Studenti

Článků v rubrice: 239

Neváhejte a experimentujte

Centrum studentských aktivit České kosmické kancelář upozorňuje na aktuálně zařazené a probíhající programy pro studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku.

Fotogalerie (3)
Tučňáci na Marsu ze ZŠ Vratislavova v Praze (zdroj: CSO)

 

Navrhněte základnu pro život lidí ve vesmíru ve studentské soutěži NASA

Staňte se mladými kosmickými architekty a navrhněte velkou základnu ve vesmíru v celosvětové soutěži pod záštitou NASA. Zapojte svojí představivost, využijte znalosti z technických i přírodovědných oborů a vyprojektujte vesmírný domov pro budoucí generace. Uzávěrka celosvětové soutěže mladých architektů ve věku do 18 let je 1. března 2015. Výzva je určena pro kategorii základních a středních škol.

 

Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/studentsky-navrh-zakladny-v-kosmu

Trénuj jako kosmonaut a nikdy se nevzdávej!

Již popáté se mohou třídní skupiny dětí ve věku 8-12 let (po dohodě i mladší nebo starší) zapojit do celosvětového vzdělávacího projektu Mixe-X 2015 Trénuj jako kosmonaut. Soutěž, kterou organizují kosmické agentury NASA a ESA, vede děti zábavnou formou k aktivnímu životnímu stylu, pohybu a zdravé výživě. Uzávěrka přihlášek je 15. ledna 2015. Výzva je určena pro kategorii základních škol.

 

Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/mise-x-2015

Nové stáže pro vysokoškolské studenty, doktorandy a čerstvé absolventy na rok 2015

ESA v rámci programu Young Graduate Trainee zveřejnila nové nabídky stipendijních stáží pro mladé odborníky z členských zemí. Aktuálně je vyhlášeno celkem 83 pozic ve střediscích ESA i v pařížské centrále, určených vysokoškolským absolventům a postgraduálním studentům. Uzávěrka přihlášek je 14. prosince 2014.

 

Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/vysokoskolske-staze-ygt-na-rok-2015

Podejte abstrakt na 66. Mezinárodní astronautický kongres v Jeruzalémě

Od 12. do 16. října 2015 se v izraelském Jeruzalémě uskuteční v pořadí již 66. Mezinárodní astronautický kongres. Zájemci o prezentování výsledků svých projektů a aktivit v kosmonautice mohou vkládat abstrakty až do 23. února 2015 prostřednictvím webových stránek Mezinárodní astronautické federace. Výzva je určena pro kategorii základních a vysokých škol.

 

Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/abstrakty-na-iac-2015

Česká republika se i v letošním roce připojila k Světovému kosmickému týdnu

Symbolický týden věnovaný celosvětové propagaci a popularizaci kosmonautiky se uskutečnil již tradičně v termínu od 4. do 10. října. Česká kosmická kancelář, národní koordinátor Světového kosmického týdne v České republice, žádá všechny školy, organizace a kluby, které se připojily k tomuto celosvětovému projektu, aby sdělily počet návštěvníků svých akcí a případně zaslaly na e-mail CSO nějakou pěknou fotografii z akce. Výzva je určena pro základní školy, střední školy, kluby a veřejnost.

 

Další informace najdete na adrese:
http://www.czechspace.cz/cs/svetovy-kosmicky-tyden-2014

Kontakty a další informace

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře, Prvního pluku 17, 180 00 Praha 8, Milan Halousek, Education and Outreach Consultant, tel.: 602 153 564, e-mail: halousek@czechspace.cz (na této e-mailové adrese se můžou i další zájemci přihlásit k odběru informací o studentských programech a zajímavých akcích České kosmické kanceláře, Evropské kosmické agentury a dalších organizátorů).

 

Další informace o programech pro studenty a mladé zájemce o kosmonautiku najdete na stránkách Centra studentských aktivit České kosmické kanceláře http://www.czechspace.cz/cs/prilezitosti/vzdelavani

O úspěších českých studentů na mezinárodních akcích si můžete přečíst na webových stránkách http://www.czechspace.cz/cs/uspechy-studentu

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Jak funguje produkce radionuklidů pro medicínu v době koronakrize

Nemocnice na celém světě řeší nejen COVID-19, ale i běžný provoz (i když mnohde v omezené míře). Moderní medicínu si neumíme představit bez nukleární medicíny a jejích pomocníků - radionuklidů. Produkce radionuklidů pro medicínu tedy musí pokračovat i v době pandemické krize.

Hledání hmotnosti neutrina

Částice, o níž se kdysi předpokládalo, že je nehmotná, hmotnost má. Je pravděpodobně 500 000 krát menší než elektron, případně ještě menší. Nový horní limit hmotnosti neutrina je 1,1 elektronvoltu. (Elektronvolt je kinetická energie, kterou získá elektron urychlený ve vakuu napětím jednoho voltu.

Kuriózní pojídání arsenu

Určité empirické zkušenosti s jedovatými látkami pocházejí již z doby prehistorické, ale první písemné zmínky o nich najdeme ve starém Egyptě. Vražedné a sebevražedné prostředky se těšily velké pozornosti také v antickém Řecku a Římě, avšak svého vrcholu dosáhlo travičství až v době renezance.

Zadrátovaný ITER

14. dubna 2020 uplynulo 40 let od havárie Apolla 13. Kosmonauti tehdy na Měsíc nevystoupili, „pouze“ ho s vypětím všech sil obletěli. Jejich šťastný návrat na Zemi sledoval s rozechvěním celý svět.

Deštný prales pod Antarktidou

Antarktida nebyla vždy zemí ledu. Před miliony let, kdy byla stále součástí obrovského kontinentu na jižní polokouli zvaného Gondwana, vzkvétaly poblíž jižního pólu stromy. Nově objevené fosílie stromů a dalších organizmů odhalují, jak se pralesu dařilo.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail