Studenti

Článků v rubrice: 251

Fyziklání online 2020

Zajímá vás fyzika nebo si myslíte, že jste lepší než Vaši vrstevníci z domova i ze zahraničí? Rádi řešíte různorodé fyzikální problémy i mimo školu nebo vás baví práce v týmu? Pokud je vaše odpověď ANO, neváhejte a přihlašte se do 23.11.2020 23:59 SEČ do soutěže Fyziklání online 2020 prostřednictvím naši webové stránky www.online.fyziklani.cz.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Fyziklání online, jednu z největších online fyzikálních soutěží na světě, organizuje FYKOS na Matematicko-fyzikální fakultě UK, Praha. Základní podmínkou je mít tým složený z 1-5 členů a touhu soutěžit, obzvlášť v těchto nelehkých časech poznamenaných pandemií. Účast v soutěži je zcela zdarma.

O čem je tato soutěž?

Je určena především týmům středních škol, ale speciální kategorie Open se může zúčastnit kdokoli. Každý tým (kromě otevřené kategorie) je zařazen do jedné ze tří kategorií (A, B, C) na základě koeficientu týmu, který závisí na aktuálním ročníku studia členů týmu. Účastníci soutěží v řešení širokého spektra fyzikálních problémů s rostoucí obtížnosti, které jsou pro každou kategorii stejné. Každá úloha má numerické řešení, které automaticky vyhodnocuje herní systém. Na závěr jsou samostatně vyhlašováni vítězové každé kategorie a absolutní vítězové.

Jak a kdy se soutěž koná?

Soutěž začne 25. listopadu 2020 a je rozdělena do 2 soutěžních linií. Hlavní soutěž, trvající 3 hodiny, začne v 17:00 SEČ. Každý tým dostane prvních 7 problémů. Jakmile tým vyřeší danou úlohu, získá přístup k následující. V této sekci je přibližně 50 příkladů. Hodinu po zahájení hlavní soutěže budou týmy moci řešit různorodé úkoly v takzvané sérii Hurry-up, které zde budou rozděleny do tří skupin podle témat (mechanika M, elektromagnetismus E, další X) a jsou většinou snažší na řešení, právě z důvodu kratšího času na jejich řešení. Týmy za úspěšné řešení jednotlivých úloh získávají body podle počtu pokusů, teré potřebovali na správné zodpovězení otázky. Během soutěže je skóre každého týmu viditelné pro každý další tým až do posledních 20 minut před koncem. V tomto okamžiku se výsledky skryjí dokud soutěž neskončí, aby se udrželo vzájemné napětí mezi týmy. Pro víc informací o průběhu nebo o pravidlech soutěže neváhejte navštívit náš web www.online.fyziklani.cz.

Marcel Vasiľák, organizátor FYKOSu

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Mikrobi spali sto milionů let - a vzbudili se

Před sto miliony let, dlouho předtím, než se po planetě potuloval Tyrannosaurus rex, pohřbilo oceánské dno společenství mikrobů. Čas plynul, kontinenty se posouvaly, oceány rostly a zase se zmenšovaly, na Zemi ...

Den s experimentální fyzikou 2020

Den s experimentální fyzikou patří mezi populární akce pořádané Fyzikálním korespondenčním seminářem - FYKOS. Každoročně nabízí účastníkům pohled ...

Generace Z: Jak změní pracovní trh nástup studentů, kteří žijí on-line?

Na trh práce přichází generace Z – mladší, průbojnější a „modernější“ než jejich předchůdci, mileniálové. Co nového lidé narození po roce 1995 firmám nabízejí?

Průkopnický tokamak TFTR

Americká jaderná společnost (ANS, The American Nuclear Society), přední americká organizace na podporu jaderné vědy, propůjčila čestný titul „Historický mezník ve výzkumu jádra“ ...

Stavba druhého štěpného reaktoru na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT má zelenou

Na začátku listopadu vydal Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) povolení k umístění podkritického reaktoru VR-2.

Nejnovější video

Bez jaderné energie se ve vesmíru daleko nedostaneme

Krátké výstižné video z dílny Mezinárodní agentury pro atomovou energii ve Vídni ukazuje využití jaderné energie a jaderných technologií při výzkumu vesmíru. Ne každý ví, že jádro pohání vesmírné sondy už po desetiletí. Zopakujme si to. (Film je v angličtině.)

close
detail