Recenze

Článků v rubrice: 83

Miniencyklopedie elektřiny, miniencyklopedie jaderné energetiky

Obě najdete na http://www.cez.cz/vzdelavaciprogram volně ke stažení na hraní i do školy, pro zvědavé i zvídavé.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Miniencyklopedie elektřiny a Miniencyklopedie jaderné energetiky na vás čekají na internetu! Volně ke stažení, na hraní i pro vzdělávání, domů i do školy. Naleznete na:
http://www.cez.cz/encyklopedie_html/elektr.htm
http://www.cez.cz/miniencyklopedie_je/

Soubory mají velikost kolem 2 MB, a tudíž není problém je i s pomalou telefonní linkou stáhnout do deseti minut. Nároky na vybavení počítače jsou minimální a aplikace vám bude dobře sloužit i na starších počítačích.
Autorem Miniencyklopedie elektřiny je RNDr. Jaroslav Kusala. Sám je profesorem na střední škole a vyučuje fyziku. Miniencyklopedii sestavoval tak, aby studentům pomohl rychle najít odpovědi na jejich otázky, a fyzikální jevy a zákonitosti se snaží přiblížit populární formou tak, aby byly snáze pochopitelné. Výkladový text je bohatě doplněn názornými ilustracemi a animacemi. Při vyhledávání požadovaných slov nebo témat vám pomáhají fulltextové odkazy.

Marie Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Dovoz energií je Achillovou patou Evropy

„Bez energetické bezpečnosti není žádná bezpečnost,“ takto shrnuje Dr. William Gillett, ředitel energetického programu EASAC, zprávu Zabezpečení udržitelných energetických zásob.

Horní nádrž Dlouhých strání se natírá „opalovacím krémem“

Návštěvníkům horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně se v druhé polovině května a první půli června naskytla neobvyklá příležitost ...

Fyzikální soutěž „Vím proč“ zná letošní vítěze

Na 170 videí s pokusy poslali do fyzikální soutěže „Vím proč“ studenti z celé České republiky. V náročné konkurenci letos u odborné poroty uspěli hlavně ti, kdo vsadili ...

Nové jaderné palivo v Dukovanech

Historicky první palivové soubory od společnosti Westinghouse dorazily do Jaderné elektrárny Dukovany 16. června. Následují po dodávkách do Temelína.

Reoxygenace Baltského moře

Oceány po celém světě údajně ztrácejí kyslík od 50. let minulého století. Příčinou je globální oteplování a znečištění vod.

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail