Studenti

Článků v rubrice: 257

Fyziklání online 2020

Zajímá vás fyzika nebo si myslíte, že jste lepší než Vaši vrstevníci z domova i ze zahraničí? Rádi řešíte různorodé fyzikální problémy i mimo školu nebo vás baví práce v týmu? Pokud je vaše odpověď ANO, neváhejte a přihlašte se do 23.11.2020 23:59 SEČ do soutěže Fyziklání online 2020 prostřednictvím naši webové stránky www.online.fyziklani.cz.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Fyziklání online, jednu z největších online fyzikálních soutěží na světě, organizuje FYKOS na Matematicko-fyzikální fakultě UK, Praha. Základní podmínkou je mít tým složený z 1-5 členů a touhu soutěžit, obzvlášť v těchto nelehkých časech poznamenaných pandemií. Účast v soutěži je zcela zdarma.

O čem je tato soutěž?

Je určena především týmům středních škol, ale speciální kategorie Open se může zúčastnit kdokoli. Každý tým (kromě otevřené kategorie) je zařazen do jedné ze tří kategorií (A, B, C) na základě koeficientu týmu, který závisí na aktuálním ročníku studia členů týmu. Účastníci soutěží v řešení širokého spektra fyzikálních problémů s rostoucí obtížnosti, které jsou pro každou kategorii stejné. Každá úloha má numerické řešení, které automaticky vyhodnocuje herní systém. Na závěr jsou samostatně vyhlašováni vítězové každé kategorie a absolutní vítězové.

Jak a kdy se soutěž koná?

Soutěž začne 25. listopadu 2020 a je rozdělena do 2 soutěžních linií. Hlavní soutěž, trvající 3 hodiny, začne v 17:00 SEČ. Každý tým dostane prvních 7 problémů. Jakmile tým vyřeší danou úlohu, získá přístup k následující. V této sekci je přibližně 50 příkladů. Hodinu po zahájení hlavní soutěže budou týmy moci řešit různorodé úkoly v takzvané sérii Hurry-up, které zde budou rozděleny do tří skupin podle témat (mechanika M, elektromagnetismus E, další X) a jsou většinou snažší na řešení, právě z důvodu kratšího času na jejich řešení. Týmy za úspěšné řešení jednotlivých úloh získávají body podle počtu pokusů, teré potřebovali na správné zodpovězení otázky. Během soutěže je skóre každého týmu viditelné pro každý další tým až do posledních 20 minut před koncem. V tomto okamžiku se výsledky skryjí dokud soutěž neskončí, aby se udrželo vzájemné napětí mezi týmy. Pro víc informací o průběhu nebo o pravidlech soutěže neváhejte navštívit náš web www.online.fyziklani.cz.

Marcel Vasiľák, organizátor FYKOSu

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Proč by se měli ochránci přírody opravdu zajímat o jadernou energii

Jaderný průmysl musí účinně jednat, aby ukončil mnoho desetiletí pochybností o formě energie, která je nejpřátelštější k životnímu prostředí a která je jedinou ...

Spojené království plánuje prototypovou fúzní elektrárnu

Britská vysoce kompaktní fúzní elektrárna s tokamakem STEP – Spherical Tokamak for Energy Production – by měla být postavena do roku 2040.

Zdroje uranu vystačí na 135 – 250 let

Takový je jeden ze závěrů zprávy uveřejněné 23. prosince 2020 v tzv. Červené knize (Red Book), kterou společně vypracovaly Nuclear Energy Agency (NEA) při OECD a Mezinárodní agentura pro atomovou energii ...

Začíná desetiletí hybridních elektráren?

Právě začínající třetí desetiletí 21. století přinese masivní rozvoj hybridních elektráren, které jsou kombinací slunečních a větrných zdrojů a bateriových úložišť.

Elektrické koridory pro elektromobily

Jak cestovat elektromobilem přes celý kontinent? Elektrifikace dopravy je jedním z nezbytných kroků při řešení problémů, které přináší současná klimatická změna. Doprava je obrovským producentem CO2.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail