Studenti

Článků v rubrice: 231

V soutěži Cool brigáda zvítězila Iveta

V říjnu 3pól informoval o soutěži, kterou pro studenty připravila Energetická společnost ČEZ (www.www.www.3pol.cz/cz/rubriky/studenti/1415-sezen-si-cool-brigadu-na-leto-pristiho-roku-uz-ted). Nejlepším účastníkům nabídla příležitost stát se na čas opravdovými energetiky. Absolutní vítězkou Cool brigády se stala Iveta Matějů, studentka ČVUT ze Soběslavi.

Fotogalerie (1)
Vítězná Iveta Matějů na exkurzi na jedné ze slovenských vodních elektráren

Budoucí jaderná technička Iveta Matějů se výhry nemůže dočkat: „Sice ještě nevím, o jakou práci přesně půjde, ale velmi se těším. Jsem si jistá, že získám zajímavou zkušenost.“

Iveta studuje pátý rok na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a bydlí poblíž Jaderné elektrárny Temelín. Je pochopitelné, že by se ráda uplatnila právě tam. Jak prozradila, nikdy podobný typ her nezkoušela a on‑line brigádu brala jako zábavu. Vítězství vůbec nečekala.

Možnost letní brigády získali i další tři virtuální pracanti, ostatních šest výherců čeká individuální exkurze do některé z elektráren nebo do vybraného provozu. Mezi odměnami jsou i věcné ceny, například tablety.

Soutěžící hodnotili hru jako zábavnou a neobvyklou, zaujalo je její grafické provedení i obsahová náplň. Do aplikace se vraceli denně po celou dobu soutěže, což u tohoto typu her není obvyklé. Soutěž zaujala celkem 4 845 lidí, pracovním pohovorem úspěšně prošlo 3 480 z nich, 61 % uživatelů bylo ve věku 18 až 25 let.

Soutěž probíhala od 10. září do 19. října. Hlavním komunikačním kanálem se stala Facebooková stránka Práce v ČEZ. I díky této aktivitě na ní přibylo více než 900 nových fanoušků.

Pro ty, kteří si aplikaci nestihli vyzkoušet, se připravuje její nesoutěžní verze. Ta bude přístupná na adrese: http://apps.facebook.com/cez-brigada


Energetická společnost ČEZ připravila soutěžní počítačovou brigádu, která umožní nejen proniknout do elektráren, ale zkusit v nich i pracovat. Po virtuálním přijímacím pohovoru se ze studentů stali on‑line brigádníci v jaderné elektrárně, experti v distribuci či obnovitelných zdrojích. Soutěžící plnili sérii úkolů, které odrážejí reálnou pracovní náplň v různých útvarech energetické společnosti. Cílem soutěže bylo nejen bavit, ale i vybízet k nalézání neobvyklých řešení.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Sloupový nástroj aneb 600 tun ve středu tokamakové jámy ITER

Impozantní nástroj tvořený rovným kmenem a větvemi z něho vyrůstajícími, neboli 600tunovým sloupem s devíti radiálními rameny, vyroste příští rok ve středu jámy tokamaku ITER. Během montáže v jámě bude podepírat, vyrovnávat a stabilizovat podsestavy vakuové nádoby, jakmile budou spojeny a svařeny.

Československo – země radia

Letos si připomínáme 100 let od založení Státního ústavu radiologického a 70 let od vzniku Ústavu pro výzkum, výrobu a využití radioizotopů.

Centrální solenoid ITER

Který magnet tokamaku je nejdůležitější? Bez magnetů toroidálního pole vám plazma uteče na stěny komory, bez magnetů pole poloidálního nedosáhnete potřebného tvaru plazmového provazce, bez magnetů centrálního solenoidu nebude žádné plazma…Stop!

Dolivo - Dobrovolskij a počátky přenosu elektrické energie

Před sto lety zemřel dnes již málo známý ruský fyzik, elektrotechnik a vynálezce M. O. Dolivo-Dobrovolskij. Jako jeden z prvních fyziků a techniků teoreticky i prakticky odhalil možnosti využití trojfázového střídavého proudu.

Výletů do vesmíru se nebojíme, ale auto si raději budeme řídit sami

Mladí by chtěli profitovat z vědeckého pokroku okamžitě, starší generace se dívá spíše na jeho pozitivní vliv do budoucna, vyplývá z průzkumu 3M o postojích veřejnosti k vědě (State of Science Index).

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail