Studenti

Článků v rubrice: 314

Středoškoláci, nenechte si ujít konferenci Vědění mladým!

Univerzita Pardubice ve spolupráci se studenty Universitas připravila již IV. ročník jednodenní studentské konference Vědění mladým. Organizátoři konference zvou k účasti nejen úspěšné účastníky různých soutěží, ale i všechny ostatní, kteří projevují hlubší zájem o poznání z různých vědeckých oborů. Jako pozorovatel se konference mohou zúčastnit i žáci základních škol a učitelé. Mladí zájemci o vědu se sejdou ve čtvrtek 10. listopadu 2016 v Aule Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice.

Fotogalerie (2)
Ilustrační foto

O čem a pro koho

Konference je určena zejména středoškolákům z celé ČR. Záměrem organizátorů je umožnit studentům se zájmem o nejrůznější témata – od fyziky, chemie, matematiky, elektroniky až po filosofii, psychologii, sociologii či esejistiku – vzájemné sdílení svých poznatků. Na konferenci zazní prezentace výsledků studentských prací ze čtyř tematických oblastí, z nichž každá bude mít svého garanta z řad akademických pracovníků. Příspěvky budou rozděleny na ústní a posterovou sekci a z jejich abstraktů vznikne sborník. Tisk posterů zajistí organizátoři.

Bližší informace

Podrobnosti o konferenci, včetně šablony pro abstrakty, termínu pro zaslání abstraktů, přihlašovacího formuláře a kontaktních adres, najdete na webové stránce bravo.upce.cz. Účast na konferenci hradí Univerzita Pardubice a Pardubický kraj.

Konference se koná v rámci Týdne vědy a techniky, který organizuje Akademie věd České republiky.

Kontakty

Ing. Patrik Čermák, student Univerzity Pardubice, Fakulta chemicko-technologická a filozofická, e-mail: patrik.cermak@student.upce.cz

Ing. arch. Iva Svobodová, Oddělení propagace a vnějších vztahů, Univerzita Pardubice, e-mail: iva.svobodova@upce.cz, tel: 466 036 482.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Solární rok 2023

Vývoj solární energetiky v roce 2023 v Česku opět výrazně přidal na rychlosti. Podle dat Solární asociace se postavil téměř 1 gigawatt nových fotovoltaických elektráren (FVE), celkem jich vzniklo skoro 83 000.

Přehled současného stavu SMR ve světě

O  SMR, malých modulárních reaktorech, jsme již psali několikrát. Ze souhrnného materiálu NEA (Jaderné energetické agentury OECD) jsme pro čtenáře Třípólu vybrali přehledy jednotlivých projektů (stav v r.

Co s vysloužilými fotovoltaickými panely, turbínami a bateriemi?

Růst výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a růst počtu elektrických vozidel (EV) je klíčem ke globálnímu snížení závislosti na fosilních palivech, snížení ...

Co nám vodní houby mohou říci o vývoji mozku

Když čtete tyto řádky, pracuje vysoce sofistikovaný biologický stroj – váš mozek. Lidský mozek se skládá z přibližně 86 miliard neuronů a řídí nejen tělesné funkce od vidění ...

Co uvádí vodní houby do pohybu

Vodní houby nemají neurony ani svaly, přesto se pohybují.  Jak to dělají a co nám to říká o vývoji krevních cév u vyšších živočichů, odhalili vědci z Evropské ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail