Studenti

Článků v rubrice: 231

Letní škola přírodních věd čeká právě na vás

Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci ve spolupráci se Společností pro talent a nadání zve žáky, studenty i jejich rodiče na první ročník Letní školy přírodních věd. Letní škola přírodních věd je setkání zvídavých a nadaných mladých lidí.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Kdy?

· 22.–29. července 2012

Kde?

· Areál Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci (třída 17. listopadu 526, 743 01 Bílovec)

Pro koho?

Letní školy přírodních věd se mohou zúčastnit:

· malí vědátoři – od 5 do 11 let (účast rodičů nutná)

· starší vědátoři – od 12 do 18 let

· rodiče

Co vás čeká?

Účastníci školy absolvují odborné přednášky a semináře. Témata budou vybrána co nejzajímavější. Zajímá‑li vás nějaká oblast, napište!

V průběhu Letní školy poznáte nové přátele, zbyde prostor i na zábavu, nejrůznější sportovní aktivity. K dispozici bude tělocvična včetně horolezecké stěny, posilovna, venkovní hřiště.

Podrobný program bude spolu s pokyny zaslán účastníkům. Další, průběžně aktualizované informace najdete na adrese http://www.gmk.cz.

Rodiče v rámci letní školy absolvují přednášky a neformální setkání s odborníky, kteří se zabývají prací s talentovanými žáky.

Ubytování, strava a finanční podmínky.

Celková cena za ubytování a celodenní stravu na jednoho účastníka je stanovena ve výši 3 750 Kč. Při neúčasti na celém pobytu je možná individuální dohoda.

Jak se přihlásit?

Vyplněnou a podepsanou závaznou přihlášku je nutné zaslat do 15. června 2012 v naskenované podobě elektronicky na e‑mail: ttaborsky@gmk.cz nebo na adresu Tomáš Táborský, GMK Bílovec, třída 17. listopadu 526, 743 01 Bílovec.

Stránky školy
http://www.gmk.cz/pozvanka‑na‑letni‑skolu‑prirodnich‑ved

Stránky na FB

http://www.facebook.com/LetniSkolaPrirodnichVed

Pozvánka (PDF)

Závazná přihláška (XLSx)(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Centrální solenoid ITER

Který magnet tokamaku je nejdůležitější? Bez magnetů toroidálního pole vám plazma uteče na stěny komory, bez magnetů pole poloidálního nedosáhnete potřebného tvaru plazmového provazce, bez magnetů centrálního solenoidu nebude žádné plazma…Stop!

Dolivo - Dobrovolskij a počátky přenosu elektrické energie

Před sto lety zemřel dnes již málo známý ruský fyzik, elektrotechnik a vynálezce M. O. Dolivo-Dobrovolskij. Jako jeden z prvních fyziků a techniků teoreticky i prakticky odhalil možnosti využití trojfázového střídavého proudu.

Výletů do vesmíru se nebojíme, ale auto si raději budeme řídit sami

Mladí by chtěli profitovat z vědeckého pokroku okamžitě, starší generace se dívá spíše na jeho pozitivní vliv do budoucna, vyplývá z průzkumu 3M o postojích veřejnosti k vědě (State of Science Index).

Výroba vakuové nádoby ITER

Práce na staveništi tokamaku ITER pokročily a množí se zprávy o dokončených komponentách vlastního reaktoru tokamaku ITER, o jejich transportu z výrobních závodů na staveniště a jejich instalaci.

Proti znečistění ovzduší se dá bojovat i jednoduchým nástrojem za dolar

Jednoduché nové zařízení, které přijde na méně než 1 USD, by mohlo pomoci celosvětovému úsilí o snížení škodlivého znečištění ovzduší emisemi amoniaku. A zároveň zlepšit produkci potravin! Malý plastový nástroj navrhli brazilští vědci ve spolupráci s ...

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail