Záření & medicína
V tomto díle bude řeč o CT a některých speciálních metodách, přístrojovém vybavení na některých pracovištích ČR, zvláštnostech a zajímavostech, o kontrastních médiích.
V tomto díle bude řeč o CT a některých speciálních metodách, přístrojovém vybavení na některých pracovištích ČR, zvláštnostech a zajímavostech, o kontrastních médiích.
Na počátku 90. let jsem každý den jezdívala do školy přes Barrandovský most. Bylo po revoluci a na tomto obřím šedivém betonovém monstru, jenž svými chapadly spojovalo oba břehy Vltavy, se stejně jako na jiných místech Prahy začaly objevovat graffiti.
A jakýpak je váš názor?“ je otázka, na kterou dříve či později narazí u zkoušky každý z nás. Nenechte se mýlit, profesora málokdy zajímá, co si doopravdy myslíte. Bezvýhradný souhlas se svým hlediskem však také nežádá. Žádoucí je prezentovat nepříliš odlišnou teorii a pak se, „pod tlakem profesorovy moudrosti“ nechat přivést na „cestu pravou“.
Hudba vzniká složením několika melodií, tónů, popř. díky lidskému hlasu. Techno music je navíc o zvucích a rytmech. O zvucích a rytmech, které nevyloudíte z žádného hudebního nástroje, z žádného lidského hrdla. Pouze z elektronických přístrojů, které se pro tvorbu této hudby využívají.
Každý den se Země koupe v obrovském množství sluneční energie. Každý čtverečný metr slunného místa Země přijme v průběhu roku přes 2000 kilowatthodin energie od Slunce. Kdyby mohla být všechna tato energie přeměněna na elektrickou energii, stačilo by to k tomu, aby se v konvici vařila voda nepřetržitě téměř šest týdnů.
Správná odpověď na květnovou otázku:
Nárůst globální výroby elektřiny za posledních 30 let činí 124 %
Zatímco v roce 1990 se na zeměkouli podle statistik Mezinárodní energetické agentury IEA vyrobilo 12 032 TWh, o tři dekády později už to bylo 27 044 TWh. Největšími výrobci elektřiny jsou Čína, kde se v roce 2020 vyprodukovalo 7,8 tisíce TWh. Následují USA (4,2 tis. TWh), Indie (1,6 tis. TWh), Rusko (1,1 tis. TWh) a Japonsko (1 tis. TWh). Nejvyšší růst produkce elektřiny, což dobře odráží např. i tempo růstu ekonomiky, vykázaly od roku 1990 Čína (1155 %), Indonésie (780 %), Korea (453 %), Indie (452 %), Írán (449 %), Turecko (431 %) a Thajsko (321 %), nulový nárůst naopak zaznamenalo Rusko.
Bohužel, nikdo ze čtenářů neodpověděl správně ani přibližně. Máte ted yvšichni novou šanci v červnu. Otázka zní: O kolik zvedla spotřebu elektřiny za posledních 30 let Česká republika?
Vylosovaného výherce ze správných odpovědí odměníme!
-red-
Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.
Zdroj: www.Youtube.com