Praktické informace

Článků v rubrice: 83

Pomoc internetu při hledání práce

Fotogalerie (2)
Ilustrační foto

Životopis

Při hledání místa je základem kvalitní životopis. Existuje mnoho webových stránek, kde si uživatel může vytvořit perfektně vypadající „cívíčko“, stačí jen vložit údaje. Takže nezoufejte, pokud si nejste jisti formátováním a úpravou textu. I tak můžete mít životopis profesionálně zpracovaný.

LinkedIn

Dalším důležitým přínosem internetu je Networking. Zejména pokud se vaše kariéra ubírá spíše administrativně-kancelářským směrem, rozhodně nevynechejte možnost seznámit se s potenciálními zaměstnavateli a případně i kolegy, kteří vám nejlépe řeknou, jak se ve vyhlédnuté firmě pracuje. Optimální jsou v tomto ohledu sociální sítě, zejména Linkedin.

Online pomocníci

Třetím směrem je samotné hledání práce on-line. Dnes jsou k dispozici nabídky personálních agentur nebo pracovních portálů i vyhledávače pracovních nabídek. Ty sdružují všechny nabídky na jedno místo, kde v nich uživatel jednoduše vyhledává. Některé tipy najdete v Odkazech na horní liště webstránky Třípólu. Vyplatí se také zapátrat, nemá-li vlastní personální stránku s nabídkou volných míst firma, kterou jste si vyhlédli. Příkladem může být www.kdejinde.cz, kde najdete všechno, na co byste se chtěli zeptat ucházíte-li se o práci v energetice, resp. v největší české energetické firmě ČEZ.

Vyhledávače

Pokud jste už někdy po vhodném místě pátrali, asi vás napadlo, že by bylo dobré mít nějaký „porovnávač“, jako je třeba v případě hotelů Trivago. Existuje. Neuvoo.cz je vyhledávač pracovních nabídek neboli pracovní agregátor. Sdružujeme nabídky z personálních agentur, pracovních portálů a také přímo od zaměstnavatelů. Uživatel si může filtrovat podle lokality, oboru nebo jakéhokoliv klíčového slova. Snadno se mu tedy zobrazí i třeba práce na částečný úvazek či pozice pro ZTP. V současné době máme na webu okolo 350 000 nabídek pouze v České republice,“ uvádí Barbora Pangrácová z neuvoo.cz. Neuvoo funguje nejen v ČR, ale také v dalších více než 60 zemích, takže si uživatel může během pár vteřin zobrazit nabídky opravdu z celého světa: z Argentiny Brazílie, Chile, Ekvádoru, Kanady, Kolumbie, Kostariky, Mexika, Panamy, Peru, Portorika, Spojených států amerických, Uruguaye, Venezuely, Belgie, Francie, Irska, Itálie, Lucemburska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Norska, Polska, Portugalska, Rakouska, Řecka, Rumunska, Ruska, Španělska, Spojeného království, Švédska, Švýcarska, Ukrajiny, Austrálie, Filipín, Hongkongu, Indie, Indonésie, Japonska, Jižní Koree, Kataru, Kazachstánu, Kuvajtu, Malajsie, Nového Zélandu, Ománu, Saudské Arábie, Singapuru, Spojených arabských emirátů,Tchaj-wanu, Turecka, Vietnamu, Egypta, Jižní Afriky, Maroka nebo Nigérie.

Doporučujeme také portál www.allforjobs.com.

Barbora Pangrácová


 

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Pomeranče bez chemikálií

Nahlédněte do továrny na pomeranče v Jihoafrické republice. Tyto lahodné plody zachránila před škodlivými moly jaderná metoda zvaná „sterilní hmyzí technika“.

Studenti pozorují radioaktivní částice přímo ve škole

Studenti Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích mají nově k dispozici hned několik unikátních učebních pomůcek.

Roboti ve skladech, autonomní kamiony a umělá inteligence

Čtvrtá průmyslová revoluce přetváří svět, jak ho známe. Technologický pokrok stírá hranice mezi fyzickým a digitálním prostředím.

Zvýšení výkonu jaderné fúze

Jadernou fúzi už do jisté míry umíme. Dvě lehká jádra fúzují za vzniku těžšího. Nicméně hmotnost výsledného jádra je menší než součet hmotností ...

Robotický den 2024

V Kongresovém centru na Vyšehradě v Praze proběhne v neděli 9. června 2024  již 19. ročník Mezinárodního robotického dne. Veřejnost se může kdykoli mezi 10. až 17.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail