Studenti

Článků v rubrice: 231

Němčina pro bystré hlavy – soutěž pro vás

Baví tě přírodní vědy a technika a německy umíš zatím jen trochu? Nezoufej a využij možnosti zúčastnit se již třetího ročníku soutěže Němčina pro bystré hlavy, kterou pro středoškoláky vypsal Goethe‑Institut. Na vítěze čeká cesta do Německa!

Fotogalerie (2)
Ilustrační foto

Soutěž je určena technicky a přírodovědně zaměřeným středoškolákům ve věku 15‑18 let, kteří se učí němčinu zatím jen krátce a jako druhý cizí jazyk. Soutěž proběhne česky a částečně německy. Hlavní cenou je cesta do Německa!

Soutěží se na www.goethe.de/cesko/hk:

• představí svůj soutěžní projekt z některého z oborů fyzika, chemie, biologie, matematika nebo informatika,

• sdělí, co je pro ně na Německu zajímavého,

• vyplní kvíz o německých vynálezech.

Osm finalistů dostane na jaře 2013 příležitost představit svůj projekt před odbornou porotou v Praze. Dva nejlepší pak v létě 2013 pojedou do Německa a poznají tuto zemi z pohledu vědy a výzkumu. Kromě toho si tam také samozřejmě zlepší svou němčinu.

Projekt podporují MŠMT, SOČ a DAAD.

Bližší informace

· www.goethe.de/cesko/hk a na 
Facebooku pražského Goethe‑Institutu: www.facebook.com/GoetheInstitutPrag

Stepanka.Lanova@Prag.goethe.org, 221 962 225
Goethe‑Institut, Masarykovo nábřeží 32, 110 00 Praha 1

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Sloupový nástroj aneb 600 tun ve středu tokamakové jámy ITER

Impozantní nástroj tvořený rovným kmenem a větvemi z něho vyrůstajícími, neboli 600tunovým sloupem s devíti radiálními rameny, vyroste příští rok ve středu jámy tokamaku ITER. Během montáže v jámě bude podepírat, vyrovnávat a stabilizovat podsestavy vakuové nádoby, jakmile budou spojeny a svařeny.

Československo – země radia

Letos si připomínáme 100 let od založení Státního ústavu radiologického a 70 let od vzniku Ústavu pro výzkum, výrobu a využití radioizotopů.

Centrální solenoid ITER

Který magnet tokamaku je nejdůležitější? Bez magnetů toroidálního pole vám plazma uteče na stěny komory, bez magnetů pole poloidálního nedosáhnete potřebného tvaru plazmového provazce, bez magnetů centrálního solenoidu nebude žádné plazma…Stop!

Dolivo - Dobrovolskij a počátky přenosu elektrické energie

Před sto lety zemřel dnes již málo známý ruský fyzik, elektrotechnik a vynálezce M. O. Dolivo-Dobrovolskij. Jako jeden z prvních fyziků a techniků teoreticky i prakticky odhalil možnosti využití trojfázového střídavého proudu.

Výletů do vesmíru se nebojíme, ale auto si raději budeme řídit sami

Mladí by chtěli profitovat z vědeckého pokroku okamžitě, starší generace se dívá spíše na jeho pozitivní vliv do budoucna, vyplývá z průzkumu 3M o postojích veřejnosti k vědě (State of Science Index).

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail