Praktické informace

Článků v rubrice: 80

Pomoc internetu při hledání práce

Fotogalerie (2)
Ilustrační foto

Životopis

Při hledání místa je základem kvalitní životopis. Existuje mnoho webových stránek, kde si uživatel může vytvořit perfektně vypadající „cívíčko“, stačí jen vložit údaje. Takže nezoufejte, pokud si nejste jisti formátováním a úpravou textu. I tak můžete mít životopis profesionálně zpracovaný.

LinkedIn

Dalším důležitým přínosem internetu je Networking. Zejména pokud se vaše kariéra ubírá spíše administrativně-kancelářským směrem, rozhodně nevynechejte možnost seznámit se s potenciálními zaměstnavateli a případně i kolegy, kteří vám nejlépe řeknou, jak se ve vyhlédnuté firmě pracuje. Optimální jsou v tomto ohledu sociální sítě, zejména Linkedin.

Online pomocníci

Třetím směrem je samotné hledání práce on-line. Dnes jsou k dispozici nabídky personálních agentur nebo pracovních portálů i vyhledávače pracovních nabídek. Ty sdružují všechny nabídky na jedno místo, kde v nich uživatel jednoduše vyhledává. Některé tipy najdete v Odkazech na horní liště webstránky Třípólu. Vyplatí se také zapátrat, nemá-li vlastní personální stránku s nabídkou volných míst firma, kterou jste si vyhlédli. Příkladem může být www.kdejinde.cz, kde najdete všechno, na co byste se chtěli zeptat ucházíte-li se o práci v energetice, resp. v největší české energetické firmě ČEZ.

Vyhledávače

Pokud jste už někdy po vhodném místě pátrali, asi vás napadlo, že by bylo dobré mít nějaký „porovnávač“, jako je třeba v případě hotelů Trivago. Existuje. Neuvoo.cz je vyhledávač pracovních nabídek neboli pracovní agregátor. Sdružujeme nabídky z personálních agentur, pracovních portálů a také přímo od zaměstnavatelů. Uživatel si může filtrovat podle lokality, oboru nebo jakéhokoliv klíčového slova. Snadno se mu tedy zobrazí i třeba práce na částečný úvazek či pozice pro ZTP. V současné době máme na webu okolo 350 000 nabídek pouze v České republice,“ uvádí Barbora Pangrácová z neuvoo.cz. Neuvoo funguje nejen v ČR, ale také v dalších více než 60 zemích, takže si uživatel může během pár vteřin zobrazit nabídky opravdu z celého světa: z Argentiny Brazílie, Chile, Ekvádoru, Kanady, Kolumbie, Kostariky, Mexika, Panamy, Peru, Portorika, Spojených států amerických, Uruguaye, Venezuely, Belgie, Francie, Irska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Norska, Polska, Portugalska, Rakouska, Řecka, Rumunska, Ruska, Španělska, Spojeného království, Švédska, Švýcarska, Ukrajiny, Austrálie, Filipín, Hongkongu, Indie, Indonésie, Japonska, Jižní Koree, Kataru, Kazachstánu, Kuvajtu, Malajsie, Nového Zélandu, Ománu, Saudské Arábie, Singapuru, Spojených arabských emirátů,Tchaj-wanu, Turecka, Vietnamu, Egypta, Jižní Afriky, Maroka nebo Nigérie.

Doporučujeme také portál www.allforjobs.com.

Barbora Pangrácová


 

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Top 10 podivných věcí, které byly hacknuty

Protože technologie zabírají stále významnější část našeho života, jsou také stále bližší (a častější) nejrůznější počítačové hrozby.

Jihočeský jaderný park

Jihočeský kraj, ČEZ a ÚJV Řež zakládají Jihočeský jaderný park. Projekt má urychlit přípravu a zavádění malých modulárních reaktorů v České republice.

Výměna rotoru jednoho ze dvou největších českých generátorů

Zařízení, které produkuje přibližně 10 % české spotřeby elektřiny, prochází kontrolami a modernizací. Technici do generátoru prvního bloku JE Temelín na konci května instalovali záložní rotor generátoru.

Vodík a grafen z metanu

Na břehu řeky Cam, blízko místa, kde trénují vysokoškolské veslařské týmy Cambridge, druhé nejstarší britské univerzity, stojí šedý přepravní kontejner připravený pro Abu Dhabi.

Sunfire buduje vodíkové projekty po celé Evropě

I česká energetická Skupina ČEZ má plány s vodíkem. Realizuje je především přes německou společnost Sunfire, do které investovala prostřednictvím svého fondu InvenCapital už v roce 2015.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail