Bressan a Luigi Garlaschelli z university v Padově. Nejlepší by ale bylo, některé z míst osobně navštívit. Pokud se to někomu ze čtenářů podaří, uvítáme a honorářem odměníme reportáž, fotku či fyzikální rozbor.

Neváhejte! Příležitost pro vás! Třetí pól se těší na vaše vysvětlení. http://www.nasca.org.uk/Strange_relics_/antigravity/antigravity.html http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.1111/1467-9280.02451 http://www.oklahomahistory.net/magnetichill.html http://www.eureka4you.com/magnetichillworldwide/index.htm

Marie Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Podmořský život u Velikonočního ostrova

Podmořský horský řetězec u Rapa Nui, známý také jako Velikonoční ostrov, hostí úžasnou řadu hlubokomořských druhů. Expedice na hřeben Salas y Gómez u Rapa Nui v Tichém oceánu ...

Tajemství radioaktivního promethia

Pomocí nové metody odhalili vědci klíčové vlastnosti radioaktivního promethia, prvku vzácných zemin. Stalo se tak až téměř osm desetiletí poté, co byl tento nepolapitelný prvek vzácných zemin objeven.

Vesmírná robotika se připravuje k explozivnímu růstu

Před pěti lety NASA zahájila misi jako vystřiženou ze sci-fi trháku. Nasadily robotický systém Astrobees na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který zde pomáhá astronautům s opravami a údržbou.

Chytré meteostanice ve školách

Základní školy na Praze 4, Filosofská a Školní, se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší.

Jsme genetická mozaika

Ve studii, kterou vedli Jan Korbel z Evropské laboratoře molekulární biologie (EMBL) a Ashley Sandersová z Berlínského institutu pro biologii lékařských systémů Centra Maxe Delbrücka ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail