Bez zařazení

Článků v rubrice: 361

Antigravitace – pokračování

Anti-gravity Hills, Spook Hills nebo také Magnetic Hills – to jsou názvy pro zvláštní místa na zemském povrchu, kde je možné pozorovat, jak se auta s vypnutým motorem pohybují do kopce, lahve se kutálí vzhůru, neviditelná síla vytahuje cyklisty, aniž by šlapali, atd.

Čekají vás dva měsíce prázdnin, zkuste si tedy vyrazit na výlet za nějakým takovým přírodním úkazem. Je jich ve světě dost – nejznámější jsou například Montagnaga u Trenta nebo Martina Franca u Taranta v Itálii, Ariccia u Říma, Mount Penteli u Athén, Malveira da Serra, road N247 u Lisabonu v Portugalsku, Electric Brae, A719 Croy Bay v Ayru ve Skotsku, Spook Hill – North Wales Drive na Floridě, Magnetic Mountain v New Brunšviku v Kanadě, Morgan Lewis Hill na Barbadosu. Prý je k vidění i na polském úpatí Sněžky v obci Karpacz.

Většinou jsou tato místa navštěvovaná hojně turisty, kteří nevěří svým očím. Jsou navštěvována i vědci, kteří proměřují gravitační i magnetické pole citlivými přístroji. Pozorovaný jev je tak silný a impresívní, že místa bývají označována jako „gravitační anomálie“. Jednoduchým pokusem můžete vyloučit magnetické působení, protože jev funguje i u nemagnetických materiálů, jako jsou třeba plastové míče nebo voda rozlitá na zem. Oblíbeným vysvětlením turistických průvodců bývá, že gravitační zrychlení tu nemá směr do centra Země, ale je z nějakého neznámého důvodu vychýlené. Lidé popisují, že jsou na těchto místech rozechvělí nebo dezorientovaní.

Řešení vám v tomto článku zlomyslně neprozradíme. Najdete ho na nížeuvedených webovských stránkách. Můžete a nemusíte s ním souhlasit, můžete si vyzkoušet sami experimenty, které navrhují Paola Bressan a Luigi Garlaschelli z university v Padově. Nejlepší by ale bylo, některé z míst osobně navštívit. Pokud se to někomu ze čtenářů podaří, uvítáme a honorářem odměníme reportáž, fotku či fyzikální rozbor.

Neváhejte! Příležitost pro vás! Třetí pól se těší na vaše vysvětlení. http://www.nasca.org.uk/Strange_relics_/antigravity/antigravity.html http://www.blackwell-synergy.com/doi/abs/10.1111/1467-9280.02451 http://www.oklahomahistory.net/magnetichill.html http://www.eureka4you.com/magnetichillworldwide/index.htm

Marie Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Jak pozná mobil ze signálů GPS mou polohu?

Systém GPS (údajně "Gde Proboha 'Sem?") umožní vašemu přijímači aby našel svou polohu na Zemi ze signálů vysílaných družicemi systému.

Earth 300 bude první superjachtou s jaderným pohonem na světě

Projekt Earth300 je nejen první superjachtou s jaderným pohonem na světě, ale má se stát extrémní technologickou platformou pro vědu, průzkum a inovace na moři.

Skrytý svět pod nohama Brňanů

Hluboko pod ulicemi Brna leží na dvě desítky kilometrů důmyslných staveb, díky nimž do tisíců brněnských domů proudí voda či elektřina. Síť podzemních kolektorů moravské metropole se ...

Města budoucnosti, která fungují již dnes

Už dnes využívá mnoho měst technologie a inovace, které zlepšují život občanům. Mohli bychom je označit za města budoucnosti - určitě by si obyvatelé i jiných měst přáli, aby se jim žilo lépe a snadněji.

Den s experimentální fyzikou 2021

Každoroční akce Den s experimentální fyzikou (DSEF), organizovaná Fyzikálním korespondenčním seminářem (FYKOS), se letos uskutečnila 8. listopadu.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail