Obnovitelné zdroje

Článků v rubrice: 211

Solární konference letos online

Pátý ročník Solární konference na téma Solární energie a akumulace v ČR se letos uskuteční online už 25. května. Hlavními body budou novela zákona o podporovaných zdrojích energie, energetický zákon, kontroly přiměřenosti podpory a start Modernizačního fondu. Mezi řečníky se objeví i ministři Karel Havlíček a Richard Brabec, klíčové osobnosti české energetiky i odborníci z praxe. Pořadatelem konference je Solární asociace.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Letošní ročník Solární konference se zaměří na nejaktuálnější témata, která hýbou solárním odvětvím v České republice. Hlavními body programu budou diskuze nad novelou zákona o podporovaných zdrojích energie (ZPOZE), novelou energetického zákona, kontrolami přiměřenosti podpory a startu Modernizačního fondu. Konference se dotkne i trendových témat, jako jsou agrivoltaika, plovoucí elektrárny, nebo zelený plyn. 

Novela zákona o POZE tématem číslo jedna 

Rok 2021 je klíčovým rokem pro solární energii v Česku. Právě letos v lednu se spustil Modernizační fond a do druhého čtení v Poslanecké sněmovně ČR zamířila novela zákona o podporovaných zdrojích energie. O tématu bude diskutovat ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, jehož resort novelu inicioval, dále ministr životního prostředí Richard Brabec nebo předseda Rady Energetického regulačního úřadu Stanislav Trávníček. 

Solární konference celkově nabídne čtyři tematické bloky, ve kterých se řečníci blíže dotknou kontrol překompenzace u solárních elektráren, podílu solární energetiky v nově připravovaném klimaticko-energetickém plánu, nebo toho, jak úspěšné jsou dotační programy pro fotovoltaické elektrárny a akumulaci. 

Odborníci z veřejné i soukromé sféry 

Se svými příspěvky vystoupí odborníci a přednášející z řad evropských institucí, politické reprezentace, ministerstev i odborníků z korporátní sféry a praxe. Na konferenci mimo výše zmíněné vystoupí také náměstek Sekce energetiky MPO ČR René Neděla, předseda představenstva ČEPS Martin Durčák, výkonná ředitelka Českého plynárenského svazu Lenka Kovačovská, Daniel Beneš, první viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR nebo Chief Executive Officer ČEZ Obnovitelné zdroje Jan Kalina. Konferenci bude moderovat Jan Fousek a Jan Krčmář ze Solární asociace, a Martin Sedlák ze Svazu moderní energetiky. 

Letošní ročník konference se vzhledem k současných vládním nařízením pořádá online. Registrace a platba vložného je možná na tomto odkazu. Událost každoročně pořádá Solární asociace.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Samoorganizace (v) plazmatu

Výzkum plazmatické samoorganizace najdete na křižovatce energie fúze, astrofyziky a pohonu vesmírných lodí. Je známa nejméně od počátku šedesátých let, i když se jí tak ještě neříkalo.

Porucha pláště palivového článku

Nedávno Čínský úřad pro atomovou energii (CAEA) informoval, že v jaderné elektrárně Taishan došlo k menší poruše pláště paliva.

Bez chytrých sítí se moderní energetika neobejde

Energetika se v posledních letech dramaticky proměňuje. Sílící tlaky na větší podíl obnovitelných zdrojů a uhlíkovou neutralitu na jedné straně a zvyšující ...

Severní mořská cesta je alternativou k Suezu

Když došlo letos v březnu k zablokování Suezského průplavu, zesílily diskuze o alternativách, které by nebyly náchylné k podobným událostem.

Montáž ITER: první cívka poloidálního pole je na místě

Největší tokamak na světě staví v Cadarache na jihu Francie sedm partnerů: EU, Rusko, Čína, USA, Japonsko, Jižní Korea a Indie. Palivem bude směs deuteria a tritia ve stavu plazmatu.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail