Studenti

Článků v rubrice: 233

Startuje ČEZ Inovační maraton

Třicítka studentů bude začátkem listopadu 24 hodin plnit úkoly související s ekologií a ochranou životního prostředí. Vítězové 5. ročníku ČEZ Inovačního maratonu si rozdělí odměnu 50 000 Kč. Ještě je čas se přihlásit!

Fotogalerie (1)
Foto z loňského ročníku Inovačního maratonu Alice Horáková

Studenti a absolventi vysokých škol se mohou do 25. 10. hlásit na tradiční 24hodinový ČEZ Inovační maraton, který proběhne 7. - 8. listopadu v Praze. Během jednoho dne budou muset na základě zadání vypracovat projekt a prezentovat jej před odbornou porotou. Novinkou 5. ročníku je výhra 50 tisíc korun pro nejlepší tým. Na účastníky ale čeká i řada doprovodných aktivit. Loni to například byla noční jízda Teslou či virtuální realita, letos organizátoři chystají překvapení s vesmírnou tematikou.

„Přestože je letošní inovační maraton prodchnutý vesmírnou tematikou, budou se naše studentské týmy zabývat aktuálními problémy, které dnes řeší nejen energetika, ale celý svět. Ochrana klimatu nebo ekologie a šetrnost k životnímu prostředí při zachování rostoucí kvality života. Velmi se těším na neotřelé nápady účastníků,“ říká garant letošního ročníku, člen představenstva a ředitel divize obchod a strategie ČEZ Pavel Cyrani.

„Studenti dostanou 24 hodin na vymyšlení inovativních řešení, produktů či služeb, díky nimž by se planeta 2.0 mohla stát novým, lepším domovem pro lidstvo,“ vysvětluje Tomáš Šedivý z útvaru Strategie Skupiny ČEZ, který ve spolupráci s útvarem Strategického náboru Inovační maraton tradičně organizuje. Podle něj vítají přihlášení studentů a čerstvých absolventů VŠ ze všech různých oborů. „V minulých ročnících Inovačního maratonu se opakovaně ukázalo, že čím různorodější zaměření členů týmu, tím kreativnější návrhy vznikají. Přihlášené účastníky proto do týmů mícháme,“ dodává Šedivý.

Akce funguje i jako náborový nástroj – řady zaměstnanců Skupiny ČEZ rozšířilo již několik absolventů minulých ročníků, někteří zamířili i do zahraničních společností Skupiny. „Vzájemná spolupráce lidí rozdílných zaměření, které dalo dohromady jedno zadání, v malém měřítku odráží svět velkých firem, kde je takový postup běžnou součástí práce,“ popisuje Martin Máca, vedoucí útvaru Strategický nábor. Inovační maraton přirozeným způsobem ukáže míru odolnosti vůči stresu, způsob spolupráce a komunikace s ostatními členy týmu, kreativitu či schopnost dotahovat věci do konce,“ dodává.

Chcete otestovat své limity v letošním ročníku Inovačního maratonu ČEZ?

Přihlaste se do 25. 10. na webu Kdejinde.cz (https://kdejinde.jobs.cz/clanky/inovacni-maraton/)

Termín konání: 7. – 8. 11. 2019

Místo: Duhová 1, Praha 4, 140 53.

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Arktida v plamenech

Obrovské přírodní požáry letos pustošily Arktidu - velké oblasti severského lesa od Sibiře, přes Aljašku a severní Kanadu, až po Grónsko a Skandinávii. Uvolnily v roce 2019 více CO2 než v kterýkoliv jiný rok v posledních dvaceti letech, kdy bylo zahájeno jejich satelitní sledování.

Ochrana před civilními drony

Drony všeho druhu jsou čím dál populárnější, až to leckde začalo vadit. Někde mohou být drony opravdu nebezpečné – například na letištích – jinde mohou nezvaně nahlížet svými kamerkami do soukromí lidí třeba opalujících se na balkonech v rouše Evině či Adamově.

Fyzikální soutěž Fyziklání 2020

Pozor, pozor, týmová soutěž pro fyzikální nadšence! Pokud jste středoškoláci a baví Vás fyzika či matematika, neváhejte složit až pětičlenný tým a přijít 14. 2. 2020 do Prahy zasoutěžit si a změřit síly se soupeři z celé Evropy!

Trh s bateriemi je závislý na několika zemích

Drtivá většina surovin na výrobu lithiových baterií pochází jen z několika zemí světa. Trh s akumulátory je tak závislý na dodávkách z Konga, Číny, Austrálie, Chile a Argentiny. Ceny vzácných kovů může ohrozit politická situace v těchto státech.

Odstraňování uhlíku z atmosféry

Stále se mluví o nebezpečném globálním oteplování. Musí se dosáhnout nulových emisí uhlíku! volají klimaalarmisté. Může být odpovědí masové vysazování stromů? Zakládání rašelinišť? Nebo výroba dřevěného uhlí? Pomůže samotná zemská půda?

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail