Studenti

Článků v rubrice: 242

ČEZ podpořil sedmý ročník Fyzikální ligy 2009

Fotogalerie (5)
Ilustrační foto

Nejen o dárky z ČEZ, ale hlavně pro adrenalin z řešení úloh, dobrodružství ze setkání s fyzikou a zábavu ze setkání s dalšími soutěžícími se utkali studenti základních a středních škol. Fyzikální ligu pořádalo Gymnázium a SOŠ Frýdek-Místek a Klub debrujárů při G a SOŠ ve Frýdku-Místku. Liga probíhala v šesti kolech od března do listopadu 2009. Čtyřčlenná družstva řešila v každém kole dvacet úloh. Měla na to vždy pouze 60 minut, ale mohla řešení v průběhu tohoto limitu i opravovat. Putovní pohár pro letošní rok vyhrálo družstvo 6. ZŠ Hvězdokupy (Do Nghoc Trien Anh, Pham Viet Hung, Václav Pecina, Pavel Valach), druhá byla 8. ZŠ a třetí družstvo Apollo 4. Hlavní dík patří obětavému organizátorovi, profesoru Liboru Lepíkovi, členu Klubu Světa energie.

Marie Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Nová metoda odsolování

Stovky milionů lidí již dnes žijí v oblastech s nedostatkem vody. OSN předpovídá, že do roku 2030 bude až polovina světové populace žít v oblastech s vysokým nedostatkem vody. Krize má nastat i ve vyspělých zemích. Např.

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře zve

Pro studenty, mladé vědce a ostatní zájemce o kosmonautiku zde máme aktuální přednášky a programy pořádané Českou kosmickou kanceláří a vzdělávacím spolkem Kosmos-News. Nabízejí mateřským, základním i středním školám, ale i organizátorům dalších vzdělávacích ...

Úloha jaderné energie při obnově ekonomiky po pandemii

Agentura pro jadernou energii při OECD (OECD-NEA) vypracovala zprávu, která zkoumá úlohu jaderné energie v souvislosti s obnovou ekonomiky po COVID-19. Obsahuje čtyři hlavní témata: budování odolnosti elektrických sítí, tvorba pracovních příležitostí, ...

Solární nabíječky pro elektromobily

Nabíjení elektromobilů přinese v budoucnosti zvýšené nároky na kapacitu energetických sítí. K řešení problémů s tím spojených by mohly přispět solární nabíječky. Jejich rozvoj zatím táhnou především technologické firmy v USA.

Větrné turbíny vyplouvají na moře

Výkon větrných elektráren umístěných v mořích celého světa přesáhl ke konci loňského roku 650 GW, což odpovídá přibližně dvěma třetinám instalovaného elektrárenského výkonu Evropské unie. Naprostá většina elektřiny z větru pochází z turbín ukotvených ve dně mělkých pobřežních vod.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail