Studenti

Článků v rubrice: 222

Na výběr vysoké školy s iPhonem?

Hlásíte se na vysokou školu? Chcete si vybrat správnou fakultu? Informací o jednotlivých školách je někdy víc, než je zdrávo. Co takhle vybrat 10 aktuálních parametrů o každé škole a ty přehledně porovnat?

Fotogalerie (9)
Ilustrační foto

Právě tohle nabízí nová aplikace Katalog vysokých škol v ČR 2012 pro iOS kompatibilní zařízení (iPhone, iPod, iPad) společnosti Cinemax. Zájemce o studium na VŠ určitě potěší, že Katalog obsahuje nejen obligátní údaje o počtech uchazečů a pravděpodobnosti přijetí, ale i podstatné ukazatele z trhu práce – míru nezaměstnanosti a průměrnou mzdu absolventů jednotlivých fakult. Že jsou mezi jednotlivými fakultami velké rozdíly právě v těchto parametrech, asi není třeba zdůrazňovat. Užitečnou pomůckou je možnost vytvoření vlastní skupiny favoritních fakult (škol) pro přehledné srovnání.

Více o aplikaci se dočtete na http://cinemax.cz/katalog-vs-2012

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Naše první slova

Původ řeči je jednou z největších záhad lidstva. „Na začátku bylo slovo...“ praví Bible. Ale jaké? Minimálně od biblických časů jsme se snažili rozluštit původ lidské řeči. Je to konec konců jedna z charakteristik, která nás odlišuje od jiných živočichů.

Černá smrt gumy a jak jí čelit

Guma je jedním z neopěvovaných velkých hrdinů průmyslové revoluce. Kromě jejích obvyklých aplikací, jako jsou pneumatiky, kondomy, elastické spodní prádlo, apod., představuje základní složku asi ve 40 000 výrobcích, včetně absorbérů nárazu, hadic, lékařských nástrojů, těsnění, atd.

Z historie i současnosti vynálezů a jejich ochrany

Vynálezy a objevy často přicházejí na svět klikatými cestičkami. Jednou to vypadá, jako by se na ně čekalo tak netrpělivě, že se zrodí hned v několika hlavách v různých koutech světa, jindy je náhodou nebo omylem objeveno něco, s čím si nikdo neví rady.

Jak vyčíslit ekonomické přínosy jádra? A co na to evropský jaderný průmysl?

Společnost Deloitte vypracovala pro Euratom studii o přínosech jaderné energetiky v roce 2019 a 2050. V současné době je v provozu ve 14 zemích EU 126 komerčních reaktorů o výkonu 118 GWe. Do roku 2050 by měl jejich výkon stoupnout na 150 GWe, budou se ale muset snížit investiční náklady.

Astronauti se pořád ptali: Jak se daří myškám?

Myši, švábi, japonské křepelky, ryby, škeble, rostliny.... ti všichni měli možnost ochutnat Měsíc! Po návratu Apolla 11, od jehož mise letos uplynulo 50 let, putovalo množství vzácných vzorků měsíční horniny do laboratoří.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail