Studenti

Článků v rubrice: 331

Fyziklání je zase tady! Ročník 2022

Zajímá tě fyzika, rád pracuješ v týmu a chceš svým vrstevníkům z celého světa ukázat, že ti to prostě pálí? Pak neváhej, slož si svůj vítězný tým a zaregistruj se do soutěže Fyziklání 2022!

Fotogalerie (3)
Ilustrační obrázek z prezenčního ročníku 2020 (zdroj FYKOS)

Fyziklání 2022 je mezinárodní fyzikální soutěž organizovaná skupinou vysokoškolských studentů FYKOS působící na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Je určena pro týmy středoškoláků se zájmem o přírodní vědy, především o fyziku. Pravidelně se jí účastní stovky domácích studentů, ale i studentů ze Slovenska, Polska, Španělska a dalších evropských zemí, což jí dodává patřičnou prestiž. Posledního prezenčního ročníku se  zúčastnilo bezmála 1000 soutěžících v 201 týmech. Minulý ročník - Fyziklání 2021 - se z důvodu pandemie konal online, a zde byla účast ještě několikrát vyšší.

Letos v Praze

Tento rok se soutěž bude konat tradičně v Praze, a to dopoledne v pátek 11. 02. 2022. Věříme proto, že se zase vrátíme k tradiční atmosféře, napětí a zážitkům, které byly s prezenčním Fyzikláním vždy spojeny.

Průběh soutěže

Soutěž se skládá z řešení širokého spektra fyzikálních úloh různé náročnosti a tématiky, které u účastníků prověří kritické myšlení, sílu týmového ducha a také znalosti fyziky a matematiky. Fyziklání bude trvat jako obvykle 3 hodiny. 

 Ale soutěží celá akce nekončí!

Pro účastníky a jejich pedagogy bude po jejím skončení připraven zajímavý víkendový program. Jeho konkrétní podoba ještě může být ovlivněna aktuálními epidemiologickými opatřeními. Večer po soutěži je plánován raut a během víkendu se účastníci mohou těšit na prohlídku Prahy, návštěvu pražské hvězdárny, planetária nebo exkurze do specializovaných fyzikálních laboratoří spojené se zajímavými přednáškami. 

Pokud tě tato akce zaujala a rád by ses jí zúčastnil, nezapomeň svůj tým zaregistrovat do 4. 2. 2021 na webu https://fyziklani.cz/, kde postupně nalezneš i další informace o průběhu a pravidlech soutěže, či o víkendovém programu. Doufáme, že tento ročník bude minimálně tak dobrý jako ty minulé.

Budeme se na Vás těšit!

Organizátoři FYKOSu

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

10 nejzajímavějších projektů malých modulárních reaktorů roku 2025

Celosvětový zájem o malé modulární reaktory (Small Modular Reactors, SMR) stále roste. Významně jej urychlil rychlý vstup datových center na trh (v souvislosti s rozvojem umělé inteligence).

Reaktory chlazené roztavenými solemi

V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.

Teorie původu náboženství

„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail