Počítače a internet

Článků v rubrice: 108

Story Factory – továrna na animované snímky

V současné době se už téměř žádný větší film neobejde bez výpomoci virtuálních herců. Umělí lidé chodí, mluví a hýbou se jako ti opravdoví, dokonce můžete s počítačovými bytostmi natočit celý film. Jak ale přimět virtuální tvory ke spolupráci?

Fotogalerie (4)
Ilustrační foto

Dřív než odcestujete do Hollywoodu, nebo se přihlásíte ke studiu počítačové animace, můžete si to vyzkoušet v nástroji Story Factory, který najdete na stránkách www.storyfactory.cz. K dispozici dostanete jedno členité město, několik typů postav, příšerku emocuca a hlavně inspiraci pro vlastní fantazii. Zkuste začít tím, že necháte postavu přejít ulici a zatočit za roh a skončete u krátkého filmu se strhujícím dějem. Co víc, se svým výtvorem se můžete zúčastnit soutěže o hodnotné ceny! Stačí vytvořit pomocí Story Factory tříminutovou zábavnou scénku a dodabovat k ní zvuk. Výtvor pak nahrajte na server YouTube a poté se přes formulář na stránce www.storyfactory.cz přihlašte do soutěže. Odborná porota vybere nejlepší videa. Hodnotit bude technickou kvalitu, práci s kamerou, vtipnost, umělecký dojem a dramaturgii klipu. Neváhejte a tvořte, soutěž končí již 22. 2. 2011!

Edita Bromová
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Štěchovická přečerpávací elektrárna

Málokdo ví, že ve Štěchovicích u Prahy není jen akumulační vodní elektrárna, ale i přečerpávací. Ta nyní dostává nový řídicí systém.

Pomeranče bez chemikálií

Nahlédněte do továrny na pomeranče v Jihoafrické republice. Tyto lahodné plody zachránila před škodlivými moly jaderná metoda zvaná „sterilní hmyzí technika“.

Studenti pozorují radioaktivní částice přímo ve škole

Studenti Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích mají nově k dispozici hned několik unikátních učebních pomůcek.

Roboti ve skladech, autonomní kamiony a umělá inteligence

Čtvrtá průmyslová revoluce přetváří svět, jak ho známe. Technologický pokrok stírá hranice mezi fyzickým a digitálním prostředím.

Zvýšení výkonu jaderné fúze

Jadernou fúzi už do jisté míry umíme. Dvě lehká jádra fúzují za vzniku těžšího. Nicméně hmotnost výsledného jádra je menší než součet hmotností ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail