Studenti

Článků v rubrice: 305

Fyzikální soutěž Fyziklání 2020

Pozor, pozor, týmová soutěž pro fyzikální nadšence! Pokud jste středoškoláci a baví Vás fyzika či matematika, neváhejte složit až pětičlenný tým a přijít 14. 2. 2020 do Prahy zasoutěžit si a změřit síly se soupeři z celé Evropy!

Fotogalerie (1)
Ilustrační obrázek z loňského ročníku (zdroj FYKOS)

Již více než 30 let funguje na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy (MFF UK) Fyzikální korespondenční seminář FYKOS. Jeho hlavním úkolem a cílem je každoroční pořádání množství fyzikálních (týmových i individuálních) soutěží a různých jiných naučných aktivit pro středoškoláky, ale i pro žáky základních škol. FYKOS popularizuje fyziku, rozvíjí u účastníků nadání a logické myšlení a v neposlední řadě vytváří sociální kontakty mezi těmi, kteří se o fyziku zajímají. Mezi největší a nejznámější soutěže patří Fyzikální Náboj či Fyzikální korespondenční seminář (série netradičních a i komplikovanějších fyzikálních úloh). Pro nejúspěšnější řešitele tohoto semináře pořádáme dvakrát ročně zajímavé fyzikální soustředění.

Fyziklání

Snad největší a nejprestižnější akci bude FYKOS organizovat už za měsíc – jde o týmovou soutěž Fyziklání 2020, která se již tradičně pořádá v Praze a těší se oblibě studentů se zájmem o fyziku z mnoha evropských zemí. Bude se konat 14. 2. 2020, přičemž samotnou soutěží ještě celá akce nekončí! Hned po soutěži se mohou účastníci a jejich pedagogové těšit na doprovodný víkendový program, který potrvá až do 16. 2. 2020 a bude obsahovat kromě naučné procházky historickým centrem Prahy a návštěvy Planetária i prohlídku specializovaných fyzikálních laboratoří v prostorách MFF UK, sérii fyzikálních přednášek profesorů z Matfyzu a mnoho dalšího. Každý rok se zúčastňují desítky týmů!

Proto, pokud jste středoškoláci a baví Vás fyzika či matematika, neváhejte složit až pětičlenný tým a přijít do Prahy zasoutěžit si a změřit síly se soupeři z celé Evropy! Více informací o této akci naleznete na webové stránce https://fyziklani.cz/, kde se také lze do 8. 2. 2020 do soutěže zaregistrovat. Budeme se na Vás těšit!

Co je FYKOS

FYKOS je skupinka studentů - vysokoškoláků studujících fyziku nebo informatiku na různých vysokých školách. Cílem je fyzikální osvěta, účast na různých vědeckých akcích, dnech otevřených dveří na vysokých školách, veletrzích, prezentacích. Organizujeme mnoho fyzikálních týmových soutěží a soustředění hlavně pro středoškoláky, ale v posledních letech už i pro žáky ZŠ. Soutěže i další akce  jsou známé a navštěvované studenty z Česka, v posledních letech i ze Slovenska a dalších zemí (Polsko, Německo, i země mimo Evropu). Mladým lidem pomáháme v hlubším vzdělávání ve fyzice a matematice, práci v kolektivu, v rozvoji talentu a v mnohém dalším.

Mnoho dalších informací najdete na web-stránkách  https://fykos.cz/,  https://fyziklani.cz/.

Marcel Vasiľák, organizátor FYKOSu

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Paradox bavorských divočáků

Vědci konečně přišli na to, proč jsou němečtí divočáci radioaktivní. Není to kvůli Černobylu. Od havárie čtvrtého jaderného reaktoru v Černobylu uplynulo již 37 let.

Způsobí umělá inteligence katastrofu?

"...spíše bych spoléhal na přirozenou blbost..." praví nedávný kreslený vtip. Mnoha lidem to ale jako vtip nepřipadá. Údaje prezentované společností Atlas VPN ukazují, ...

Thóriový SMR reaktor na Borneu

Indonésie a Dánsko podepsaly čtyřmiliardovou smlouvu na thoriový malý modulární reaktor, jehož hlavním účelem bude produkce amoniaku.

Jsou evropské země kyber-bezpečné?

68 % úspěšných a vysoce ziskových společností světa aplikuje tzv. hybridní model práce. To znamená, že zaměstnanci mohou chodit do kanceláře, ale i pracovat z domova nebo vzdáleného místa.

Tore Supra tokamak je mrtev, ať žije tokamak WEST!

V roce 2013 se čtvrtstoletí starý tokamak rozhodl znovu objevit sám sebe a pod novým jménem zamířit k novým obzorům a cílům. Tore Supra, zařízení CEA/Euratom umístěné ...

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail