Fyzika a klasická energetika

Článků v rubrice: 259

Westinghouse spouští eVinci™ Microreactor Accelerator Hub

Společnost Westinghouse Electric Company oznámila 24. 10. zahájení provozu nového konstrukčního a výrobního závodu nedaleko centra Pittsburghu, který urychlí komercializaci mikroreaktoru eVinci™ (psali jsme o něm také zde: https://www.3pol.cz/cz/rubriky/jaderna-fyzika-a-energetika/2983-maly-modularni-jaderny-reaktor-ap300). V červnu společnost Westinghouse založila eVinci™ Technologies LLC jako samostatnou obchodní jednotku, aby zefektivnila všechny aspekty uvádění mikroreaktoru na trh.

Fotogalerie (2)
V novém akceleračním centru eVinci budou probíhat inženýrské a licenční operace, testování, zkoušky prototypů, rozvoj podnikání a prodej. Jeho součástí jsou také výrobní prostory. (Zdroj Westinghouse)

Naším cílem je mít do konce tohoto desetiletí v provozu několik mikroreaktorů eVinci po celém světě", řekl Patrick Fragman, prezident a generální ředitel společnosti Westinghouse.

Pennsylvánie přispěla granty na hospodářský rozvoj v rámci státní iniciativy zaměřené na budování inovací a růst pracovních míst. Ministerstvo energetiky Spojených států amerických DOE nadále podporuje technologii eVinci prostřednictvím své Agentury pro jadernou energii a pokročilé výzkumné projekty (ARPA-e). Díky federálním oceněním a strategickým vládním partnerstvím s Idaho National Laboratory a Los Alamos National Laboratory společnost rozvíjí návrhy, licencování a výrobní kapacity mikroreaktoru eVinci. 

Lokalita Etna nedaleko Pittsburghu byla vybrána mimo jiné kvůli blízkosti nejlepších světových univerzit, které spolupracují se společností Westinghouse na této průlomové technologii jako jsou Carnegie Mellon University, Penn State - New Kensington a University of Pittsburgh. 

O mikroreaktoru 

Mikroreaktor eVinci staví na desetiletích inovací společnosti Westinghouse a přináší bezuhlíkovou, bezpečnou a škálovatelnou energii všude tam, kde je potřeba pro různé aplikace, včetně elektřiny a vytápění pro odlehlé komunity, univerzity, důlní provozy, průmyslová centra, datová centra a obranná zařízení a brzy i na povrchu Měsíce a jinde. Mikroreaktor eVinci má jen velmi málo pohyblivých částí a funguje v podstatě jako baterie.  Je univerzální pro energetické systémy o výkonu od několika kilowattů až po 5 megawattů elektrické energie. Je schopný  dodávat elektřinu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu po dobu více než osmi let bez nutnosti doplňování paliva. Může také poskytovat vysokostupňové teplo vhodné pro průmyslové aplikace včetně výroby alternativních paliv, jako je vodík, a je flexibilní pro vyrovnávání výkonu z obnovitelných zdrojů. Technologie je ze 100 % vyrobena a sestavena v továrně před tím, než se v kontejneru přepraví na libovolné místo. 

Více zde: Explore eVinci™ Microreactor Capabilities as Westinghouse Technologies Facility Set to Open in Pa.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Štěchovická přečerpávací elektrárna

Málokdo ví, že ve Štěchovicích u Prahy není jen akumulační vodní elektrárna, ale i přečerpávací. Ta nyní dostává nový řídicí systém.

Pomeranče bez chemikálií

Nahlédněte do továrny na pomeranče v Jihoafrické republice. Tyto lahodné plody zachránila před škodlivými moly jaderná metoda zvaná „sterilní hmyzí technika“.

Studenti pozorují radioaktivní částice přímo ve škole

Studenti Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích mají nově k dispozici hned několik unikátních učebních pomůcek.

Roboti ve skladech, autonomní kamiony a umělá inteligence

Čtvrtá průmyslová revoluce přetváří svět, jak ho známe. Technologický pokrok stírá hranice mezi fyzickým a digitálním prostředím.

Zvýšení výkonu jaderné fúze

Jadernou fúzi už do jisté míry umíme. Dvě lehká jádra fúzují za vzniku těžšího. Nicméně hmotnost výsledného jádra je menší než součet hmotností ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail