Studenti

Článků v rubrice: 257

Jaká bude Evropa v roce 2045?

Do budoucnosti sice nikdo nevidí, ale můžete si ji zahrát na počítači. Přesněji: vyzkoušet si všechny možné budoucnosti Evropské unie v jejím simulátoru. Evropa 2045 je výuková počítačová simulace, která představuje systém a fungování Evropské unie.

Fotogalerie (4)
Ilustrační foto

Můžete si v ní zkusit nejrůznější varianty řízení a prozkoumat dopad politických a společenských ideologií na společnost. Hra simuluje skutečný chod politických, ekonomických a sociálních institucí Evropské unie a reaguje na všechny akce hráčů, takže vidíte okamžité i dlouhodobé následky svých rozhodnutí. Budoucnost Evropy tedy může mít mnoho podob, záleží jen na vás, jak si ve hře povedete a jak prosadíte své názory a vize.

Pokud už Evropu 2045 hrajete nebo o tom uvažujete, není nic jednoduššího než se současně zapojit do soutěže futEUrista. Společně se svým učitelem sehrajte výukovou počítačovou simulaci a v roli žurnalistů budoucnosti sestavte titulní novinovou stránku, televizní video či fotoreportáž o aktuálních událostech a společensko‑politickém dění v Evropě nebo vědecko‑technickou přílohu novin z vybraného roku simulace. Každý člen nejlepšího týmu získá elektronickou čtečku a učitel – konzultant – poukaz na nákup elektroniky v hodnotě 1 000 Kč.

Vše podstatné se dozvíte na www.evropa2045.cz, uzávěrka soutěže je 15. 4. 2012!

Jak bude vypadat budoucnost Evropy podle vás? A jak třeba evropská energetika v roce 2045?

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Jak se snažíme usnout

Spánek je základním předpokladem duševní a fyzické pohody. Statistiky Evropské společnosti pro výzkum spánku ale ukazují, že přibližně 10 % evropské populace postihují poruchy spánku.

Proč by se měli ochránci přírody opravdu zajímat o jadernou energii

Jaderný průmysl musí účinně jednat, aby ukončil mnoho desetiletí pochybností o formě energie, která je nejpřátelštější k životnímu prostředí a která je jedinou ...

Spojené království plánuje prototypovou fúzní elektrárnu

Britská vysoce kompaktní fúzní elektrárna s tokamakem STEP – Spherical Tokamak for Energy Production – by měla být postavena do roku 2040.

Zdroje uranu vystačí na 135 – 250 let

Takový je jeden ze závěrů zprávy uveřejněné 23. prosince 2020 v tzv. Červené knize (Red Book), kterou společně vypracovaly Nuclear Energy Agency (NEA) při OECD a Mezinárodní agentura pro atomovou energii ...

Začíná desetiletí hybridních elektráren?

Právě začínající třetí desetiletí 21. století přinese masivní rozvoj hybridních elektráren, které jsou kombinací slunečních a větrných zdrojů a bateriových úložišť.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail