Studenti

Článků v rubrice: 222

Letní škola přírodních věd čeká právě na vás

Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci ve spolupráci se Společností pro talent a nadání zve žáky, studenty i jejich rodiče na první ročník Letní školy přírodních věd. Letní škola přírodních věd je setkání zvídavých a nadaných mladých lidí.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Kdy?

· 22.–29. července 2012

Kde?

· Areál Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci (třída 17. listopadu 526, 743 01 Bílovec)

Pro koho?

Letní školy přírodních věd se mohou zúčastnit:

· malí vědátoři – od 5 do 11 let (účast rodičů nutná)

· starší vědátoři – od 12 do 18 let

· rodiče

Co vás čeká?

Účastníci školy absolvují odborné přednášky a semináře. Témata budou vybrána co nejzajímavější. Zajímá‑li vás nějaká oblast, napište!

V průběhu Letní školy poznáte nové přátele, zbyde prostor i na zábavu, nejrůznější sportovní aktivity. K dispozici bude tělocvična včetně horolezecké stěny, posilovna, venkovní hřiště.

Podrobný program bude spolu s pokyny zaslán účastníkům. Další, průběžně aktualizované informace najdete na adrese http://www.gmk.cz.

Rodiče v rámci letní školy absolvují přednášky a neformální setkání s odborníky, kteří se zabývají prací s talentovanými žáky.

Ubytování, strava a finanční podmínky.

Celková cena za ubytování a celodenní stravu na jednoho účastníka je stanovena ve výši 3 750 Kč. Při neúčasti na celém pobytu je možná individuální dohoda.

Jak se přihlásit?

Vyplněnou a podepsanou závaznou přihlášku je nutné zaslat do 15. června 2012 v naskenované podobě elektronicky na e‑mail: ttaborsky@gmk.cz nebo na adresu Tomáš Táborský, GMK Bílovec, třída 17. listopadu 526, 743 01 Bílovec.

Stránky školy
http://www.gmk.cz/pozvanka‑na‑letni‑skolu‑prirodnich‑ved

Stránky na FB

http://www.facebook.com/LetniSkolaPrirodnichVed

Pozvánka (PDF)

Závazná přihláška (XLSx)(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Naše první slova

Původ řeči je jednou z největších záhad lidstva. „Na začátku bylo slovo...“ praví Bible. Ale jaké? Minimálně od biblických časů jsme se snažili rozluštit původ lidské řeči. Je to konec konců jedna z charakteristik, která nás odlišuje od jiných živočichů.

Černá smrt gumy a jak jí čelit

Guma je jedním z neopěvovaných velkých hrdinů průmyslové revoluce. Kromě jejích obvyklých aplikací, jako jsou pneumatiky, kondomy, elastické spodní prádlo, apod., představuje základní složku asi ve 40 000 výrobcích, včetně absorbérů nárazu, hadic, lékařských nástrojů, těsnění, atd.

Z historie i současnosti vynálezů a jejich ochrany

Vynálezy a objevy často přicházejí na svět klikatými cestičkami. Jednou to vypadá, jako by se na ně čekalo tak netrpělivě, že se zrodí hned v několika hlavách v různých koutech světa, jindy je náhodou nebo omylem objeveno něco, s čím si nikdo neví rady.

Jak vyčíslit ekonomické přínosy jádra? A co na to evropský jaderný průmysl?

Společnost Deloitte vypracovala pro Euratom studii o přínosech jaderné energetiky v roce 2019 a 2050. V současné době je v provozu ve 14 zemích EU 126 komerčních reaktorů o výkonu 118 GWe. Do roku 2050 by měl jejich výkon stoupnout na 150 GWe, budou se ale muset snížit investiční náklady.

Astronauti se pořád ptali: Jak se daří myškám?

Myši, švábi, japonské křepelky, ryby, škeble, rostliny.... ti všichni měli možnost ochutnat Měsíc! Po návratu Apolla 11, od jehož mise letos uplynulo 50 let, putovalo množství vzácných vzorků měsíční horniny do laboratoří.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail