Praktické informace

Článků v rubrice: 80

Plynové krby

Jste romantické povahy a zachtělo se vám doma krbu s živým ohněm? Tak to musíte bourat a zdít, přestavovat komín, chystat sklep na dřevo, hledat dodavatele nebo si pořídit motorovou pilu a vyrazit do lesa, pořídit nářadí na vymetání popela... Nechce se vám? Vaši lenost by mohl vyřešit plynový krb. Nedávno jsme v Třípólu psali o Karlu Macháčkovi, zakladateli firmy Karma, vyrábějící plynové spotřebiče (http://www.3pol.cz/cz/rubriky/biografie/1807-karma-karla-machacka). Je potěšující, že jeho pokračovatelé přicházejí s moderním sortimentem a Karma jako první na českém trhu nabízí volně stojící plynová krbová kamna s uzavřenou spalovací komorou, kdy spaliny odvádí odtahový systém ve zdi a rovněž vzduch pro hoření se nasává z venkovního prostředí.

Fotogalerie (3)
Moderní interiér si žádá moderní design. Plynový krb si můžete pořídit v antracitové barvě nebo se žulovým obložením v olivové či krémové barvě, podložka nemusí být plechová, ale třeba skleněná... (Foto Karma)

Volně stojící krbová kamna

Volně stojící plynová krbová kamna Absolute, Intelligence, Decore, Sense a nově také Art mají výkon 5 kW a jsou vhodné do prostor o velikosti až 100 m³. Jsou ideální pro vytápění rodinných obydlí, bytů v domech či podkrovních bytů, rekreačních objektů, obchodů i kanceláří. Spalovací komora obsahuje keramické prvky imitující dřevěná polena a umožňuje tak pohled na planoucí oheň. Na rozdíl od klasických krbů na pevné palivo lze u plynových krbů nastavit požadovanou teplotu v místnosti, kterou plynový krb automaticky udržuje. Palivem může být zemní plyn nebo propan-butan.

Vestavné krby

Plynové vestavné krby (krbové vložky) řady Exclusive mají nasávání vzduchu z místnosti a odtah spalin vyvedený do vyvložkovaného komína. Při výkonu téměř 9 kW lze s nimi luxusně vytápět prostory o velikosti až 180 m³. Všechny mají ventilátor, který se automaticky uvádí do činnosti v závislosti na teplotě pláště krbu. Tím se ve vytápěném prostoru dosáhne maximální tepelné pohody. Krb si automaticky udržuje přednastavenou požadovanou teplotu v místnosti, pro maximální pohodlí ho můžete obsluhovat dálkovým ovládáním.

Hlavní výhody plynových krbů

  • Oproti klasickým krbům je možné nastavit požadovanou teplotu v místnosti, kterou plynový krb automaticky udržuje bez nutnosti další obsluhy.
  • Při topení plynovými krby se nemusí přikládat. Navíc odpadá starost s přípravou a skladováním paliva a obava jak a kam s popelem.
  • Výrazně snížíte prašnost v domě či bytě.
  • Instalace krbů je vhodná pro všechny interiéry. Takovými místy mohou být například vstupní haly firem nebo hotelů, kanceláře, hotelové pokoje, ale hlavně rodinné domy, byty, rekreační objekty, podkrovní vestavby bytů.
  • Přestože je palivem plyn (zemní plyn nebo propan-butan), tak zážitek z planoucího ohně je srovnatelný jako u krbů na dřevo. Plynový plamen prohořívá mezi keramickými prvky a iluze dřevěného ohniště je dokonalá.
  • Krby jsou maximálně bezpečné. Ve své výbavě mají bezpečnostní prvky, které při nepřirozeném tahu spalin, nebo provozní chybě automaticky uzavřou přívod plynu.
  • Odolávají teplotám pod bodem mrazu bez vlivu na jejich funkčnost. Tuto výhodu určitě ocení majitelé rekreačních objektů bez celoročního provozu.
  • A hlavně – přijdete ke krbu a jednoduchým způsobem bez velkých příprav ihned topíte.

Další informace a podrobnosti o moderních plynových krbech (a nejen o nich) najdete na www.karma-as.cz

INZERCE

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

60 let od plné elektrifikace Československa

Systematická elektrifikace nově vzniklého Československa začala už v roce 1919 a původně se počítalo s jejím dokončením do roku 1945. Nakonec se i kvůli hospodářské krizi a druhé světové ...

Jak se starat o domácí počítače, aby vydržely co nejdéle

Práce online z domova, videohovory s rodinou a přáteli, distanční vyučování a další – pandemie koronaviru přinesla mimo jiné zvýšené nároky na domácí ...

Lídrem vodíkové energetiky je Evropa

Světovým lídrem ve výrobě a energetickém využití vodíku je v současnosti Evropa. Celková evropská výrobní kapacita ve výši 1,2 GW ročně představuje množství, ...

Historická událost ve Spojených arabských emirátech

Srpen roku 2020 byl důležitým milníkem v programu mírového využití jaderné energie ve Spojených arabských emirátech (United Arab Emirates, UAE).

Klenot v krabici

Ač je loď Regine plující pod německou vlajkou velmi mohutnou lodí, musela být ještě víc přizpůsobena pro těžký náklad a být vybavena dvěma 750-tunovými palubními jeřáby.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail