Studenti

Článků v rubrice: 257

Soutěžní filmový festival FilmFest se přiblížil

Jak jsme již ve Třípólu psali (3pol.cz/1175‑uzaverka‑
souteze‑storyfactory‑prodlouzena
), 29. dubna končí přihlašování snímků do soutěžního filmového festivalu MFF UK s názvem FilmFest. Filmovou soutěž odstartovala v polovině prosince minulého roku Matematicko‑fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Soutěž je určena studentům a studentkám základních a středních škol se zájmem o matematiku, fyziku či počítačovou animaci. Ty mohou až do konce dubna přihlašovat své krátké snímky a „utkat“ se ve velkém finále, které vyvrcholí dvoudenním festivalem 15. a 16. června v Praze – Troji.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

První ročník MFF UK FilmFest 2012, který se koná v rámci oslav 60. výročí právě této fakulty, se může pochlubit velkými lákadly. Jsou to především ceny pro vítěze a školy v hodnotě vyšší než 250 tisíc korun, ubytování zdarma pro mimopražské finalisty, přes sto hodnotných dárků pro soutěžící či doprovodný program v podobě debat s profesionálními tvůrci a večerní koncert. Kromě toho je novinkou potvrzení účasti kapely Humbuk a sólového projektu bubeníka Thoma Heriana aka Drama Jacqua na doprovodném programu festivalu. Lákadlem je také spolupráce s projektem StoryFactory, který nabízí bezplatné vytváření krátkých animovaných scének (www.storyfactory.cz).

Pracuje se na videoznělce

V těchto chvílích se také dokončuje videoznělka festivalu, kterou režíruje Radomír Šofr a střihač Petr Slavík – dvojice, která se podílela na úspěšné reality show z pražské ZOO Odhalení. „Jsme také pyšní na to, že se hudební složky spotu ujal majitel zlaté sošky Anděla nedávno nominovaný na nové hudební ceny Apollo Tomáš Dvořák alias Floex,“ prozradil hlavní organizátor Martin Vlach, který se mimochodem stal jedním z hlavním tvůrců nového původního seriálu Rande s Fyzikou pro Českou televizi.

Výběr snímků do poloviny května

Přihlášení snímků probíhá pouze přes oficiální stránky festivalu a je zdarma. Do poloviny května 2012 vybere programový výbor 30 snímků, které se během dvoudenního festivalu 15. a 16. června 2012 budou promítat a „utkají“ se v těchto soutěžních kategoriích:

• Cena za nejlepší snímek,
• Cena za autorský přínos,
• Instituční cena,
• Cena pro mladé vědátory,
• Divácká cena.

Na festivalu nebudou chybět ani setkání s profesionálními filmovými tvůrci a večerní doprovodné hudební programy. Mediálním partnerem se stal Český rozhlas Leonardo. Vstup na soutěžní festival bude zdarma.
Více informací o akci naleznete na oficiálních stránkách festivalu a FB profilu MFF UK FilmFest. Pro bližší informace kontaktujte:

PR Management:
Rocky Production ‑Veronika Vlachová,
tel.: +420 775 977 866,
rocky@rocky.cz

Pozvánka (PDF)

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Jak se snažíme usnout

Spánek je základním předpokladem duševní a fyzické pohody. Statistiky Evropské společnosti pro výzkum spánku ale ukazují, že přibližně 10 % evropské populace postihují poruchy spánku.

Proč by se měli ochránci přírody opravdu zajímat o jadernou energii

Jaderný průmysl musí účinně jednat, aby ukončil mnoho desetiletí pochybností o formě energie, která je nejpřátelštější k životnímu prostředí a která je jedinou ...

Spojené království plánuje prototypovou fúzní elektrárnu

Britská vysoce kompaktní fúzní elektrárna s tokamakem STEP – Spherical Tokamak for Energy Production – by měla být postavena do roku 2040.

Zdroje uranu vystačí na 135 – 250 let

Takový je jeden ze závěrů zprávy uveřejněné 23. prosince 2020 v tzv. Červené knize (Red Book), kterou společně vypracovaly Nuclear Energy Agency (NEA) při OECD a Mezinárodní agentura pro atomovou energii ...

Začíná desetiletí hybridních elektráren?

Právě začínající třetí desetiletí 21. století přinese masivní rozvoj hybridních elektráren, které jsou kombinací slunečních a větrných zdrojů a bateriových úložišť.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail