Studenti

Článků v rubrice: 237

Startuje ČEZ Inovační maraton

Třicítka studentů bude začátkem listopadu 24 hodin plnit úkoly související s ekologií a ochranou životního prostředí. Vítězové 5. ročníku ČEZ Inovačního maratonu si rozdělí odměnu 50 000 Kč. Ještě je čas se přihlásit!

Fotogalerie (1)
Foto z loňského ročníku Inovačního maratonu Alice Horáková

Studenti a absolventi vysokých škol se mohou do 25. 10. hlásit na tradiční 24hodinový ČEZ Inovační maraton, který proběhne 7. - 8. listopadu v Praze. Během jednoho dne budou muset na základě zadání vypracovat projekt a prezentovat jej před odbornou porotou. Novinkou 5. ročníku je výhra 50 tisíc korun pro nejlepší tým. Na účastníky ale čeká i řada doprovodných aktivit. Loni to například byla noční jízda Teslou či virtuální realita, letos organizátoři chystají překvapení s vesmírnou tematikou.

„Přestože je letošní inovační maraton prodchnutý vesmírnou tematikou, budou se naše studentské týmy zabývat aktuálními problémy, které dnes řeší nejen energetika, ale celý svět. Ochrana klimatu nebo ekologie a šetrnost k životnímu prostředí při zachování rostoucí kvality života. Velmi se těším na neotřelé nápady účastníků,“ říká garant letošního ročníku, člen představenstva a ředitel divize obchod a strategie ČEZ Pavel Cyrani.

„Studenti dostanou 24 hodin na vymyšlení inovativních řešení, produktů či služeb, díky nimž by se planeta 2.0 mohla stát novým, lepším domovem pro lidstvo,“ vysvětluje Tomáš Šedivý z útvaru Strategie Skupiny ČEZ, který ve spolupráci s útvarem Strategického náboru Inovační maraton tradičně organizuje. Podle něj vítají přihlášení studentů a čerstvých absolventů VŠ ze všech různých oborů. „V minulých ročnících Inovačního maratonu se opakovaně ukázalo, že čím různorodější zaměření členů týmu, tím kreativnější návrhy vznikají. Přihlášené účastníky proto do týmů mícháme,“ dodává Šedivý.

Akce funguje i jako náborový nástroj – řady zaměstnanců Skupiny ČEZ rozšířilo již několik absolventů minulých ročníků, někteří zamířili i do zahraničních společností Skupiny. „Vzájemná spolupráce lidí rozdílných zaměření, které dalo dohromady jedno zadání, v malém měřítku odráží svět velkých firem, kde je takový postup běžnou součástí práce,“ popisuje Martin Máca, vedoucí útvaru Strategický nábor. Inovační maraton přirozeným způsobem ukáže míru odolnosti vůči stresu, způsob spolupráce a komunikace s ostatními členy týmu, kreativitu či schopnost dotahovat věci do konce,“ dodává.

Chcete otestovat své limity v letošním ročníku Inovačního maratonu ČEZ?

Přihlaste se do 25. 10. na webu Kdejinde.cz (https://kdejinde.jobs.cz/clanky/inovacni-maraton/)

Termín konání: 7. – 8. 11. 2019

Místo: Duhová 1, Praha 4, 140 53.

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Tipy pro maturanty, jak se doma vzdělávat

Uzavření českých škol se dotklo téměř 80 tisíc maturantů. Jak se co nejlépe chystat na „zkoušku dospělosti“, přijímačky na vysokou školu či začátek kariéry během nouzového stavu v Česku? Chybí nám sociální kontakt, ale zase se můžeme rozvíjet v tom, co nás baví.

Mangan z chvaletických odkališť

Ve světě roste poptávka po manganu - kovu důležitém pro výrobu baterií (zejména do rozvíjejících se elektromobilů) a pro chemický a ocelářský průmysl. A roste i jeho cena. Kanadská firma Euro Manganese již několik let dělá průzkumy na odkalištích, která ...

Fyziklání 2020

Dne 14. 2. 2020, tedy ještě před uzavřením škol kvůli koronavirové epidemii, se uskutečnila mezinárodní fyzikální soutěž pro týmy středoškoláků Fyziklání 2020, kterou pořádá skupina vysokoškolských studentů FYKOS (Fyzikální korespondenční seminář).

Krev od vyléčených pacientů se může stát lékem na Covid-19

Tento týden v New Yorku začíná test experimentální terapie současné pandemické nemoci Covid-19, způsobené novým koronavirem. Tento typ terapie je znám již více než 100 let, byl použit v roce 1918 při pandemii tzv. španělské chřipky. Tehdy nebyly k dispozici žádná antivirotika ani očkování.

www.rouskyvsem.cz.

Je období řádícího koronaviru způsobujícího nemoc Covid-19. Podpořme dobrou věc, nic nás to nestojí. V této vypjaté situaci lze na internetu najít spoustu informací. Některé jsou ověřené, jiné typické “fakenews”. A to je problém. Proto se tým stojící za webem rouskyvsem.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail