Počítače a internet

Článků v rubrice: 93

AI bude „game changer" pro telekomunikační průmysl

Obrovská popularita, kterou ChatGPT získal od svého spuštění v listopadu 2022, vzbudila velký zájem o generativní nástroje umělé inteligence. Okamžitě to přimělo mnoho společností napříč odvětvími k horečnému zkoumání jejich možností a použití. Telekomunikační společnosti nejsou v tomto trendu výjimkou a rychle se připravují AI využít, říká Global Data, přední datová a analytická společnost.

Fotogalerie (1)
Ilustrační obrázek (zdroj Pixabay)

Na trhu se objevuje několik nástrojů umělé inteligence, které jsou schopné generovat konverzační text a přizpůsobený obsah, jako jsou obrázky, hudba nebo počítačové kódy na základě zadání. ChatGPT přitahuje pozornost zejména díky svému okamžitému a téměř přesnému výstupu. Pro telekomunikační společnosti může ChatGPT přinést změny několika obchodních funkcí, včetně zákaznických služeb, správy sítě, odhalování podvodů, prodeje a marketingu.

Například integrace ChatGPT s tradičními kanály zákaznických služeb telekomunikací může pomoci poskytovat okamžitou, automatizovanou podporu 24 hodin denně, poskytovat informace o portfoliu produktů a služeb, zvládat širokou škálu služeb. Řešit dotazy a problémy zákazníků rychle a efektivně, zkracovat čekací doby, a tak zvyšovat spokojenost zákazníků. Pro lepší obsluhu geograficky různorodé zákaznické základny mohou telekomunikační společnosti také využívat ChatGPT k poskytování překladů zákazníkům, kteří mluví různými jazyky. Tímto způsobem mohou nástroje založené na umělé inteligenci pomoci telekomunikačním společnostem zlepšit zákaznickou zkušenost a snížit náklady.

AI může zvyšovat příjmy i odhalovat podvody

Tím, že představuje zákazníkům přizpůsobená produktová doporučení a exkluzivní nabídky založené na předchozích nákupech a zájmech, může ChatGPT také pomoci při zvýšení prodeje a příjmů telekomunikačních společností. Kromě toho lze ChatGPT použít k identifikaci a sledování podvodníků, dokonce i k vytvoření databáze informací, které lze použít k prevenci pokusů o podvod.

Kvůli testování a zkoumání nových příležitostí použití ChatGPT se investice do telekomunikačního sektoru v krátkodobém až střednědobém horizontu zvýší. To je v souladu s prognózami tržních příležitostí společnosti GlobalData pro AI, které odhadují výdaje podnikové AI v komunikačním sektoru na 1,6 miliardy USD v roce 2022 a předpokládají, že do roku 2026 vzrostou až na 2,9 miliardy USD.

Telekomunikační společnosti vyvíjejí vlastní chatboty

Dalším zajímavým trendem je, že telekomunikační společnosti již začaly pracovat na svých vlastních verzích podobných ChatGPT. Jihokorejská telekomunikační společnost KT pracuje na vlastní verzi modelu OpenAI. SK Telecom také plánuje spuštění vlastního chatbota s umělou inteligencí a spustil beta verzi s názvem „A.“ (vyslovuje se „A dot“) v Jižní Koreji v květnu 2022. Společnost China Telecom rovněž oznámila plány na vybudování modelu základů umělé inteligence pro vývoj průmyslové verze ChatGPT pro telekomunikační průmysl.

Výhody ChatGPT jako užitečného nástroje pro péči o zákazníky a technickou podporu v telekomunikačním průmyslu jsou evidentní. Jak technologie dospívá a společnosti zkoumají nové aplikace, mohou telekomunikační společnosti těžit z toho, že nabízejí lepší zákaznickou zkušenost, a tím snižují fluktuaci zákazníků a zvyšují své prodeje a zisky.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Co je zvláštního na oceánech

Asi 70 procent zemského povrchu je pokryto vodou, přesto oceány zůstávají pro vědce z velké části záhadou. O povrchu Měsíce se ví více než o hlubinách oceánu.

Nejhlubší místa oceánů

Létáme do vesmíru, hledáme cizí civilizace, a přitom na naší vlastní planetě jsou neprobádané říše, které se zdají být téměř mimozemské.

Malý modulární jaderný reaktor AP300

Společnost Westinghouse předvádí projekt malého modulárního reaktoru AP300. Je to zmenšená verze velkého osvědčeného reaktoru AP1000. Cílem společnosti je, aby první dodával energii do sítě během deseti let.

Soustředění FYKOS očima účastníka

Od 22. do 30. dubna se ve Frýdštejně, vesničce nedaleko Jablonce nad Nisou, konalo jarní soustředění FYKOSu, které bylo tentokrát s vesmírnou tématikou. Tradičně nechyběl program odborný, ani legendový.

Barum slaví sedmdesát pět let od svého založení

Značka Barum vznikla spojením názvů podniků Baťa, Rubena a Matador/Mitas. Před 75 lety bylo poprvé zaregistrováno dodnes používané logo značky Barum.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail