Paradox bavorských divočáků
Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.
Od 9. listopadu 2001 do 24. února 2002 je v Národním technickém muzeu v Praze otevřena nová výstava Když se energie stává hmotou.
Zapůjčil ji CERN - Evropské centrum jaderného výzkumu. Víte, že právě v CERNu se narodil World Wide Web? Víte, že 150 metrů pod francouzsko-švýcarskou hranicí se skrývá obří urychlovač částic? Že jeho detektory a měřící zařízení pod zemí jsou tak citlivé, že poznají, kdy v Alpách nad nimi prší? A víte, že vědci plánují posílat si částice k experimentům ze Švýcarska do Říma pod zemí? Víte, proč se náš svět skládá převážně jen ze hmoty, přestože při velkém třesku vznikla hmota i antihmota? Co by se stalo, kdyby neexistovaly elektrony? Výstava vám na mnoho otázek odpoví a ještě víc vám jich zanechá v hlavě pro přemýšlení…
Národní technické muzeum, Kostelní 42, Praha 7, tel. 02/20399111, otevřeno denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin | http://www.ntm.cz
Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.
"...spíše bych spoléhal na přirozenou blbost..." praví nedávný kreslený vtip. Mnoha lidem to ale jako vtip nepřipadá. Údaje prezentované společností Atlas VPN ukazují, ...
Indonésie a Dánsko podepsaly čtyřmiliardovou smlouvu na thoriový malý modulární reaktor, jehož hlavním účelem bude produkce amoniaku.
68 % úspěšných a vysoce ziskových společností světa aplikuje tzv. hybridní model práce. To znamená, že zaměstnanci mohou chodit do kanceláře, ale i pracovat z domova nebo vzdáleného místa.
V roce 2013 se čtvrtstoletí starý tokamak rozhodl znovu objevit sám sebe a pod novým jménem zamířit k novým obzorům a cílům. Tore Supra, zařízení CEA/Euratom umístěné ...
Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.