Studenti

Článků v rubrice: 225

Novinky vzdělávacího programu Svět energie

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Jste hraví? Pak vás jistě zaujmou nové brožurky vzdělávacího programu ČEZ. Najdete v nich návody na známé i neobvyklé pokusy s magnetismem. Může magnet železo odpuzovat? Může magnet vydávat zvuky? Může levitovat? Na tyto i mnoho dalších otázek najdete odpovědi, dozvíte se, jak sestrojit magnetometr, zvonek či vlastní reproduktor, proniknete do tajemství vířivých proudů. Návody sestavil Zdeněk Polák z gymnázia v Náchodě. Druhá brožura vám přináší návody doslova na „hračky“: vodní kolo v kuchyni, mlýnek na potoce, vrtulový vozík, plašidlo na ptáky, vařič z papírové krabice nebo z kbelíku. Kromě toho si přečtete, proč mají vodní turbíny tak velkou účinnost, kde můžete na Moravě navštívit větrné mlýny a jak vzniká skleníkový efekt. Autorem Hrátek s obnovitelnými zdroji je pravidelný dopisovatel Třetího pólu Jaroslav Kusala z gymnázia ve Vsetíně. Nabídku brožur najdete na http://www.cez.cz/vzdelavaciprogram spolu s dalšími informačními a vzdělávacími materiály ČEZ.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Proč si koupit elektrokolo?

Elektrokola zažívají poslední dobou obrovský boom. Oblibu získává tento dopravní prostředek doplněný o elektrický pohon zaslouženě. Na e-kolech snadněji a pohodlněji zdoláte náročnější terény a z jízdy se tak můžete radovat, ať je vaším cílem obchodní ...

Učit se, učit se, učit se – před 100 lety a po americku

V článku První světová válka, elektrotechnika a američtí vynálezci (https://www.3pol.cz/cz/rubriky/bez-zarazeni/2283-prvni-svetova-valka-elektrotechnika-a-americti-vynalezci) jsme si prohlíželi stránky starého (již dávno zaniklého) amerického měsíčníku The Electrical Experimenter z roku 1918.

Novinky o kosmu na letošní podzim

Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře a vzdělávací spolek KOSMOS-NEWS upozorňují na aktuálně zařazené a probíhající programy pro studenty, mladé vědce a ostatní mladé zájemce o kosmonautiku.

Bezdrátové dobíjení elektrovozidel

Elektrovozidla mají řadu předností před benzínovými, ale každodenní dobíjení mezi ně nepatří. Dobrou zprávou je to, že takovýto způsob dobíjení už nebude nutný, protože všechna auta budou moci přejít na bezdrátové dobíjení (wireless charging).

Lidé mají k vědě respekt, někdy se jí až bojí

Věda je zajímavou oblastí lidského konání - na tom se shodnou čtyři z pěti lidí. Zároveň skoro desetinu populace děsí, co všechno se dá za pomoci vědy dokázat. Obecně lidé přiznávají, že toho o vědě vědí málo a nedovedou si ji představit v běžném životě.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail