Studenti

Článků v rubrice: 218

Soutěžní filmový festival FilmFest se přiblížil

Jak jsme již ve Třípólu psali (3pol.cz/1175‑uzaverka‑
souteze‑storyfactory‑prodlouzena
), 29. dubna končí přihlašování snímků do soutěžního filmového festivalu MFF UK s názvem FilmFest. Filmovou soutěž odstartovala v polovině prosince minulého roku Matematicko‑fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Soutěž je určena studentům a studentkám základních a středních škol se zájmem o matematiku, fyziku či počítačovou animaci. Ty mohou až do konce dubna přihlašovat své krátké snímky a „utkat“ se ve velkém finále, které vyvrcholí dvoudenním festivalem 15. a 16. června v Praze – Troji.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

První ročník MFF UK FilmFest 2012, který se koná v rámci oslav 60. výročí právě této fakulty, se může pochlubit velkými lákadly. Jsou to především ceny pro vítěze a školy v hodnotě vyšší než 250 tisíc korun, ubytování zdarma pro mimopražské finalisty, přes sto hodnotných dárků pro soutěžící či doprovodný program v podobě debat s profesionálními tvůrci a večerní koncert. Kromě toho je novinkou potvrzení účasti kapely Humbuk a sólového projektu bubeníka Thoma Heriana aka Drama Jacqua na doprovodném programu festivalu. Lákadlem je také spolupráce s projektem StoryFactory, který nabízí bezplatné vytváření krátkých animovaných scének (www.storyfactory.cz).

Pracuje se na videoznělce

V těchto chvílích se také dokončuje videoznělka festivalu, kterou režíruje Radomír Šofr a střihač Petr Slavík – dvojice, která se podílela na úspěšné reality show z pražské ZOO Odhalení. „Jsme také pyšní na to, že se hudební složky spotu ujal majitel zlaté sošky Anděla nedávno nominovaný na nové hudební ceny Apollo Tomáš Dvořák alias Floex,“ prozradil hlavní organizátor Martin Vlach, který se mimochodem stal jedním z hlavním tvůrců nového původního seriálu Rande s Fyzikou pro Českou televizi.

Výběr snímků do poloviny května

Přihlášení snímků probíhá pouze přes oficiální stránky festivalu a je zdarma. Do poloviny května 2012 vybere programový výbor 30 snímků, které se během dvoudenního festivalu 15. a 16. června 2012 budou promítat a „utkají“ se v těchto soutěžních kategoriích:

• Cena za nejlepší snímek,
• Cena za autorský přínos,
• Instituční cena,
• Cena pro mladé vědátory,
• Divácká cena.

Na festivalu nebudou chybět ani setkání s profesionálními filmovými tvůrci a večerní doprovodné hudební programy. Mediálním partnerem se stal Český rozhlas Leonardo. Vstup na soutěžní festival bude zdarma.
Více informací o akci naleznete na oficiálních stránkách festivalu a FB profilu MFF UK FilmFest. Pro bližší informace kontaktujte:

PR Management:
Rocky Production ‑Veronika Vlachová,
tel.: +420 775 977 866,
rocky@rocky.cz

Pozvánka (PDF)

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Povaha zvířat je přizpůsobivá, ale zároveň stálá

Každý majitel nějakého domácího mazlíčka vám řekne, že lidé nejsou jedinými tvory s osobností. A netýká se to jen psů a koček. V posledních letech vědci zjistili, že zástupci mnoha živočišných druhů mají unikátní životní dispozice a vykazují v průběhu ...

Ekologisté žalují EU kvůli spalování dřeva

„EU urychluje globální oteplování a ničí lesy na celém světě“. To se tvrdí v žalobě proti EU, která byla zaslána Evropskému soudu v Luxemburgu začátkem března 2019. Žalobu vypracovala Aliance ekologických organizací spolu se sedmi individuálními účastníky.

Podivná sázka Johana Baptisty van Helmonta

Od vzniku „medicíny založené na důkazu“ uplynula již čtyři století. Století sedmnácté bylo svědkem mnoha střetů mezi náboženským a nenáboženským pohledem na nejrůznější choroby a způsoby jejich léčení.

3D tiskárny pomáhají energetice

Trojrozměrné tiskárny, technologický hit začátku 21. století, nacházejí po období, kdy se využívaly především při vývoji nových výrobků, stále větší uplatnění i ve „velkém“ průmyslu, včetně energetiky.

Esencialismus

Pro esencialisty je téměř vše bezvýznamné, pro všechny ostatní je skoro všechno důležité. Greg McKeown, americký kouč a lektor ve hvězdných firmách v proslulém kalifornském Silicon Valley (Apple, Facebook, Google, Twitter, Symantech), autor mnoha odborných ...

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail