Studenti

Článků v rubrice: 222

V soutěži Cool brigáda zvítězila Iveta

V říjnu 3pól informoval o soutěži, kterou pro studenty připravila Energetická společnost ČEZ (www.www.www.3pol.cz/cz/rubriky/studenti/1415-sezen-si-cool-brigadu-na-leto-pristiho-roku-uz-ted). Nejlepším účastníkům nabídla příležitost stát se na čas opravdovými energetiky. Absolutní vítězkou Cool brigády se stala Iveta Matějů, studentka ČVUT ze Soběslavi.

Fotogalerie (1)
Vítězná Iveta Matějů na exkurzi na jedné ze slovenských vodních elektráren

Budoucí jaderná technička Iveta Matějů se výhry nemůže dočkat: „Sice ještě nevím, o jakou práci přesně půjde, ale velmi se těším. Jsem si jistá, že získám zajímavou zkušenost.“

Iveta studuje pátý rok na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a bydlí poblíž Jaderné elektrárny Temelín. Je pochopitelné, že by se ráda uplatnila právě tam. Jak prozradila, nikdy podobný typ her nezkoušela a on‑line brigádu brala jako zábavu. Vítězství vůbec nečekala.

Možnost letní brigády získali i další tři virtuální pracanti, ostatních šest výherců čeká individuální exkurze do některé z elektráren nebo do vybraného provozu. Mezi odměnami jsou i věcné ceny, například tablety.

Soutěžící hodnotili hru jako zábavnou a neobvyklou, zaujalo je její grafické provedení i obsahová náplň. Do aplikace se vraceli denně po celou dobu soutěže, což u tohoto typu her není obvyklé. Soutěž zaujala celkem 4 845 lidí, pracovním pohovorem úspěšně prošlo 3 480 z nich, 61 % uživatelů bylo ve věku 18 až 25 let.

Soutěž probíhala od 10. září do 19. října. Hlavním komunikačním kanálem se stala Facebooková stránka Práce v ČEZ. I díky této aktivitě na ní přibylo více než 900 nových fanoušků.

Pro ty, kteří si aplikaci nestihli vyzkoušet, se připravuje její nesoutěžní verze. Ta bude přístupná na adrese: http://apps.facebook.com/cez-brigada


Energetická společnost ČEZ připravila soutěžní počítačovou brigádu, která umožní nejen proniknout do elektráren, ale zkusit v nich i pracovat. Po virtuálním přijímacím pohovoru se ze studentů stali on‑line brigádníci v jaderné elektrárně, experti v distribuci či obnovitelných zdrojích. Soutěžící plnili sérii úkolů, které odrážejí reálnou pracovní náplň v různých útvarech energetické společnosti. Cílem soutěže bylo nejen bavit, ale i vybízet k nalézání neobvyklých řešení.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Naše první slova

Původ řeči je jednou z největších záhad lidstva. „Na začátku bylo slovo...“ praví Bible. Ale jaké? Minimálně od biblických časů jsme se snažili rozluštit původ lidské řeči. Je to konec konců jedna z charakteristik, která nás odlišuje od jiných živočichů.

Černá smrt gumy a jak jí čelit

Guma je jedním z neopěvovaných velkých hrdinů průmyslové revoluce. Kromě jejích obvyklých aplikací, jako jsou pneumatiky, kondomy, elastické spodní prádlo, apod., představuje základní složku asi ve 40 000 výrobcích, včetně absorbérů nárazu, hadic, lékařských nástrojů, těsnění, atd.

Z historie i současnosti vynálezů a jejich ochrany

Vynálezy a objevy často přicházejí na svět klikatými cestičkami. Jednou to vypadá, jako by se na ně čekalo tak netrpělivě, že se zrodí hned v několika hlavách v různých koutech světa, jindy je náhodou nebo omylem objeveno něco, s čím si nikdo neví rady.

Jak vyčíslit ekonomické přínosy jádra? A co na to evropský jaderný průmysl?

Společnost Deloitte vypracovala pro Euratom studii o přínosech jaderné energetiky v roce 2019 a 2050. V současné době je v provozu ve 14 zemích EU 126 komerčních reaktorů o výkonu 118 GWe. Do roku 2050 by měl jejich výkon stoupnout na 150 GWe, budou se ale muset snížit investiční náklady.

Astronauti se pořád ptali: Jak se daří myškám?

Myši, švábi, japonské křepelky, ryby, škeble, rostliny.... ti všichni měli možnost ochutnat Měsíc! Po návratu Apolla 11, od jehož mise letos uplynulo 50 let, putovalo množství vzácných vzorků měsíční horniny do laboratoří.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail