Studenti

Článků v rubrice: 254

V soutěži Cool brigáda zvítězila Iveta

V říjnu 3pól informoval o soutěži, kterou pro studenty připravila Energetická společnost ČEZ (www.www.www.3pol.cz/cz/rubriky/studenti/1415-sezen-si-cool-brigadu-na-leto-pristiho-roku-uz-ted). Nejlepším účastníkům nabídla příležitost stát se na čas opravdovými energetiky. Absolutní vítězkou Cool brigády se stala Iveta Matějů, studentka ČVUT ze Soběslavi.

Fotogalerie (1)
Vítězná Iveta Matějů na exkurzi na jedné ze slovenských vodních elektráren

Budoucí jaderná technička Iveta Matějů se výhry nemůže dočkat: „Sice ještě nevím, o jakou práci přesně půjde, ale velmi se těším. Jsem si jistá, že získám zajímavou zkušenost.“

Iveta studuje pátý rok na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a bydlí poblíž Jaderné elektrárny Temelín. Je pochopitelné, že by se ráda uplatnila právě tam. Jak prozradila, nikdy podobný typ her nezkoušela a on‑line brigádu brala jako zábavu. Vítězství vůbec nečekala.

Možnost letní brigády získali i další tři virtuální pracanti, ostatních šest výherců čeká individuální exkurze do některé z elektráren nebo do vybraného provozu. Mezi odměnami jsou i věcné ceny, například tablety.

Soutěžící hodnotili hru jako zábavnou a neobvyklou, zaujalo je její grafické provedení i obsahová náplň. Do aplikace se vraceli denně po celou dobu soutěže, což u tohoto typu her není obvyklé. Soutěž zaujala celkem 4 845 lidí, pracovním pohovorem úspěšně prošlo 3 480 z nich, 61 % uživatelů bylo ve věku 18 až 25 let.

Soutěž probíhala od 10. září do 19. října. Hlavním komunikačním kanálem se stala Facebooková stránka Práce v ČEZ. I díky této aktivitě na ní přibylo více než 900 nových fanoušků.

Pro ty, kteří si aplikaci nestihli vyzkoušet, se připravuje její nesoutěžní verze. Ta bude přístupná na adrese: http://apps.facebook.com/cez-brigada


Energetická společnost ČEZ připravila soutěžní počítačovou brigádu, která umožní nejen proniknout do elektráren, ale zkusit v nich i pracovat. Po virtuálním přijímacím pohovoru se ze studentů stali on‑line brigádníci v jaderné elektrárně, experti v distribuci či obnovitelných zdrojích. Soutěžící plnili sérii úkolů, které odrážejí reálnou pracovní náplň v různých útvarech energetické společnosti. Cílem soutěže bylo nejen bavit, ale i vybízet k nalézání neobvyklých řešení.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Které země Evropy mají největší zájem o „inteligentní“ domácí zařízení

Stále více lidí vyhledává techničtější životní styl, snaží se ulehčit si život či stihnout více, zajistit domácnost plně integrovanými bezpečnostními systémy, ...

Lechtat draka se nevyplácí

Devatenácté století končí. Svět je opojen elektřinou a jinými technickými zázraky. Jules Verne o překot vydává romány, v nichž hrdinové ovládají balóny, ...

Co nám při prohlížení webu zvedá tlak

Téměř všichni z nás každý den z nejrůznějších důvodů používáme různé webové stránky. Samozřejmě chceme, aby naše uživatelská zkušenost byla pozitivní a pokud možno bezchybná.

Centrum pro testování technologie samořiditelných vozidel

Jaguar Land Rover plánuje spolupracovat s nejrenomovanějšími světovými softwarovými a telekomunikačními společnostmi a firmami zabývajícími se mobilitou na vytvoření tzv.

Chladicí systém ITER

Pro odvod tepla generovaného během provozu tokamaku bude ITER vybaven systémem chladicí vody. Vnitřní povrchy vakuové nádoby (obal a divertor) se musejí chladit na přibližně 240 °C jen několik metrů od plazmatu horkého 150 milionů stupňů.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail